Tiszerty zawitały na Śląsk

Akcja społeczna Tiszert dla Wolności zawitała na Śląsk. Do 19 maja Górnośląskie Centrum Kultury w Katowicach i klub Coś Innego w Gliwicach ozdobione są zdjęciami VIPów w tiszertach, także o prohomiczym przekazie.

Jak zwykle nie obyło się bez przygód, do których twórcy objazdowej wystawy zapewne zdążyli się już przyzwyczaić (lubelska i zielonogórska uczelnie okazały się „gościnne inaczej” i „otwarte na dyskusję”). Otóż Tiszerty zwykły być wystawiane w przestrzeni publicznej, na przykład w Warszawie na Dworcu Centralnym za sprawą poparcia PKP Intercity. Analogicznie miało być na Śląsku, niestety władze katowickiego dworca uznały, że po pierwsze nie ma miejsca, a po drugie były kontrowersje. Podziela je także ostateczny gospodarz śląskich Tiszertów, Tomasz Janikowski, Dyrektor Górnośląskiego Centrum Kultury [wypowiedź dla GW]: Ja jestem z innego pokolenia, nosiłem inne napisy na koszulce. Traktuję wolność poważniej i jest dla mnie oczywista. Uważam, że nie trzeba jej manifestować.

Już za nami aukcja Tiszertów na rzecz placówki dla dzieci Skrawek Nieba. Polacy są nadęci, wszystko ich obraża. Podchodźmy do życia z luzem! Tolerancji w Polsce nie ma i trzeba jej bronić w każdy sposób – szyderstwem, prowokacją, a nawet skandalem – komentował prowadzący imprezę Mirek Neinert.

Relacje ze Śląska na lokalnych stronach GW:

http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,3326830.html

http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,3332180.html

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa