Młody homiku – wypełnij raport!

ILGA-Europe (International Lesbian and Gay Association) i IGLYO (International Gay and Lesbian Youth Organization) planują stworzyć szeroki raport dotyczący społecznego wykluczenia młodych osób homo-, bi- lub transseksualnych (LGBT). Raport ten ma zostać przedstawiony na posiedzeniu Parlamentu Europejskiego jeszcze w 2006 roku. Na raport złożą się historie przypadków, które wydarzyły się w krajach Europy, a które oddają rzeczywiste życiowe doświadczenia młodych ludzi o orientacji LGBT związane z wykluczeniem społecznym.

Potrzebna jest informacja od Ciebie! Prześlij Twój własny raport na temat Twoich doświadczeń związanych z wykluczeniem społecznym. Jeśli przeżywasz lub przeżyłeś/przeżyłaś doświadczenia wymienione w poniższych pytaniach, opowiedz o nich w Twoich odpowiedziach. Podziel się z nami tym, w jaki sposób doświadczenia te wpłynęły na Ciebie, jak się czułeś/czułaś, jaka była Twoja reakcja, jakie działania podjąłeś/podjęłaś oraz/albo jakie działania Twoim zdaniem należało w danej sytuacji podjąć.

Jeśli chcesz wziąć udział, przeklej poniższe pytania do programu pocztowego, nanieś odpowiedzi i całość wyślij na adres:

socialexclusionresearch@iglyo.com

IGLYO prosi o podanie wieku, płci, narodowości (pochodzenia etnicznego i/lub przynależności wyznaniowej, jeśli to istotne) oraz pseudonimu, jakim może posłużyć się w raporcie. Ankieta jest w pełni anonimowa.

Ankietę popularyzuje Kampania Przeciw Homofobii.

***

1. Czy kiedykolwiek doświadczyłeś/aś uprzedzeń lub dyskryminacji wymierzonej w Ciebie jako w osobę o orientacji L/G/B/T w Twojej rodzinie?

2. Czy kiedykolwiek doświadczyłeś/aś uprzedzeń lub dyskryminacji wymierzonej w Ciebie jako w osobę o orientacji L/G/B/T wśród przyjaciół i bliskich znajomych?

3. Czy kiedykolwiek doświadczyłeś/aś uprzedzeń lub dyskryminacji wymierzonej w Ciebie jako w osobę o orientacji L/G/B/T w Twojej wspólnocie wyznaniowej?

4. Czy kiedykolwiek doświadczyłeś/aś uprzedzeń lub dyskryminacji wymierzonej w Ciebie jako w osobę o orientacji L/G/B/T w jakimkolwiek kręgu czy wspólnocie, do których należysz?

5. Czy kiedykolwiek doświadczyłeś/aś uprzedzeń lub dyskryminacji wymierzonej w Ciebie jako w osobę o orientacji L/G/B/T w szkole (ze strony nauczycieli, dyrekcji, uczniów czy innych osób zatrudnionych w szkole)?

6. Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się dostrzec w mediach w Twoim kraju treści wyrażające uprzedzenia lub treści dyskryminujące osoby o orientacji L/G/B/T?

7. Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się dostrzec w programach nauczania w szkołach, do których uczęszczałeś/aś treści wyrażające uprzedzenia lub treści dyskryminujące osoby o orientacji L/G/B/T?

8. Czy w czasach szkolnych kiedykolwiek doświadczyłeś/aś gnębienia lub innych form przemocy (słownej i/lub fizycznej) związanej z Twoją orientacją L/G/B/T?

9. Jakie są – Twoim zdaniem – najistotniejsze przyczyny wykluczenia społecznego młodych ludzi o orientacji L/G/B/T w Twoim kraju?

10. Czy wiadomo Ci o jakichkolwiek pozytywnych wydarzeniach dotyczących równego traktowania młodych ludzi o orientacji L/G/B/T w Twoim kraju, które mogłyby według Ciebie posłużyć innym krajom jako przykład i wzór do naśladowania?

wiek:

płeć:

narodowość:

inne informacje, które uważasz za istotne (pochodzenie etniczne, przynależność wyznaniowa):

pseudo:

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa