Sprawdzą nas od podszewki

[interia.pl] Tworzone właśnie Centralne Biuro Antykorupcyjne ma gromadzić informacje o przekonaniach religijnych, pochodzeniu rasowym czy życiu seksualnym Polaków.

Nowa służba specjalna ma mieć też prawo m. in. do podsłuchów, prowokacji i posługiwania się bronią. Większość posłów jest za powstaniem Biura, wątpliwości budzą jednak metody oraz zakres jego działania.

Centralne Biuro Antykorupcyjne to sztandarowy pomysł Prawa i Sprawiedliwości. Jego powołanie liderzy PiS zapowiadali na długo, zanim doszli do władzy. Biuro ma być nową służbą specjalną, której funkcjonariusze będą korzystać z bardzo szerokich uprawnień. Nic więc dziwnego, że projekt, którego pierwsze czytanie odbyło się wczoraj w Sejmie, wywołuje duże emocje.

Piotr Bukowski: W czasie jednego dnia pojawiają się informacje o cenzurze w mediach i eliminowaniu niewygodnych dziennikarzy. Potem czytam o kolejnych milionach złotych, które w budżecie tzw. taniego państwa dostaje Kościół katolicki. Chwilę później czytam o katolicyzacji szkół i ściganiu podobno demoralizujących pism „Bravo” i „Dziewczyna”.

Na tym tle informacja o powołaniu urzędu mającego nieograniczone prawo do inwigilowania obywateli i 24 – godzinnych sądów za m.in. nieobyczajność publiczną brzmi już jak groźba. W tym momencie kształtująca się rzeczywistość społeczno – polityczna zaczyna przypominać koszmarny sen.

A gdy słyszę słowa Jarosława Kaczyńskiego, że „Nie będzie w Polsce autorytaryzmu, bo też tylko bardzo głupi ludzie mogą w to wierzyć” zaczynam się zastanawiać, czy chcę żyć i mieszkać w kraju „nie dla idiotów”.

źródło: http://fakty.interia.pl/kraj/news?inf=719268

10 komentarzySprawdzą nas od podszewki

 • zegarmistrz

  [Re: Sprawdzą nas od podszewki]

  Tak..to sie nazywa demokracja, poszanowanie godnosci osobistej i ochorna danych osobowych… niegługo beda ludzia torby przeszykiwac na ulicach

 • Nathaliss

  [Re: Sprawdzą nas od podszewki]

  Czy nie jest to lekka przesada?
  Dobrze, sama przyznam, że kiedy oglądam wiadomości mam wrażenie, że jednak włączyłam tanią komedię. Ale nie panikujmy i nie róbmy z siebie wiecznie prześladowanych ofiar.
  „Sprawdzą nas od podszewki” A niech sprawdzają, ja się niczego nie wstydzę.

 • do Nathaliss

  [Re: Sprawdzą nas od podszewki]

  skoro nie masz nic do ukrycia i się niczego nie wstydzisz, czy uważasz za fajne, by jakiś pan z legitymacyją zaglądał ci pod kołdrę, bo na pewno jesteś komunistyczną złodziejką korumpującą na każdym skrzyżowaniu? a może masz wątpliwe pochodzenie etniczne? zastanów się…

 • Nathaliss

  [Re: Sprawdzą nas od podszewki]

  Nie wydaje mi się, żeby banda pana Kaczyńskiego była na tyle cofnięta umysłowo i zafascynowana filozofią ojca Rydzyka, żeby doszło do realizacji takich czarnych scenariuszy, jakie tu nieraz są opisywane.

  Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz.

 • zatroskana

  [Re: Sprawdzą nas od podszewki]

  A ja sama kupuję swoim córeczkom pisma „Bravo” i „Dziewczynę”. Bo nie chce by wyrosły w przyszłości na moherowe berety i polaków-patriotów tylko na zdrowe psychicznie panny, które będa prawdziwymi europejkami i bedą wiedziały, ze przyjemność i tolerancja są wazniejsze od jakichstam głupot.

 • do Nathaliss

  [Re: Sprawdzą nas od podszewki]

  to, że opisywane wydarzenia mogą nie dotknąć ciebie lub osób ci bliskich nie znaczy, że nie dotkna i zranią kogośtam.

 • regenbbbogen

  [Re: Sprawdzą nas od podszewki]

  Brzmi to wszystko groźnie 🙁 Ale pożyjemy, zobaczymy, mam nadzieję, że nie będziemy zmuszeni uciekać z kraju (myślę ogólnie o osobach, które maja odmienne poglądy niż „obowiązujące”).

  PS Nie jestem pewna, czy kupowanie gazet typu „BRAVO” sprawi, że Twoje córki będą „prawdziwymi Europejkami” :/

 • jlct

  [Re: Sprawdzą nas od podszewki]

  Ja tam za rok stąd emigruję… a przez te kilka miesięcy się jeszcze przemęczę… mam nadzieję, że ci faszyści nic mi ine zrobią

 • Nathaliss

  [Re: Sprawdzą nas od podszewki]

  Ja nie mówię, że nie dotkną i nie zranią. Tylko mówię o całej otoczce jaką wokół siebie robią homoseksualiści. Sama jestem lesbijką, ale bez przesady… akceptuję to, czasem jest ciężko, ale nie twierdzę, że żyję w społeczeństwie, gdzie można wyznawać tylko religię katolicką, słuchać tylko Radia Maryja, oglądać tylko telewizję TRWAM i być tylko heteroseksualnym.
  Ludzie trochę luzu! Życie nie jest po to, żeby na nie nadawać, a żeby żyć. Jasne… spytasz się jak tu żyć w takim kraju?
  Odpowiedź prosta: normalnie.

 • Erico

  [Re: Sprawdzą nas od podszewki]

  jasne, racją jest, że czasami piszemy na wyrost.
  Patrząc na Arabię Saudyjską – mamy raj.
  Patrząc na Holandię – mamy piekło.

  Uśredniając wychodzi nam czyściec. Fajnie? 🙂

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa