Papież Paweł VI był gejem?

Paweł VI był szantażowany z powodu domniemanego homoseksualizmu – podał włoski tygodnik „L'Espresso” powołując się na tajne dokumenty ówczesnego zastępcy komendanta karabinierów.

Według tych rewelacji papież prosił o pomoc premiera Aldo Moro. Chodziło o rzekome kontakty homoseksualne z lat młodości.

Z opublikowanych przez tygodnik sekretnych notatek zastępcy dowódcy karabinierów generała Giorgio Manesa z 1967 roku, o których piszą w piątek największe włoskie gazety, wynika, że za próbą szantażowania Pawła VI mógł stać nawet sam prezydent Włoch Giuseppe Saragat. „Chadecja chciałaby ocalić papieża, ale S. jest zdecydowany” – to zdanie Manesa świadczy według tygodnika o tym, że to sam szef państwa postanowił skompromitować ówczesnego papieża grożąc, że ujawni jego domniemane homoseksualne kontakty z przeszłoŚci.

Jeśli wierzyć tym dokumentom, do prezydenta Saragata wielokrotnie udawali się z tajną misją papiescy wysłannicy negocjując z nim kompromis w tej sprawie. Ponieważ nie wyszła ona na jaw, rokowania te skończyły się pomyślnie dla Pawła VI.

:: Źródło: Onet.pl

15 komentarzyPapież Paweł VI był gejem?

 • Michal

  [Re: Papież Paweł VI był gejem?]

  Nic nowego, historia znana od lat. Ciekawe kiedy doczeka się wreszcie całościowego opracowania.

 • mTV

  [Re: Papież Paweł VI był gejem?]

  dla mnie sensacja!!! Pawła VI znamy z historii najnowszej, a dokumenatcja jest „świeża”. Oby się udało sprawę rozpatrzyc bez emocji ale i obiektywnie. czyli na naszą korzyść…
  ciekawe jaka była cena za milczenie o gejostwie głowy Kościoła?

 • Arek

  [Re: Papież Paweł VI był gejem?]

  LOL!!!
  Oby to była prawda…
  Ciekawe co by wtedy powiedział B16 czy moherowe… hehehe 🙂

 • Walpurg

  [Re: Papież Paweł VI był gejem?]

  Skandal!
  Pederasta, dewiant, zboczeniec i sodomita na Stolicy św. Piotra!

  To pewnie spisek lobby homoseksualnego 😉
  Ale to dobry dla nas argument – Poalcy mieli swojego papieża i geje też mieli swojego papieża 😉

 • Michal

  [Re: Papież Paweł VI był gejem?]

  Domniemany mąż z młodości przyszłego Pawła VI to znany aktor Paolo Carlini.
  PVI zmarł całkiem młodo na skutek silnej depresji wywołanej nieustannym stresem.
  Hm…

 • Łukasz Pałucki

  [A Papa Ratzi ?]

  Dla mnie ciekawsze jest to co opowiadają niemieccy i austriaccy aktywiści gejowscy – że niby aktualny papież Józef Ratzinger jest gejem. Przytaczają listy rekomendacyjne z czasów gdy był jeszcze biskupem Monachium i rzeczywiście te listy wygądają ciekawie (Ratzinger rekomuenduje swoich byłych asystentów do stanowisk w Watykanie podkreślając ich urodę i sprawność fizyczną). To nie byle kto to mówi bo np. były szef ILGA Europe czy ludzie z zarządu ILGA i to oficjalnie bo podczas konferencji międzynarodowych.

  Sa, słyszałem np w Kijowie.

 • Bogdan

  [Re: Papież Paweł VI był gejem?]

  To nie powinno mieć żadnego znaczenia.
  Przede wszystkim Paweł VI był wybitnym papieżem.
  Jeśli to prawda, to tylko argument przeciwko tym, któży uważają że homoseksualiści mie powinni być księżmi. Tymczasem preferencje seksualne to zupełnie co innego niż dojżałość seksualnej sfery osobowości człowieka. Paweł VI miał tę sferę uporządkowaną, niezależnie czy był homo czy hetero (czego nie można powiedzieć o wielu duchownych, niezależnie czy są homo czy hetero).

 • pip

  [Re: Papież Paweł VI był gejem?]

  jakaz kwiecistosc stylu poraza w niektorych komentarzach!

 • lila

  [Re: Papież Paweł VI był gejem?]

  wielka mi sprawa..jesli byl to byl…ja nie robie problemu ze swojej innosci..hmmm… a swoja droga czas by swiat w koncu uswiadomil sobie ze homo jest w kazdym srodowisku,nawet wsrod ksiezy i zakonnic.. wiec mnie juz nic nie zdziwi..

 • Paweł

  [Re: Papież Paweł VI był gejem?]

  Rozmumiem, że papież Paweł VI palił papierosy. Rozumiem, że umiał wszystko doprowadzić to końca. To jest jednak sensacja, która kłamie. Gdyby papież rzeczywiście był gejem to by Bóg nie wybrał go na Stolicę Piotrową. Wszystko zależy od Boga.

 • lothriel

  [Re: Papież Paweł VI był gejem?]

  A dlaczego nie? To nie czyni go gorszym duszpastrzem.

 • tomek

  [Re: Papież Paweł VI był gejem?]

  Nie Nie drodzy koledzy Paweł VI nie był gejem, poczytajcie sobie dokladnie o tym czlowieku a potem dopiero stawiajcie tezy. Pozdrawiam 😉

 • Michal111

  [Re: Papież Paweł VI był gejem?]

  To Bzdura wysana z palca.Szkoda to czytać.Ja wierzę że Paweł VI był Normalny człowiekiem a nie gejem.Ciekawe skąd autor ma takie informacje.Jakby to była prawda to watykan by o tym wiedział i uznawałi by Pawła VI za papieża.

 • Matylda

  [Re: Papież Paweł VI był gejem?]

  A jakie to ma znaczenie, skoro i tak w KRK jest celibat?

 • Maciej

  [Re: Papież Paweł VI był gejem?]

  Dyskusja toczy się wokół tematu wywołanego jedną publikacją, w której są przesłanki i hipotezy, a nie ma twardych dowodów. Potem piszą niektórzy głupstwa, że papież ukrywał swoją orientację seksualną i się stresował, więc zmarł młodo – ludzie, miał 81 lat! „Kontakty z młodości” – tzn. kiedy? Bo jako ksiądz, kurialista, a potem arcybiskup był bez zarzutu. Słynął wręcz z ascezy. Paweł VI jest oskarżany o homoseksualizm, wydaje mi się, tylko dlatego, że w jego przypadku zachodzi stereotypowe powiązanie ogromnej wrażliwości, delikatności, wielkiego przywiązania do przyjaciół, a także nieco chwiejnego, przeinteletualizowanego usposobienia – z brakiem męskości. Jest to tyleż niemądre, co niesprawiedliwe wobec tego pobożnego człowieka i niewątpliwie wybitnego papieża.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa