- homiki.pl - https://homiki.pl -

Blokada na gejbombera

Jak podaje dzisiejsza prasa, nic nowego nie wiadomo w sprawie „gejbombera”. Sejmowa komisja ds. służb specjalnych zajmująca się sprawą z inicjatywy posłów PO nie uzyskała żadnej informacji, gdyż prokurator prowadząca śledztwo ma zakaz ujawniania politycznych wątków – a o nie pytają posłowie. Istnieje prawdopodobieństwo, że za całą sprawą stoją służby specjalne szykujące prowokację. Odtajnienie materiałów ma potrwać do najbliższego czwartku.

Przypomnijmy, że na trzy dni przed drugą turą wyborów prezydenckich Warszawę sparaliżował alarm bombowy – podłożono kilkanaście bardzo profesjonalnych atrap w kluczowych punktach stolicy. Rzekomi sprawcy rozesłali do mediów list przeciwko prezydentowi Kaczyńskiemu z podpisem „Gej Power – Silny Pedał”. Policja i prokuratura badają rozaite tropy – od „radykalnych działaczy gejowskich” do „prowokacji na rzecz jednego z kandydatów na prezydenta”. Nikogo nie zatrzymano pomimo, że osoba wysyłająca mailem list została nagrana kamerą przemysłową.

Info za GW

Z OSTATNIEJ CHWILI
W sprawie „gejbombera” w Syganałach Dnia (Program 1 Polskiego Radia) wypowiadał się… Wojciech Wierzejski. Przytaczamy za gazeta.pl:

Wiceprezes LPR chce, by sprawę fałszywych alarmów bombowych w Warszawie z jesieni zeszłego roku zbadała nowa sejmowa komisja śledcza. Według Wojciecha Wierzejskiego, jest możliwe, że za rzekomymi zamachami stała partia jednego z kandydatów na prezydenta.

W porannej wypowiedzi dla Sygnałów Dnia Wierzejski nie chciał wyrokować, czy to raczej PiS, czy PO. „Ale wszystko wskazuje na ludzi związanych z PiS-em” – dodał Wierzejski. Poseł LPR podkreślił, że gdyby okazało się, że za podłożeniem atrap stali ludzie ze sztabu jednej z partii, to byłaby to – jak to określił – niebywała zbrodnia polityczna.

całość: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3233525.html [1]