Wyobraźnia w Kansas

Gazeta.pl donosi:

Prezydent George Bush wprowadził zakaz organizowania manifestacji podczas ceremonii pogrzebowych amerykańskich żołnierzy. Za jego złamanie grożą wysokie kary finansowe lub więzienie.

George Bush podpisał uchwaloną niedawno przez Kongres Ustawę o Poszanowaniu Poległych Bohaterów. Wprowadza ona zakaz organizowania demonstracji i protestów w promieniu 100 metrów od bram wojskowych cmentarzy i w odległości 50 metrów od prowadzących do nich dróg. Restrykcje obowiązują na godzinę przed ceremoniami pogrzebowymi, w czasie ich trwania i godzinę po zakończeniu uroczystości.

Za złamanie zakazu grozi do roku więzienia i 100 tysięcy dolarów grzywny. Ustawa o Poszanowaniu Poległych Bohaterów jest odpowiedzią na protesty jakie podczas pogrzebów organizowali członkowie jednego z kościołów z Kansas. Uważają oni, że śmierć amerykańskich żołnierzy jest karą bożą za tolerowanie w Stanach Zjednoczonych homoseksualizmu.

http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34174,3380106.html

no comment…

2 komentarzeWyobraźnia w Kansas

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa