Ekstremiści wzywają do bojkotu Forda

Fundamentalistyczne organizacje chrześcijańskie z USA, zrzeszone w American Family Association (AFA), wezwały Amerykanów do bojkotu samochodów Forda, ponieważ koncern wspiera działalność organizacji LGBT.

Zdaniem aktywistów AFA koncern „nie zachowuje zachowuje neutralności” w światowej „wojnie kultur”. Fundamentaliści oskarżają Forda, że reklamuje swoje samochody w pismach dla lesbijek i gejów oraz wspiera organizacje homoseksualistów. Bojkot ma obowiązywać przez dwanaście miesięcy od chwili ogłoszenia.

Krytycy AFA twierdzą natomiast, że organizacja w ogóle nie zajmuje się rodziną, choć ma ją wpisaną w nazwie. Sean Kofosky z Triangle Foundation mówi, że American Family Association jest „organizacją nienawiści”, która uczy ludzi, jak dyskryminować innych.

American Family Association powstała w 1977 roku, zrzesza wiele mniejszych organizacji, które walczą o tradycyjne wartości: rodzina, wąsko pojmowana wiara w Boga.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa