- homiki.pl - https://homiki.pl -

Polowanie na czarownice czas zacząć

Śledczy mają zbadać sposoby finansowania organizacji homoseksualnych, ich powiązania z półświatkiem i to, czy są obecne w szkołach – poleciła Prokuratura Krajowa. To efekt interwencji Wojciecha Wierzejskiego – pisze „Rzeczpospolita”

Jak dowiedziała się „Rz”, takie polecenie Prokuratura Krajowa wydała wczoraj wszystkim śledczym w kraju. Do pisma z prokuratury załączony był list posła LPR Wojciecha Wierzejskiego, w którym domaga się prześwietlenia organizacji homoseksualistów przez prokuraturę.

Gazeta przypomina, że o liście posła było głośno. Wierzejski wysłał go 12 maja do szefa MSWiA Ludwika Dorna i Zbigniewa Ziobry, ministra sprawiedliwości. Napisał w nim m.in. „(…) Powszechnie wiadome jest, że środowiska homoseksualne programowo zainteresowane są upowszechnianiem postaw dewiacyjnych wśród młodzieży, oraz – co gorsza – powiązane są ze światem quasi- przestępczym o charakterze m.in. pedofilskim”.

– Odpowiedzi z ministerstw jeszcze nie dostałem, ale sadzę, że nadejdzie w ciągu kilku dni. Niechodzi mi o wywołanie jakiejś wielkiej inwigilacji środowisk homoseksualnych, tylko o sprawdzenie, z czego są finansowane i czy mają powiązania ze środowiskami przestępczymi.

„Rz” nie udało się wczoraj dowiedzieć, dlaczego Prokuratura Krajowa zaangażowała w szukanie odpowiedzi na list posła wszystkie prokuratury w Polsce. Gazeta ustaliła, że śledczy (także ci z elitarnych wydziałów ds. walki z przestępczością zorganizowaną) będą teraz skrupulatnie sprawdzać, czy prowadzili sprawy dotyczące czynów homoseksualnych lub pedofilskich.

– To absurd. Nie jesteśmy od tego, żeby sprawdzać czyjąś orientację seksualną. Dorośli ludzie w granicach prawa mogą robić, co chcą. Zamiast zająć się ściganiem przestępstw, będziemy teraz ślęczeć nad papierami w poszukiwaniu nie wiadomo czego – mówi nasz rozmówca z Prokuratury Krajowej, który chce zachować anonimowość.

źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3386379.html [1]

Redakcja pozostawia tą wiadomość bez komentarza.