Dlouho očekávané setkání

Była nas prawie trzydziestka. Pierwsze lody zostały przełamane przy szczawianowym źródle w Parku Zdrojowym, gdy wycieczki wymieniły się plemiennymi podarunkami. My dostaliśmy „trzynaste źródło”, czyli Beherowkę, a przyjaciół zza granicy uraczyliśmy „Michałkami”.

Spotkanie nie było długie, za to bardzo intensywne. Wymagało także nie lada kondycji fizycznej. Przeszliśmy kilkanaście kilometrów wypatrując przebijającej się nieśmiało wiosny.

Język nie stanowił żadnej bariery. Dyskusje prowadziliśmy rozliczne i na różne tematy. Było o sytuacji politycznej, było o kredytach mieszkaniowych, a także o przemyśle pornograficznym i o Radiu Maryja. Jak się okazało, mamy wspólne bajki naszego dzieciństwa, wspólne gejowskie ikony a nawet Czterech Pancernych i Krecika.

Celem naszej podróży były Błędne Skały. Zasypane śniegiem po pas jeszcze bardziej obłędne i ciasne, niż latem. Na tle zimowego krajobrazu gołe łydki rozgrzanych słońcem turystów wyglądały bardzo intrygująco.

Co ciekawe, mimo pozornych różnic, właściwie mało się różnimy. Gdy odpoczywaliśmy przed wejściem do Błędnych Skał, pojawił się strażnik, który zaczął otwierać kasę biletową. Widząc to, cała grupa nie myśląc długo pośpieszyła w stronę Skał, by nie zapłacić za wejście. „Jakie to polskie, aż wstyd” pomyślałem, po czym usłyszałem uwagę kolegi Czecha „Jakie to czeskie!”.

Czesi jeszcze tego samego dnia wrócili do domu. W Polsce pozostała kameralna grupka homików, która zwiedziła Szczeliniec wraz z jego Piekłem, Niebem i skałą w kształcie kaczki.

Wielkie podziękowania składamy Milanowi i Stowarzyszeniu Logos Praha oraz Markowi i Stowarzyszeniu Gales za świetną organizację wyjazdu i miłe spotkanie. Dziękujemy też Klubowi GiL za pomoc w pozpropagowaniu wycieczki. Pozdrowienia i podziękowania należą się też Jonasowi, Jerzowi i Bogusiowi, dzięki którym Redakcja Homików wzbogaciła się o klucze do domu, dwie husteczki do nosa, okulary przeciwsłoneczne oraz kubek, nóż, łyżeczkę i pół butelki wody mineralnej. Obiecujemy, że wszystkie fanty, gdy tylko nam się znudzą zwrócimy prawowitym właścicielom.

Liczymy, że niebawem uda się nam zorganizować kolejne spotkania „na szczycie”. O terminie tychże będziemy informować Was na bieżąco na łamach naszego portalu.

Strona Stowarzyszenia Logos Praha
Strona grupy Gales


W Parku ZdrojowymWymowna aluzja. Z tyłu IVRP, z przodu Czechy.

Widok z Błędnych Skał.Pożegnanie prawie melodramatyczne.Homik w PiekleSkała kaczkopodobna. Tylko moheru brak.Krajobraz za złotówkę.

________________________________
Autorami zdjęć są Jerzy i Paweł. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Autorzy:

zdjęcie Paweł Walczak

Paweł Walczak

autor zmigrowany z php-nuke – ID: 4; nazwa: pawelwalczak

5 komentarzyDlouho očekávané setkání

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa