Rekordowe 1% dla Lambdy Warszawa

1% podatku dla Lambdy Warszawa to w tym roku ponad 10 tysięcy złotych. Podatnicy obdarowują – Stowarzyszenie dziękuje. Oto oświadczenie, które otrzymaliśmy od Igi Kostrzewy z Lambdy.

Podobnie jak w 2005 roku, wiele osób zdecydowało o przeznaczeniu 1% należnego podatku na rzecz Stowarzyszenia Lambda Warszawa. Do otrzymywania środków z 1% upoważnione są organizacje posiadające status Organizacji Pożytku Publicznego – Lambda Warszawa uzyskała go w maju 2004 roku. Status OPP świadczy o spełnianiu przez organizację surowych kryteriów, dotyczących m.in. przejrzystości prowadzonej działalności oraz prowadzenia odpowiedniej gospodarki finansami.

Tegoroczna zbiórka funduszy w ramach 1% okazała się ogromnym sukcesem Stowarzyszenie zostało obdarowane przez ponad 300 osób, które przekazały na naszą działalność łącznie 10.453 zł – ponad dwukrotnie więcej niż w 2005 roku! Pozyskane środki zostaną przeznaczone na prowadzenie grup wsparcia i samopomocowych, poradnictwa prawnego i psychologicznego oraz działalność Lambda Cafe i Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

Pragnąc jak najlepiej wykorzystać otrzymane fundusze oraz szanując prawo darczyńczyń i darczyńców do anonimowości, nie zdecydowaliśmy się na podziękowania listowne. Dlatego też tą drogą pragniemy podziękować wszystkim osobom, które zdecydowały się podarować Lambdzie Warszawa swój 1% – dzięki Wam możemy wypełniać naszą misję działalności na rzecz społeczności lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transseksualnych.

Zachęcamy do odwiedzin strony www.jedenprocent.pl, na której można znaleźć więcej informacji na temat mechanizmu przekazywania 1% podatku.

Chcielibyśmy niniejszym ogromnie podziękować za pomoc i wkład w nasz wynik. To szczególnie ważne w momencie, kiedy organizacje LGBT mogą mieć wielkie trudności z uzyskaniem środków z innych źródeł.

Iga Kostrzewa
Lambda Warszawa

6 komentarzyRekordowe 1% dla Lambdy Warszawa

 • niunios

  [Re: Rekordowe 1% dla Lambdy Warszawa]

  zawsze wiedzialem, ze na Lambdzie mozna polegac. wszystko jasne i klarowne. kto, ile, na co… a KPH milczy… od kilku lat milczy…

 • Marcin

  [Re: Rekordowe 1% dla Lambdy Warszawa]

  KPH nie moze milczec na ten temat, wiec pewnie gdzies udostepnia swoje sprawozdania finansowe, trzeba poszukac, jesli kogos to interesuje. Poza tym, co to jest 300 osob dajace swe 1 proc – ilu nas jest w koncu?? dlaczego tylko 300 a nie 100 tys.????

 • Arek

  [Re: Rekordowe 1% dla Lambdy Warszawa]

  A ja tam nigdy nigdzie Lambdy nie widzę. Może dlatego że nie w moim mieście totalnie ich ani widu, ani słychu. Za to KPH dość sporo organizuje w moim Wrocławiu i brawa dla nich! 😉

 • Arek

  [Re: Rekordowe 1% dla Lambdy Warszawa]

  PS – Dopełnienie mojego komentarza jeden wyżej:

  Mógł zostać odebrany jako troche nawoływanie do konkurencji Lambdy i KPH. Nie, dokładnie odwrotnie, troche źle to ująłem. Jak chcemy my wszyscy – jako homiki – być silni, to musimy trzymać się jaknajbardziej razem i jak najściślej współpracować bez głupich wyścigów, konkurencji! Fajnie ze jedni osiągaja więcej, drudzy mniej. Ale to wszytsko razem jest dobre dla nas wszytstkich. Ważne kto zrobił owe „dużo” i brawa dla tego kogoś, ale nie ważne że ktoś zrobił mniej, ważne że w ogóle coś zrobił. Ziarnko do ziarnka i będzie się miarka. Jeśli nie chcemy dać się rozwalić od środka trzeba skończyć z konkurencją 😉

 • danielek

  [Re: Rekordowe 1% dla Lambdy Warszawa]

  Myślę, że KPH także coś zdołała zebrać, oni przecież też są organizacją pożytku społecznego. Arku!Masz rację. Należy trzymać się razem i nawzajem się wspierać, bo inaczej wszystkie konflikty będą grały na naszą niekorzyść. Wystarczy spojrzeć na to co dzieje się z organizacjami feministycznymi. Ośka – najsilniejsza polska organizacja kobieca ma troche kłopotów finansowych i od razu wykorzystał to prawicowy OZON zarzucając jej dyrektorce malwersacje finansowe. To pewnie nieprawda, ale informacja do społęczeństwa poszła. Trzeba trzymać się razem!

 • Michal

  [Re: Rekordowe 1% dla Lambdy Warszawa]

  co do rzucaniem oskarżeniami, kapeh został pomówiony przez samo ministerstwo edukacji! oczywiście, kradną, tak taaaak. dawniej wykluczonym walono „fajniejsze” oskarżenia, typu pożeranie dzieci.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa