Policja będzie ochraniać, nie rozganiać

Policja w ten weekend będzie ochraniać, nie rozganiać. Od Wrocławia, przez Poznań, po Warszawę ludzie będą demonstrować wolność demonstrowania. Nawet w Poznaniu, w którym jeszcze tydzień temu nie wolno było manifestować.

[Tylko Toruń zabrania, policja straszy – przyp. redakcji]

Toruń: policja się szykuje na wiec nielegalny

Wiec zaplanowano na niedzielę pod pomnikiem Kopernika. Władze miasta odmówiły zgody, bo zawiadomienie powinno trafić do magistratu z trzydniowym wyprzedzeniem, a organizatorzy akcji – głównie ze środowisk anarchistycznych – spóźnili się o jeden dzień. – Gdyby zdążyli na czas, wydałby Pan zgodę? – zapytaliśmy prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. – Nigdy nie gdybam w takich sprawach – odpowiada wymijająco Zaleski, który wygrał wybory jako członek Stowarzyszenia Ordynacka. – Proszę obserwować decyzje, jakie podejmuję, a będzie wiadomo, co myślę. Przypominam, że kiedyś – również ze względów proceduralnych – nie zezwoliłem na manifestację Młodzieży Wszechpolskiej.

– I tak w niedzielę spotkamy się pod pomnikiem Kopernika – zapowiada Katarzyna Hejna, organizatorka wiecu. – Odczytamy nasz apel. Chcemy poprzeć manifestantów z Poznania i jednocześnie zaprotestować przeciwko polityce Kaczyńskich i PiS, która ogranicza wolność słowa i swobodne wyrażanie poglądów.

Przed wiecem szyki zwiera toruńska policja. – Najpierw wezwiemy do rozejścia się – mówi Lilianna Kruś-Kwiatkowska, rzeczniczka komendy miejskiej. – Jeżeli to nie poskutkuje, będziemy reagować.

:: Więcej w portalu Gazeta.pl

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa