Kaczyński w Berlinie – protest LGBT przerywa wykład

Prezydent Kaczyński miał wygłosić na berlińskim Uniwerytecie Humboldta wykład zatytułowany „Solidarna Europa”. Tymczasem na mównicę wdarli się demonstranci, działacze stowarzyszeń LGBT, przeywając spotkanie. Rzecznik demonstrantów oświadczył, że protestują przeciwko Kaczyńskiemu, który jest antydemokratą. Wykład rozpoczął się po interwencji policji, z sali nadal dobiegały doniosłe gwizdy i okrzyki pod adresem Kaczyńskiego.

Info za PAP

12 komentarzyKaczyński w Berlinie – protest LGBT przerywa wykład

 • ggg

  [Re: Kaczyński w Berlinie – protest LGBT przerywa wykład]

  No i mieli racje, jest antydemokratą, tylko gwizdy…jaki to poziom :/

 • pip

  [Re: Kaczyński w Berlinie – protest LGBT przerywa wykład]

  i bardzo dobrze, ze gwizdy!

  szkoda, ze nie jajka!

  na tym polega protest spoleczny: na radykalnie wyrazanym buncie. lizanie sie po zadach zostawmy eleganckim panom i paniom na salonach.

 • [Re: Kaczyński w Berlinie – protest LGBT przerywa wykład]

  do ggg: forma protestu odpowiednia dla wizyty katolickiego barbarzyńcy

 • ggg

  [Re: Kaczyński w Berlinie – protest LGBT przerywa wykład]

  Ale ja nie mówie, że mamy się mu jeszcze podlizywac, tylko jeżeli chcemy żeby ktoś w koncu zwrócił na nas uwage i nie powiedział – banda blokersów, tylko ludzie na poziomie, którzy pragną wolnosci i miłosci. Żeby ktoś zrozumiał, że nie wymyslilismy sobie, że jestesy lesbijkami, czy gejami, tylko tak sprawił los, a teraz walczymy o podstawowe prawa.

 • stryj

  [Re: Kaczyński w Berlinie – protest LGBT przerywa wykład]

  Niestety, żeby ktoś zwrócił uwagę, trzeba krzyczeć i gwizdać, bo Kaczyńscy nikogo nie pytają o zdanie, a w parlamencie nie praktycznie mamy wsparcia. Prezio nie ma ochoty „zrozumieć”. On nie jest przecież idiotą, tylko po prostu nie chce się niczego dowiedzieć na ten temat, niczego zrozumieć.
  Trudno go przecież o to prosić. Na kulturalną dyskusję przyjdzie czas, kiedy nasze potrzeby będą traktowane na równi z potrzebami innych grup społecznych.

 • Arek

  [Re: Kaczyński w Berlinie – protest LGBT przerywa wykład]

  Brawa dla naszych sąsiadów 🙂
  Dzięki za solidaryzowanie sie z nami

  A do naszego prezydenta mam pytanie:
  Czy nie widzi Pan, że raczej pana na zachodzie nie lubią, przez pana – nazwijmy to po imieniu – zacofane poglądy i równe fobie, czasem wręcz cicha, zatajona nienawiść? Na bliskim wschodzie pana nie lubią, bo jest pan tak zwanym „hardcorowym katolikiem”, w azji też nie pałają sympatią bo tam ustroje są generalnie komunistyczne (ale to troche z innej beczki). W USA pana żone, mówiąc trywialnie, olano. Czyżby naprawde jedyem miejscem gdzie będzie pan witany z zadowolaniem będzie watykan i kraje na wschód oid nas (wyłaczając Białoruś)?

 • xyz

  [Re: Kaczyński w Berlinie – protest LGBT przerywa wykład]

  A ja uważam, ze dość już patriotycznych bredni w prezydentem Najjasniejszej w roli głównej! Chcemy rewolucji obyczjowej to ja zróbmy! Do licha z białym orłem i flaga biało-czerwoną!
  LGBT Wszystkich krajów łaczcie się! Każda ojczyzna to ucisk – bądźmy patriotami tęczowego sztandaru. Ci, którzy uważają inaczej – do piachu! (powiedzmy do obozu reedukacyjnego); Czy na prawdę po wskazówkach, których dali nam Mao i Cohn-Bendith rzucanie jajkami w strone kaczorów to wszystko na co nas stać?

 • stryj

  [Re: Kaczyński w Berlinie – protest LGBT przerywa wykład]

  tja…

 • murich

  [Re: Kaczyński w Berlinie – protest LGBT przerywa wykład]

  xyz – cienka prowokacja… 😛

 • Ulf

  [Re: Kaczyński w Berlinie – protest LGBT przerywa wykład]

  komentarz usunięty ze względu na złamanie regulaminu i netykiety

 • Ulf

  [Re: Kaczyński w Berlinie – protest LGBT przerywa wykład]

  co jest homiczki?usuwacie mje komentarze? A gdzie waszaq wolnosc slowa? Demokracja? Cy nie moge powiedziec tego co mysle? W takim razie wy tez zamilknijcie. za bardzo sie juz panoszycie i chcecie wiecej. uwazam ze moj komentarz wnosil wiele do tego tematu. Prosze o przywrocenie.

 • bimbalimba

  [Jak to z tym Humboldtem było]

  Wydarzenia na Uniwersytecie Humboldtów (tak, tak – Humboldtów, bo patronem tego gorszego berlińskiego uniwersytetu są dwaj bracia) rozpalają wyobraźnię moich czytelników, więc zabiorę głos, choć naocznym świadkiem nie byłem. Do Berlina dotarłem kilka godzin po incydencie, więc dzisiaj rano zaopatrzyłem się we wszystkie berlińskie dzienniki. I co wyczytałem? Niemcy są pozytywnie zaskoczeni zachowaniem Kaczyńskiego, który nie jest żadnym oszołomem, tylko konserwatywnym pragmatykiem. Jak doniosły gazety, jedyny argument, jakiego używa przeciwko promocji homoseksualizmu jest ten, że bez heteroseksualistów Europejczycy by wymarli. Nic ponadto, żadnego ideologicznego zacietrzewienia. A w lekko lewicowej „Berliner Zeitung” Frank Herold, dziennikarz specjalizujący się w sprawach Polski, pisze tak:

  „Gdy drzwi nagle się otwierają, Kaczyński jest już za szpalerem ciemnych garniturów. Pernice [profesor, który witał Kaczyńskiego – przyp. b] jest skonsternowany. To, że protest dotarł tak blisko, najwyraźniej go zdziwiło. Chce przerwać spotkanie. Potem jednak zaprasza – w zgodnie z zasadami demokracji – przedstawiciela protestujących na podium. Przez dwie minuty ma wyjaśnić, czego żądają, a potem pozwolić kontynuować spotkanie. Z tym protestujący nie mogli się liczyć. Są już i tak osłupiali, że udało im się dostać na salę. Nie mają nikogo, kto mógłby przemówić. Wolą gwizdać i krzyczeć. „Tchórz”, leci z ich strony w kierunku niewidocznego prezydenta.”

  http://b.blog.pl/komentarze/index.php?nid=10882052

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa