Rekordowa Parada w Brazylii

„Homofobia jest przestępstwem” – tak brzmiało hasło tegorocznej parady – manifestacji brazylijskich środowisk LGBT. Parada przeszła ulicami Sao Paulo w sobotę.

Niestety, homofobia przejawiająca się także poprzez przemoc fizyczną nadal jest znacznym problemem w państwie samby. Bardzo silnie parada zaakcentowała potrzebę usankcjonowania związków jednopłciowych poprzez ich rejestrowanie.

Przejście manifestacji planowano na dzień później, jednakże termin zmieniono ze względu na mecz Brazylia – Australia na mistrzostwach świata.

Dziesięć lat temu pierwsza brazylijka parada zgromadziła zaledwie 2 tys. uczestników.

Przypominamy, że w warszawskiej Paradzie Równości wzięło udział od 3 tys. (- zdaniem policji) do 20 tys. (- wedle organizatorów) uczestników. A zaczynaliśmy od słynnej zamaskowanej trójki na placu Zamkowym.

Info za doniesieniami agencyjnymi, imponująca foto dostępna w serwisie gazeta.pl: http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34196,3424653.html

5 komentarzyRekordowa Parada w Brazylii

 • Uschi/Sass (podle poniedziałkowo)

  [Re: Rekordowa Parada w Brazylii]

  „”Homofobia jest przestępstwem” – tak brzmiało hasło tegorocznej parady – manifestacji brazylijskich środowisk LGBT. „
  Dobry pomysł, żeby mieć jedno, wyraziste, chwytliwe hasło Parady. U nas tego zabrakłow – zresztą, nawet na Manifie, która do tej pory jakoś sobie radziła z hasłami zapadającymi w pamięć, w tym roku „Walczmy razem! Bądźmy wolne! Brońmy swoich praw!” było może i słuszne, tylko za rozwlekłe i ni cholery nie do zapamiętania (ani zamieszczenia na transparencie w czytelny sposób)

 • michpirog@interia.pl

  [Re: Rekordowa Parada w Brazylii]

  hasło „Homofobia to przestepstwo”…
  hej-czy naparwde nie am cie wrazernia ze takie dziaalnia ida zbyt daleko-tzn w tym sensie iz aktywisci homoseksualni walczac o ( pelne czy niepelne) równouprawnienie LGTB czy choćby o tolerancje czy akceptacje dla nich-zaczyanaja siegac po srodki których nie powstydzilyby sie tylko ich adwersarze-co ni rokuje dobrze na przyszlosc celprzeciez nie mozna uzywac kazdego srodka- do kazdego celu-bez wzgledu jaki ten cel by byl…patrzac na takie tendencje4-mozna by dojsc do wniosku ze homofobia i nietolerancja oraz zladliwosc i agresja niektórych dziaalczy gejowskich czy feministycznych to 2 rózne strony tego samego medalu..niestety taka jest chyba prawda
  Michał Piróg

 • MIchal

  [Re: Rekordowa Parada w Brazylii]

  co do hasła: jest ono odpowiedzią na falę pobić, ale także morderstw na tle homofobicznym, jakie miały miejsce w brazylii. czy coś jeszcze wyjaśnić? morderstwa „na tle”, stąd „homofobia to przestępstwo.”

 • Jerzyk

  [Re: Rekordowa Parada w Brazylii]

  Bravo dla brazylijskich homikow plci obojga! Swietne haslo.

 • arri

  [Re: Rekordowa Parada w Brazylii]

  „Homofobia to przestępstwo” to rzeczywiście pewien skrót myślowy, jednak bardzo chwytliwy. Jestem za podobnym krótkim i dosadnym hasłem na przyszły rok. Gdzieś na jakimś forum widziałem i spodobało mi się: „Nietolerancja wojny rodzi”.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa