Ekskomunika za gejowski ślub

Pewnemu mormonowi z okolic Waszyngtonu grozi ekskomunika, ponieważ jest gejem i odważył się wziąć ślub ze swoim partnerem. Oczywiście nie w USA, ale w kanadyjskim Toronto. 57-letni Buckley Jeppson otrzymał już od swojego kościoła pismo z informacją, że wszczęto przeciwko niemu postępowanie.

W prywatnych rozmowach współwyznawcy Jeppsona radzili mu, aby wystąpił z kościoła, dzięki czemu uniknie ekskomuniki. 57-latek odmówił tłumacząc, że byłoby to równoznaczne z wyparciem się wiary.

Mormoni są wyznawcami religii reprezentowanej przez grupę wyznań, w tym najliczniejszą denominację, której pełna i właściwa nazwa brzmi Kościół Jezusa Chrystusa Świętych Dni Ostatnich (ang. 'The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints'). Mormonizm opiera swą doktrynę na Biblii oraz na Księdze Mormona (pierwsza publikacja w 1830 roku). Księga uważana jest za jeszcze jedno świadectwo o Jezusie Chrystusie, zawiera religijne zapisy proroków mających zamieszkiwać niegdyś oba kontynenty Ameryki.

Źróło: Gay-industries.com

1 komentarz do: Ekskomunika za gejowski ślub

  • misiek

    [Re: Ekskomunika za gejowski ślub]

    dlamnie mormoni to wogule kojarza sie z sekta . mniej wiecej cos takiego jak nigdys ku klus kan;jak moga wierzyc ze beda mieszkac na innych planetach albo miec trzy albo cztery zony dlamnie to harem;;; to jest sekta

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa