Mary Cheney – nowa gwiazda Ameryki

Now It's My Turn: A Daughter's Chronicle of Political Life – książkę pod takim tytułem wydaje Mary Cheney, córka wiceprezydenta USA.

Pani Cheney od początku bieżącej wielkiej kariery ojca występuje jako zadeklarowana lesbijka. W ramach promocji książki zaproszono autorkę do niezmiernie popularnego porannego programu TV ABC Good morning America. Cheney nie kryła zachwytu wobec polityki prezydenta Busha i podziela linię polityczną republikanów. Z „małym” wyjątkiem – jest gorącą zwolenniczką homiczego małżeństwa. Łzy roniono na widowni, gdy Mary Cheney opowiadała o swej partnerce Heather Poe. Zapytana przez widza, dlaczego ojciec nie popiera w tej sprawie własnej córki, Cheney wpadła w zakłopotanie i ograniczyła się do wypowiedzi o wolności, której zaznaje każdy Amerykanin. W późniejszych wypowiedziach zaznaczyła, że liczy na ewolucję mentalnościową w społeczeństwie i klasie politycznej.

Media zastanawiają się, co motywuje Mary Cheney – jej książka jest klasycznym manifestem politycznym. Była doradczyni ojca pracuje obecnie dla prywatnej firmy medialnej, czy szykuje się do kariery na Kapitolu, a może i w Białym Domu?

Za AFP

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa