- homiki.pl - https://homiki.pl -

Wielka Brytania: Opus Dei obroni homiki?

Kontrowersyjna konserwatystka Ruth Kelly została powołana przez lewicowego premiera Tony'ego Blaira na stanowsko pełnomocnika rządu ds. mniejszości. Pani Kelly konsekwentnie nie chce rozwiać wątpliwości wokół swego członkostwa w Opus Dei i religijnej motywacji niektórych działań.

Pełnomocnik zgodnie z nadanym mu mandatem ma dbać o zapobieganie dyskryminacji i stygmatyzacji, także homików. Tymczasem pani Kelly konsekwentnie głosuje przeciwko wszelkim ustawom homiczym i sprzeciwia się promocji homoseksualizmu (baba jaga, którą straszy się także w Polsce), która wedle niej polega na niepotępiającym podejściu do homoseksualności przez instytucje publiczne.

Ruth Kelly nie zaprosiła organizacji LGBT na pierwsze po objęciu przez nią urzędu konsultacje dotyczące spraw równościowych, Stonewall decyzję Blaira określa mianem dziwnej. Komentarz przedstawiciela organizacji: Ktoś, kto ma wątpliwości co do idei równości rasowej nie zostałby przecież pełnomocnikiem ds. zapobiegania rasizmu.

Info za Reuters, AFP, media brytyjskie

Od redakcji:
No właśnie, sięgamy sedna. Czy homofob jest osobą odpowiednią na stanowisku dotyczącym zapobiegania dyskryminacji? Czy są dyskryminacje lepsze i gorsze? Czy rasizm należy potępiać, jednocześnie jako głos w demokratycznej dyskusji dopuszczać nawoływania do pałowania gejów – tchórzy i stosowania przemocy?