- homiki.pl - https://homiki.pl -

Brazylia: wyróżnienie dla biskupa

Przewodniczący episkopatu Brazylii arcybiskup Bahii, Geraldo Majella Agnelo, odebrał w zeszły piątek wyróżnienie Trofeum Różowego Trójkąta, przyznawane przez organizacje LGBT za szczegółne zasługi dla osób homoseksualnych. W Polsce podobnym odznaczeniem były Tęczowe Laury.

Marcelo Cerqueira, prezes organizacji CGB: „To wyróżnienie za dialog pomiędzy społecznością LGBT i kościołem”. W Bahii ustanowione ma być duszpasterstwo dla osób homoseksualnych.

Społeczeństwo Brazylii bardzo się zmieniło jeśli chodzi o podejście do osób homoseksulnych, głównie dzięki zmasowanym akcjom informacyjnym i dialogowi prowadzonym przez organizacje. Tymczasem sporo pozostaje do zrobienia a niektórzy ludzie tamtejszego kościoła zasługują na nieco inne „nagrody”. Arcybiskup Florianopolis Oscar Scheidt oświadczył niedawno, że „homoseksualiści nie są nawet ludźmi”.

Także w Polsce duchowny, ks. Arkadiusz Nowak, miał być uhonorowany homiczą wyróżnieniem – Tęczowym Laurem. Ksiądz Nowak, zasłużony dla walki z HIV/AIDS, nagrody z rąk homoseksualistów zdecydował się nie przyjąć, jak podkreślano w doniesieniach, ze względu na nieprzychylne spojrzenie na ten fakt kościelnych przełożonych.

Info za agencją AFP