Pierwsze ofiary Parady Równości na Ukrainie

W ostatnią sobotę w jednym z popularnych klubów w stolicy Ukrainy – Kijowie doszło do nietypowej awantury. Dotkliwie pobily sie trzy Drag Queen. Powodem była rywalizacja między artystami o to który będzie reprezentował swój kraj na warszawskich Dniach Równości 2006. Perspektywa wyjazdu do Warszawy na (jak to się wyraził Taras Miedencew – jeden z działaczy lgbt na Ukrainie) „tą słynną paradę” i wystąpienia na imprezie na której zaśpiewa sam Jimmy Somerville wywołała olbrzymie poruszenie na gejowskiej scenie u naszych wschodnich sąsiadów.

Wcześniej Fundacja Równości zwróciła się do organizacji gejowskich we wschodniej Europie w poczukiwaniu artystów lgbt, którzy chcieliby wystąpić na specjalnym koncercie 10 czerwca w Skarpie. „Staraliśmy się ściągnąć do Warszawy Drag Queen Tarlecką z Białorusi, która uchodzi za jedną najlepszych na wschodzie. Niestety urzednicy Łukaszenki nie zgodzili się na wyjazd Edwarda Terleckiego z kraju (wymagane jest specjalne pozwolenie z dwóch ministerstw). Ponadto Terlecki ma w tej chwili problemy w związku z klubem gejowskim, który otworzył w Mińsku. Urzędnicy Łukaszenki właśnie starają się go zamknąć wykorzystując drogę administracyjną” – wyjaśniają organizatorzy parady.

Na Ukrainie Fundacja Równości zwróciła się z podobnym zapytaniem do przedstawiciela Stowarzyszenia „Gej Forum Ukrainy”. Jednak zastrzegła, że nie chceby ktoś się z tego powodu pobił.

3 komentarzePierwsze ofiary Parady Równości na Ukrainie

 • Roman

  [Re: Pierwsze ofiary Parady Równości na Ukrainie]

  Chyba 98% gejów nie lubi drag queens- wiec nie bolałbym na brakiem tych „zjawisk” w trakcie parady w Warszawie.

 • dita

  [Re: Pierwsze ofiary Parady Równości na Ukrainie]

  Roman, wypowiadasz się w imieniu tych 98% czy tylko za siebie? transwestyci też nie powinni przychodzić?

 • Zdiwko

  [Re: Pierwsze ofiary Parady Równości na Ukrainie]

  A co mają TS lub TV do drag queen?
  Proponuję poczytać np. portal crossdressing lub transwestytyzm – by w przyszłosci nie mieszać TV/TS w jednym worku z DQ.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa