Platforma nas nie chce

Odbyła się właśnie krajowa konwencja Platformy Europejskiej. Partia ta, jeśli wierzyć mini-sondażom organizowanym przez gejowskie portale, cieszy się wśród homików dużą popularnością.

PO idzie na wojnę z PiS – głoszą nagłówki w prasie. Gazeta Wyborcza przytacza słowa Jana Rokity:

Miejsce Platformy jest dziś w szpitalu przy łóżku anarchisty Maćka, który znalazł się na czarnej liście neonazistów, a następnie został pchnięty nożem przez skinów i neoendeków.

ale:

Jak Platforma chce odpowiedzieć na rządy obecnej koalicji? Szef PO Donald Tusk wykluczył porozumienia z innymi partiami, zwłaszcza z SLD. – Nie możemy dopuścić do władzy ludzi, którzy za pieniądze KGB zbudowali siłę polityczną – oświadczył. Co zamiast tego? – Popiera nas 30 proc. Polaków. To dużo, ale za mało.

… i najlepsze. O homicze głosy PO zabiegać nie zamierza. Wywiad Rokity dla GW:

Platforma nigdy nie będzie wyrazicielem dwóch marginalnych, ale opiniotwórczych grup społecznych stojących w zapleczu SLD: ludzi z sentymentem do ancien régime, czyli kolokwialnie mówiąc: komuchów, ani hałaśliwych grup mniejszościowych, które próbują uczynić swój polityczny program z postulatu uprzywilejowania mniejszości seksualnych, choć uważam, że obu tym grupom należy się szacunek, a nie pogarda. To są dwa fragmenty społeczeństwa obywatelskiego, których PO wyrazicielem być nie może. Ale to jest margines. Naszym zadaniem jest zbudowanie takiego planu politycznego, który spowoduje, że z wyjątkiem tych dwu grup cała reszta społeczeństwa obywatelskiego uzna PO za wyraziciela swych poglądów i dążeń. Misją Platformy dziś jest dać siłę i nadzieję wszystkim Polakom, którzy pragną zmiany.

źródła:
http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,3359537.html?nltxx=2015058&nltdt=2
http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34474,3357965.html?as=1&ias=4

Od redakcji:

Niedoszły premier z Krakowa niejednokrotnie mówił, że już woli lesbijki. Pięknie, zaiste.

Gratulujemy pomysłu na społeczeństwo obywatelskie i zaszufladkowanie z komuchami. Rzeczywiście, wykluczanie z góry to super droga dla Polski. Margines gorąco pozdrawia.

Drogi panie niedoszły premierze, jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że nie należy nam się pogarda, tylko szacunek. Ale albo rybka, albo akwarium. Albo społeczeństwo obywatelskie, albo wybieramy co-nam-się-podoba. Krzykliwy margines – fajna nowa nadmuchiwana baba jaga do kolekcji.

A najzabawniejsze jest to, że PO jest na tyle niecwana i odrzuca postulaty homicze. Jest niecwana, bo zostawia piłkę w grze na polu lewicy, której napędzi nieco homiczych głósów (to jednak z 1,5 mln wyborców!) i naraża nas na kolejne lata mdłej „debaty” o pedałach i lesbach, a wszystko kosztem naszej codzienności i świętego spokoju. Bo święty spokój i spokojne życie w homiczych norkach to postulat owego krzykliwego marginesu. Szacunek, w tym państwa, i rejestracja związków. Jakie to trudne i krzykliwe.

18 komentarzyPlatforma nas nie chce

 • Walpurg

  [Re: Platforma nas nie chce]

  Platforma jak zawsze w rozkroku.

  Rozum mówi: bądźmy liberalni (społeczeństwo obywatelskie).
  Serce podpowiada: bądźmy konserwatywni (geje są „be”).

  PO idzie w ślady Unii Wolności. Wkrótce ludzi ekonserwatywni zostaną przy PiS, liberalni – miejmy nadzieję – przy jakiejś nowej centrolewicy, a PO skończy jak UW.

 • MIchal

  [Re: Platforma nas nie chce]

  wedle PO zapewne homików popierać nie warto – spójrzcie jaka karierę Pis zrobił na nienawiści i straszeniu pederastami. lepiej postraszyć!
  a poza tym na decyzje polityczne w sprawach homiczych w takich krajach jak nasz wpływają osobiste przekonania konkretnych osób. pan tusk w kolorowym czasopiśmie się kiedyś uśmiechał, że jego żona popiera homo. co nam do cholery po jego żonie. a homofobię rokity można tłumaczyć na wiele sposobów. plotki krążą w krakowie ;p

  PO się na homikach niestety może przejechać. redakcja trafnie zauważa, że popierając homiki i inne postulaty „wykształconej młodzieży” mogłaby po prostu dobić sld. a tak zostaje archaicznym skansenem rzucającym hasła. pamiętam we wrześniu szukałem programu PO na stronach www, plik okazał się pusty…

 • cichy

  [na ulicy cicho – sza]

  Brak mi slow. A to juz cos. Naturalna reakcja. Przyspieszone tetno. Brak zdolnosci do skupienia wzroku w jednym punkcie. W tle pioosenka z radia, nie pasujaca ni jak do nastroju ni sytuacji, ale nie ma to najmniejszego znaczenia. Odwraca uwage. Paradoksalnie pozwala sie skupic na sprawie.

  Czytam eN-ty raz. Znam juz ten fragment na pamiec. Naszym zadaniem jest zbudowanie takiego planu politycznego, który spowoduje, że z wyjątkiem tych dwu grup cała reszta społeczeństwa obywatelskiego uzna PO za wyraziciela swych poglądów i dążeń…. że z wyjątkiem tych dwu grup cała reszta społeczeństwa obywatelskiego uzna PO… z wyjątkiem tych dwu grup… Chialbym umiec opisac to co czuje. Nie umiem. I znowu ubolewam nad tym, jaki mamy ubogi jezyk. Mieszanka wybochowa. Zaskoczenie. Tylko troche. Zdziwienie. Zlosc. Tej duzo. Gorycz. Wstyd. Niemoc. Wspolczucie. Starch. Ale dziwny strach. Stach przed brakiem mozliwosci zabrania glosu. Bo czy moj glos sie teraz liczy? Nie wiem. Nie wiem, po prostu nie wiem. Glosuje i moj glos przepada, bo malo kto mnie popiera. Krzycze, ale mnie przekrzykuja ci wieksi. A wsrod tych podobnie myslacych nie mam poparcia. Otaczaja mnie glupcy. I glubcy lubia glubcow. A ci lubia tych glubszych. I kolo sie keci, a ja siedze wsordku nie wiezac wlasnym oczom i nie mogac znalezc odpowiednich slow, by zabrac glos.

  Niektorzy mowia, ze jestem matematykiem. Wiec licze. Licze glosy. Istnieje pojecie liczby doskonalej. Przepraszam jesli myle definicje, zrzucmy to na barki szoku. Sa to takie liczby, ktorych suma dzilnikow (wykluczajac ja sama) wraca nas do owej liczby. Pierwsza taka liczba jest szostka. Dzieli sie przez 1, 2 i 3. Jeden dodac dwa dodac trzy rowna sie szesc. Druga dwadziescia osiem (1, 2, 4, 7, 14). Malo jest tych liczb i prawde mowiac sa do niczego nie przydatne. Sa ciekawe, bo wyjatkowe, symetryczne. Proste. Zlozone. Nigdy pierwsze. Matematycy je lubia. Ja je lubie, sa uzekajace. Liczbowe krysztaly. Jak ludzie, ktorych slucham. Z ktorymi sie licze. Nie ma ich wielu. Cale wieki zajely najwybitniejszym umyslom wszechczasow poszukiwania ich. Nie wiem dlaczego. Wiem tylko, ze na sciezce poszukiwac znajdowali matematyczne skarby, z ktorych ja do dzis korzystam rozwiazujac zadania matematyczne.

  Pewnie jestem naiwny, ale chcialbym moc powiedziec, ze oddaje sie w rece autorytetu. Autorytetu na miare ‚Czlowieka liczby doskonalej’. Tylko gdzie takiego znalezc. Nie jest to mozliwe, jesli sie nie szuka. Ja jednego znalazlem i mu ufam. Ufam jego osadom. Z kazdym dniem coraz bardziej. On nigdy sie nie myli.Bardzo irytujaca cecha przy blizszym kontakcie.

  No tak – problem tylko w tym, ze on zabierze glos. Ale na tym poprzestanie. Zwatpil. Tak jak ja. I tak jak wielu. Ale rozmawia, opowiada, komentuje, krytykuje i chwali. Jak tylko moze, ostatkiem sil. Nie ma wielu pomocnikow. Teraz siedzi pewnie pod parasolem i saczy chlopdneo drinka w jednej z kafejek, moze na placu Trzech Krzyzy, moze juz na Nowym Swiecie. Przechodzacy ludzie klaniaja sie mu w pas. On odpowiada skiniem. Odizolowal sie. On to przezyje, przezyl juz wiele. Ale nie wiem, czy ja to przezyje. Czy bede chcial przezyc. Czy zdecyduje sie na ucieczke. Teraz o tym mysle, moze juz do domu nie worce. Te slowa bola. Pierwszy raz w zyciu mowie na glos: ‚Moge juz do domu nie wrocic’.

  Dlatego zglaszam sie z goraca prosba do wszystkich zebranych na marginesie. Albo tych, ktorzy czasem na margines sie zapuszczaja. A moze chca pomoc marginesowi. Niech wszyscy zabiora glos. Ja zabieram. On zabiera. I ona. Moze znajdzie sie wsord tlumu zebranych ktos ponad wszystkich. Tego goraco sobie i Panstwu zycze.

 • murich

  [Re: Platforma nas nie chce]

  Co sie dziwicie? Przeciez to zadna nowosc – PO juz od dawna wyslala rozne sygnaly niecheci wobec gejow – wystarczylo uwaznie sie w nie wsluchiwac.

  Ale wiekszosc gejow widzi w PO to, co sie jej podoba 😛

 • murich

  [Re: Platforma nas nie chce]

  sorry – to, co sie im podoba…

 • murich

  [Re: Platforma nas nie chce]

  PO jest konserwatywne moralnie, więc czego się spodziewaliście?
  Zboczenia są dla nich wykluczone…
  Są… MARGINESEM.

 • Marcin

  [Re: Platforma nas nie chce]

  Bardziej dobitnej Rokita nie mogl sie wypowiedziec. Mam nadzieje, ze geje i lesbijki w Polsce zbojkotuja PO i w wyborach oddadza glos na partie, ktore beda „szanowac” nas (stosuje cudzyslow, bo wiadomo, ze geje i lesbijki nikogo tak na prawde nie obchodza, mielismy SLD tyle lat u koryta i nic nie zrobili w naszej kwestii). Zreszta nie tylko dla PO jestesmy „marginesem”. Przykre to.

 • QUASIMODO

  [Re: Platforma nas nie chce]

  homiki (elektorat PO) = idioci sory ale kolaboracja z wrogimi partiami żle mi sie kojaży.

 • aaas

  [Re: Platforma nas nie chce]

  Jestem członkiem Platformy Obywatelskiej od 3 lat. Jestem osobą heteroseksualną. Ostatnio brałem wraz ze znajomymi z PO udział w Marszu Równości w Krakowie. Jak widzicie – odwiedzam również tą stronę. W pełni rozumiem i poperam, jak moi koledzy z partii, legalizację związków partnerskich i zrównanie ich praw z małżeństwami, popieram adopcję dzieci przez pary homoseksualne, popieram a nawet uważam za potrzebne Marsze Równości – jak już mówiłem – nawet brałem w nim ostatnio udział. Nigdy nie milczę w tej kwestii. Zawsze z każdym rozmawiam i przekonuję. Z SLD nawiązaliśmy na szczeblu lokalnym współpracę i w „homiczej kwestii” też napewno postaramy się coś zrobić. Dlatego nie oceniajcie tak jednoznacznie całej Platformy Obywatelskiej. Ze swoimi liberalnymi poglądami jestem jej członkiem, nie wstydzę się tego, popieram tą formację i będę walczył o jej zwycięstwo w wyborach. Jeśli ktoś ma pytania albo chce o tym pogadać, zapraszam: gg 6564528

 • MIchal

  [Re: Platforma nas nie chce]

  drogi aaas, bardzo nam miło, że na szczeblu lokalnym jesteście fajni. w warszawie kandydaci PO nawet rozdawali ulotki po pedalskich knajpach przed wyborami do europarlamentu. ale to nie nr 14 na liście się dostaje. a szefostwo macie kiłowe na maksa. też chadza po pedalskich knajpach, ale nie po to by rozdawać ulotki, i to tych knajpach niegodnych polecenia. a to raczej oni, jeszcze nie ty, pewnego dnia będą podnosić rączki za ustawami. czy poprą kolejne becikowe?

  oczywiście wspieram Cię w zapale, byś wraz z koleżankami i kolegami zaszli jak najwyżej i wpłynęli na linię tej partii, ale w sumie co z tego.

  ps. zwróć uwagę szefowi, że jak się klika na link „program PO”, to ląduje się na stronie rokity, a tam jakoś programu brak, chyba, że owe frazesy godne prezentacji na maturze, tfu, referatu w gimnazjum, to program. próbka: „pierwszym obowiązkiem rządu jest troszczenie się o los i zdrowie Polaków” (http://janrokita.pl/)

  ps. a czy na marszu równości w krakowie nieśliście baner z napisem PLATFORMA OBYWATELSKA?

 • aaas

  [Re: Platforma nas nie chce]

  Kluczem do rozwiązania polskich bolączek jest gospodarka a tu żadna partia nie proponuje lepszych pomysłów programowych niż Platforma – „Państwo dla Obywateli” (www.ipia.org.pl). Jeśli zaś chodzi o kwestie obyczajowe to rzeczywiście – PO prezentuje twarz dość konserwatywną. I to dla mnie jest dyskomfort. Jednak musze wybrac priorytet – tym jest gospodarka.

  Dzisiaj Polska potrzebuje liberalnego rozwiązania – PO-SLD (ew. PD, SdPl). Gospodarczy liberalizm PO i społeczny liberalizm SLD.

  Nie nieśliśmy sztandaru PLATFORMA OBYWATELSKA ponieważ w marszu wzięliśmy udział jako osoby prywatne. Platforma Obywatelska uznała (moim zdaniem słusznie), że nie można sprzeciwiać się organizacji pochodu bo to jest święte obywatelskie prawo natomiast nie powinien to być element życia politycznego. Za taki sztandar groziłby nam sąd koleżeński. Ale czy to o sztandar tak naprawde chodzi?

 • Marcin

  [Re: Platforma nas nie chce]

  „Ale czy to o sztandar tak naprawde chodzi?”
  aaas spadaj juz stad!

  tak, chodzi o sztandar, o poszanowanie demokracji i pokazanie, ze ten system polega rowniez na wspieraniu prawa do nieobrywania kamieniem na manifestacji, .do ktorej mamy konstytucyjne prawo.

  Twoi szefowie to tchorze, tak uwazam, nie idac z nami legitymizuja i daja na to przyzwolenie. Co z tego, ze „pedaly” moga wam zrobic zly PR – skoro lamane sa „ich” (nasze) prawa obywatelskie, PO jako pierwsza wsrod „rozsadnych” partii powinna interweniowac. I nie musi tu „pedalow” kochac – wystarczy, ze zrobi to w imie poszanowania demokracji oraz konstytucji RP! Przeciez szykuje sie do objecia wladzy.

 • aaas

  [Re: Platforma nas nie chce]

  Marcin, taką wypowiedzią nie zachęcasz do dialogu, pieniactwem nigdy wiele nie wywalczysz, zwłaszcza że homoseksualiści nie cieszą się szerokim poparciem społecznym. przykra, ale twarda prawda.

  tak się składa że ja też byłem na tej manifestacji i też mogłem oberwać kamieniem. i w ten sposób dałem wyraz swojego poparcia dla sprawy. jednak z punktu widzenia politycznego to delikatna kwestia którą trzeba mądrze rozwiązać. I akurat PO wypowiedziała się tak jak chcesz – publicznie powiedziała, że żadnej grupie nie można zakazać organizacji marszu a priori, że można wyciągać konsekwencje jeśli coś na samym marszu było złamaniem prawa (np. obscena, ale i Ty i ja wiemy że z obscena na marszach nie mamy do czynienia). Więc tak naprawde o co Ci chodzi? W ten sposób uszanowaliśmy konstytucję i demokrację. Wysil się trochę, więcej myślenia, mniej roszczeń.

 • aaas

  [Re: Platforma nas nie chce]

  p.s. zamiast mówić – spadaj już stąd – powinieneś wykorzystać sytuację w której ktoś zwraca uwagę na Twoje, na Wasze problemy, ktoś wyszedł do Was nie czekając na Wasz krok. Że jest życzliwy i chce pomóc. Chyba że bawi Cię narzekanie na ekranie kompletnie bezproduktywne. Jeśli tak, gratuluje wyboru.

 • Marcin

  [Re: Platforma nas nie chce]

  Twoja zyczliwosc jest cenna, ale mam wrazenie, ze agitujesz na rzecz swej partii, z drugiej strony – nie zwracalem sie do Ciebie jako osoby prywatnej.
  Piszesz o „”moich” rozczeniach” – tak naprawde wobec PO nie mam rozczen, po prostu wkurzylo mnie, ze akurat podkreslacie wykluczenie gejow i lesbijki, wiec o zadnym dialogu a priori nie ma mowy.
  Oczywiscie fajnie, ze uczestniczysz w marszach i ze Ci zalezy.
  I na tym me pieniactwa sie koncza.
  Pozdrawiam

 • kasia_encanto

  [Re: Platforma nas nie chce]

  jeszcze o sztandarach PO i innych partii na paradach… (a propos wcześniejszej wypowiedzi Marcina)- obecność ich w tej sytuacji wcale nam nie służy, niech parady mają charakter ruchu społecznego a nie politycznego, przynajmniej na tym etapie. Inaczej na pewno będziemy oskarżani (jak to było z demonstracjami przeciw Giertychowi), że określone opcje polityczne chcą rękami demonstrantów coś wygrać, uzyskać… Dopóki akceptacja nas w Polsce nie nabierze bardziej powszechnego wymiaru społecznego dopóty sztandar tej czy innej partii na paradzie bedzie wzbudzał moją nieufność…. tyle razy coś miano zrobić a ostatecznie okazywaliśmy się zbyt marginalną grupą by warto coś zmienić.. Niech przyjdą politycy (i inne znane osoby) i w swoim własnym imieniu niech mówią o nietolerancji… wolałabym aby na parade przyszło o 1000 osób więcej niż zobaczyć powiewającą flagę platwormy wsród flag teczowych. Obecnie PO nie ma nam nic do zaoferoawania, podobnie SLD, które przy obecnym rozdaniu kart w rządzie i tak nic nie zrobi. Nie upolityczniajmy marszu. Jego wymiar społeczny wydaje mi się priorytetowy, szczególnie na tak raczkującym poziomie walki o tolerancję.

 • aaas

  [Re: Platforma nas nie chce]

  Marcienie, więc nie agituję. Zależy mi na tym aby kształtować rzeczywistość wg myśli liberalnej. Sprawa osób homoseksualnych to palący problem społeczny i wielka krzywda jak się dzieje osobom o tych preferencjach. Ale żeby pomóc – trzeba najpierw poznać… tylko musicie dać na to szansę, nie patrzeć jak na wroga albo agitatora.

  kasiu, z jednej strony popieram. z drugiej – bez poparcia politycznego nic się nie zmieni, musimy szukać dla nas zaplecza i poparcia wśród polityków.

 • Jerzyk

  [Re: Platforma nas nie chce]

  Cóż, PO mnie nie zaskakuje. Nieco tylko lepsi od PiS. Głosowałem na Tuska jedynie PRZECIW Kaczyńskiemu.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa