- homiki.pl - https://homiki.pl -

Olejniczak wstydzi się homików?

Wojciech Olejniczak, marszałek Sejmu i przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, wyraził na łamach dziennika „Trybuna” opinię, że osoby homoseksualne w Polsce nie zgłaszają potrzeb uznania swoich praw, a więc problem nie istnieje. Słowa te zbulwersowały niektórych przedstawicieli mniejszości.

Jako pierwszy słowa Olejniczaka oprotestował Szymon Niemiec, znany działacz gejowski. „Dziwi mnie i zniesmacza fakt, że w sytuacji, kiedy Polska stoi w obliczu najpoważniejszego od lat zagrożenia totalitaryzmem i fundamentalizmem moralnym, Pan, jako Przewodniczący jedynej lewicowej partii w Parlamencie, próbuje wycofywać się ze słów, które tak chętnie Pana partia forsowała podczas kampanii wyborczej. Odbieram to jako osobistą zniewagę. Pragnę Pana zapewnić, że skutecznie zniechęcił mnie Pan, jako obywatela do wspierania Pana w dalszej działalności politycznej” – czytamy w liście skierowanym do Olejniczaka.

Olejniczak powiedział, że kwestie wolnościowe i równościowe w hierarchii zadań SLD są obecne i zajmują ważne miejsce. Jednak na pytanie czy demonstrujące na Paradzie Równości środowiska mogą oczekiwać zrównania swoich praw z prawami, które są czymś normalnym w dużej części krajów Unii Europejskiej, odpowiedział: „Ale dziś nie ma takich oczekiwań ze strony mniejszości seksualnych w Polsce. Trzeba więc do tego podchodzić w sposób spokojny, stonowany i nie straszyć Polaków homoseksualistami”.

http://lewica.pl/?id=10706 [1]