O szkole byle jak

Przypominamy news o „aferze krakowskiej ulotki”, który zniknął w wyniku przedwczorajszej awarii. Za przechowanie tekstu dziękujemy użytkowniczkom i użytkownikom MonoHomo.

W Gazecie Wyborczej Mikołaj Lizut zamieszcza streszczenie i komentarz do „Warto rozmawiać”, telewizyjnego programu Jana Pospieszalskiego przeniesionego do Dwójki z katolickiej Telewizji Puls. Wyborcza streszczenie „WR” zamieszcza niemal co tydzień.

Tym razem Jan Pospieszczalski i jego goście, w programie wyjątkowo przeznaczonym tylko dla dorosłych ze względu na jego „drastyczność”, omawiali „granice tolerancji w szkole”. Powoływano się m.in. na omawiane przez homiki.pl sprawy warszawskich liceów Reytana i Cervantesa. Organizacjom LGBT „oberwało się” przy okazji odgrzanej „afery krakowskiej” z gejowską ulotką dotyczącą zapobieganaia AIDS udostępnioną na pogadance w Krakowie zeszłej jesieni. Joanna Najfeld z katolickiego portalu tolerancja.net: Dlaczego o zagrożeniach związanych z HIV ma nauczać grupa najbardziej narażona na zakażenie? Przecież to tak, jakby kryminaliści prowadzili lekcje na temat prawa karnego. Tu następuje zapoznanie widzów z ulotką omawiającą bezpieczniejsze techniki seksualne M / M. Obecny w studiu Kamil Sipowicz: Te ulotki nie nadają się do szkoły, ale do hardcore'owego klubu dla gejów. Kampania Przeciw Homofobii powinna wysyłać do młodzieży kogoś mniej radykalnego, bo pan Biedroń nie walczy z homofobią, ale ją pogłębia.

Całość: http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,3242946.html
GW zamieszcza także wywiad z Robertem Biedroniem oraz komentarze Piotra Pacewicza i krakowskich dziennikarzy Gazety.

Od redakcji:
Straszno – śmieszne są skróty myślowe naszych telewizornianych gadających głów. Nie za bardzo rozumiemy co ma wspólnego „słynna” już ulotka od zapobiegania HIV z problemem tolerancji i wolności słowa w szkole, np dostępem do szkoły dla organizacji pozarządowych. Po za tym to nie „pan Biedroń” jak często padało z ekranu czy Kampania Przeciw Homofobii biegali po Krakowie ze wspomnianą ulotką, tylko Lambda. I nie Lambda Warszawa, tylko Lambda Kraków – pomimo pozostawania w „koalicji” i zbiezności nazw są to dwie osobne organizacje. To, że wychowawca klasy nie jest obecny podczas pogadanki o AIDS jest powszechnie przyjętą praktyką w całej Europie. Ulotka, której wyłożenie na warsztatach dla młodzieży rzeczywiście była błędem w sztuce, autorstwa UNDP, a nie rzekomego „lobby gejowskiego promującego gejowski seks”, wydana w połowie lat 1990tych (!!!) odpowiada pilnej potrzebie zapobiegania AIDS, które w Polsce kuleje. A na zakażenie HIV drogą seksualną najbardziej narażona jest populacja kobiet hetero. Może zatem warto porównać je do kryminalistów?

2 komentarzeO szkole byle jak

 • Castaneda

  [Re: O szkole byle jak]

  > A na zakażenie HIV drogą seksualną najbardziej narażona jest populacja kobiet hetero.

  To zależy gdzie i jak.

  Gdzie – faktycznie, w Obwodzie Kaliningradzkim i w Afryce, najbardziej narażone są kobiety. Ale w Niemczech 60% zakażeń jest wśród gejów, w UK 48%, w Czechach 53% itd.

  Jak – faktycznie w przypadku stosunków hetero kobieta jest bardziej narażona (1/600) od faceta (1/2000). Ale anal jest tutaj zdecydowanym rekordzistą (1/125-1/30).

  Dziękuję za uwagę.

 • tekla

  [Re: O szkole byle jak]

  jest ciekawa strona poswiecona Joannie Najfeld z linkami do fragmentow tego programu:
  http://joannanaj.blox.pl/html

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa