Benedykt XVI z odciętą głową Eltona Johna

Uśmiechający się Benedykt XVI trzymający w ręce odciętą i ociekającą krwią głowę znanego ze skłonności homoseksualnych piosenkarza Eltona Johna – taką pracę obejrzeli w piątkowy wieczór goście wernisażu „Bad news” w bytomskiej galerii Kronika. Zaraz po zakończeniu imprezy szokujący fotomontaż – własność praskiej Guma Guar Group – został spakowany i wrócił do Czech – informuje „Dziennik Zachodni”.

W mieście jednak zawrzało. Oburzeni tym wydarzeniem są nawet sami urzędnicy: – W przededniu papieskiej pielgrzymki wystawianie takiego dzieła jest nadużyciem – mówi Jacek Wicherski, rzecznik bytomskiego magistratu. Także Paweł Koj, szef tamtejszego centrum kultury, któremu podlega galeria stwierdził, że kontrowersyjna praca po prostu nie spełniała wymogów artystycznych imprezy i doszło do niepotrzebnego zgrzytu.

– Na wernisażu i wystawie zgromadziliśmy prace znakomitych współczesnych artystów. Opowiada ona o tym, że dla mediów zła wiadomość to dobry news. Praska grupa słynie z prowokowania. Kontrowersyjne dzieło było tylko fragmentem scenografii koncertu. Zaraz w piątek zostało zdjęte. Na drzwiach przed wejściem do galerii umieściliśmy informacje ostrzegające, że wystawiane prace mogą budzić kontrowersje i obrażać uczucia – mówi Sebastian Cichocki, szef Kroniki.

Twierdzi, że nie chce budować renomy galerii na atmosferze skandalu. Nie zgodził się też na udostępnienie zdjęć z koncertu, który odbył się w otoczeniu szokującej scenografii: – To nie byłoby dla nas dobre – powiedział.

Od redakcji: mamy nadzieję, że Guma Gumar Groupe bezpiecznie opuścili terytorium IV RP, nie nękani przez Lotne Brygady Moheru oraz Ligi prawdziwych Rodzin.

Strona o grupie http://gumaguar.bloguje.cz/

źródło: http://media.wp.pl/wiadomosc.html?kat=12571&wid=8320051

2 komentarzeBenedykt XVI z odciętą głową Eltona Johna

  • zalamka

    [Re: Benedykt XVI z odciętą głową Eltona Johna]

    I znowu kompromitacja, auto-cenzurującej się Polski.

  • Redakcja

    [Re: Benedykt XVI z odciętą głową Eltona Johna]

    Usunięto komentarze osoby łamiącej regulamin i netykietę oraz wszystkie odpowiedzi.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa