- homiki.pl - https://homiki.pl -

Jak nas widzą

Dzisiejszy jak zwykle niezmiernie poważany Financial Times, w kontekście możliwości wzbogacenia się naszego kraju o nowego wicepremiera, robi drobne podsumowanie polskich spraw pod znamiennym tytułem „Europejskie elity polityczne traktują warszawski rząd z pogardą„. Wycinki przedstawia nam Onet. Posłuchajmy:

Wielu polityków i dyplomatów UE ledwie maskuje swoją pogardę dla rządu w Warszawie. (…) W oczach europejskich elit politycznych partia Kazimierza Marcinkiewicza charakteryzuje się wieloma cechami, którymi te elity gardzą: myśleniem w kategoriach wąskiego interesu narodowego, zaściankowością i konserwatyzmem połączonym z homofobią.

Marcowa wizyta prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Berlinie ciągle przyprawia niemieckich dyplomatów o dreszcz. (…) Prezydent bronił swej decyzji o zakazie manifestacji homoseksualistów w Warszawie. Tutaj FT wspomina demonstrację LGBT podczas wykładu prezydenta, wypomina także, że był to pierwszy w życiu pobyt Lecha Kaczyńskiego za Odrą.

Nie tylko zagraniczne elity, wedle FT, tak sądzą. Anonimowy urzędnik z Warszawy omawia nasze poczynania na forum UE: Polska uczestniczy w bitwie, której nie może wygrać. Kaczyński jest mistrzem destrukcji.

Od redakcji: A my jesteśmy z naszego kraju dumni. Mamy tyle, ile sami sobie wypracujemy.

Financial Times cytowany po polsku i komentowany na onet.pl:
http://wiadomosci.onet.pl/1311890,12,item.html [1]
dostęp do artykułu FT przez www płatny: http://news.ft.com/world/europe [2]