Przemyślenia atakują nocą

Ostatnio cierpię z powodu bezsenności. Nawet jeśli uda mi się zasnąć co noc budzę się mniej więcej w tym samym czasie. Dzisiejsza pobudka nastroiła mnie do przemyśleń nader życiowych. Nie wiem dlaczego, ale przypomniała mi się pewna scena wyrwana z życiorysu, scena do jakiej dawno nie wracałam myślami.

7 lat temu, metro, Hannover, późny wieczór. Wracam z jakiejś imprezy ze znajomymi. Pomimo zmęczenia kontynuuję ulubione zajęcie, jakiemu się oddaję za każdym razem kiedy znjadę się w miejscu publicznym. Obserwowanie ludzi. Wodząc wzrokiem po otaczających mnie postaciach napotykam parę-dwie kobiety. Obejmują się, szepczą coś do ucha. Uśmiecham się do swoich myśli, bo ten obrazek jest tak naturalny i zarazem łagodny, że dla pozostałych mało interesujący. Tamto metro było wówczas oazą spokoju dającą kojące poczucie bezpieczeństwa. Wszystkim-bez żadnych względów i uwarunkowań.

Nie pomyślałam wówczas o tym, jak przyjętoby podobną scenkę w Polsce-byłam wtedy tam. Byłam częścią spokoju, byłam częścią być może tamtejszego zabiegania.

Dzisiejszej nocy nie musiałam zastanawiać się nad tym jak zaregowałby polski przystanek czy społeczność metra na dwie zakochane w sobie kobiety okazujące uczucia w jakikolwiek sposób. Nie musiałam bo wiem. Bo polska rzeczywistość jest w takich momentach przewidywalna w każdym calu. Jest też boleśnie namacalna. Nawet teraz po 7 latach od tamtego „spotkania” w metrze.

4.04.2206

Autorzy:

zdjęcie Patrycja Maciejewska

Patrycja Maciejewska

autor zmigrowany z php-nuke – ID: 162; nazwa: PatrycjaMaciejewska

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa