USA i Iran połączone przeciwko gejom i lesbijkom

[Rzeczpospolita] Waszyngton i Teheran sprzymierzone na arenie ONZ? – Śmiertelnych wrogów zbliżyła niechęć wobec ofensywy homoseksualizmu.

Wydawałoby się, że Stany Zjednoczone i Iran dzieli wszystko i jakakolwiek współpraca między nimi jest wykluczona. A jednak! Oba państwa zablokowały roszczenia europejskich organizacji homoseksualnych, które domagały się, aby ONZ przyznała im tzw. status konsultatywny. Dzięki temu mogłyby wpływać na decyzje tej organizacji.

Opór Amerykanów wobec podobnych żądań wywołał histerię rozmaitych grup zrzeszających homoseksualistów oraz organizacji „obrony praw człowieka”. – Mamy do czynienia z homofobiczną koalicją. To skandal, że Stany Zjednoczone sprzymierzyły się z takimi okropnymi państwami – powiedziała „Rz” Roberta Sklar z Komisji Gejów i Lesbijek na rzecz Praw Człowieka (LGBT). Oprócz Iranu żądania homoseksualistów odrzuciły m.in. Sudan, Zimbabwe i Chiny.

(…)

Jak widać – wbrew twierdzeniom wielu publicystów – konflikty dzisiejszego świata nie zawsze przebiegają wzdłuż geograficznych, cywilizacyjnych i religijnych linii podziału. Okazuje się, że amerykańskim konserwatystom jest w wielu sprawach bliżej do irańskich ajatollahów niż do europejskich postępowców.

źródło: http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060215/publicystyka/publicystyka_a_10.html

2 komentarzeUSA i Iran połączone przeciwko gejom i lesbijkom

  • Arek

    [Re: USA i Iran połączone przeciwko gejom i lesbijkom]

    No nie ma co… Zasmuciła mnie ta informacja. Naszczęście każda nowa epoka zaczynała sie w zachodniej europie i miejmy nadzieje ze i teraz tak bedzie

  • TheFifthGear

    [Re: USA i Iran połączone przeciwko gejom i lesbijkom]

    Kiepsko widzi mi sie nasza przyszlosc. Sploniemy na stosie panowie i panie…

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa