Włochy po wyborach: homicze sprawy małe i duże.

Miało być ciekawie i jest – Włosi dotrzymują obietnic.

Minimalną większością głosów wybory, jak wiemy, wygrała koalicja centrolewicowa pod wodzą flegmatycznego Romano Prodiego, dawnego szefa Komisji Europejskiej z czasów, gdy wstępowaliśmy do Unii. Przegrany Silvio Berlusconi nadal nie jest w stanie wydusić z siebie słów gratulacji dla wygranych i liczy na cud.

Tymczasem Prodi, którego koalicja jest niezmiernie szeroka – od chadeków po komunistów, potwierdził chęć realizacji obietnic wyborczych dotyczących ustawy o związkach homiczych. Bardzo nie jest to w guście wspomnianej już chadecji, która na homiki w programie wyborczym jeszcze się zgodziła, teraz wolałaby o wszystkim zapomnieć.

Tymczasem z listy lewicy do parlamentu dostała się niezmiernie atakowana podczas kampanii Vladimir Luxuria, pierwsza posłanka transgender. Jej kolega z ław poselskich Lucio Barani [nomen omen?], wybrany z listy Berlusconiego, domaga się osobnej toalety dla Luxurii. Oficjalne pismo wpłynęło do prezydium izby z adnotacją „pilne”. Prezydium izby musi dostosować toalety do obecnej sytuacji i odpowiedzieć na konieczność zachowania odpowiedniego stanu higieny – pisze Barani.

Nie spodziewałam się takiego dnia – odpowiada Luxuria. Ale dodaje: Segregacja urynowa nie jest tematem, który mnie pasjonuje. Nie uważam, bym zasłużyła na zaszczyt posiadania osobnej toalety. Wręcz przeciwnie, jestem przekonana, że osoby transgender M->K powinny mieć zapewniony dostęp do usług dla kobiet. W Wielkiej Brytanii uznano prawo osób trangender do emerytury w wieku 60 lat. My zacznijmy od parlamentarnych toalet.

Info za AFP, Reuters, media włoskie

1 komentarz do: Włochy po wyborach: homicze sprawy małe i duże.

  • manny

    [Re: Włochy po wyborach: homicze sprawy małe i duże.]

    W Polsce osoby TS mogą liczyć na dostanie po twarzy na ulicy. Do dojrzałości europejskiej nam daleko.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa