Niemcy – powstaje homicza telewizja

Producent Telewizyjny z Kolonii Praivit Media zapowiada na 2006 rok uruchomienia pierwszego gejowsko- lesbijskiego kanału telewizyjnego w Niemczech. Wtedy tez przypuszczalnie rozpocznie się emisja znanego amerykańskiego serialu „Queer As Folk” w niemieckim Free-TV, na ProSieben.

Program nazywać się będzie „GTV – Gay Televsion” i nadawany będzie w niemieckiej sieci kablowej, przez satelitę, będzie go można odbierać także drogą naziemną, także w Austrii i Szwajcarii.

„To była nisza na niemieckim rynku mediów, którą staramy się dzięki uruchomieniu GTV wypełnić“ – wyjaśniają dyrektorzy Praivit – Media – Massimo Di Tommasi oraz Sidney Beitz. Obaj wierzą mocno w powodzenie nowej stacji finansowanej głównie dzięki reklamodawcom. „Nowoczesna gospodarka koncentruje się coraz bardziej na tej, nowej dla nas, grupie odbiorców. W innych krajach europejskich kanały telewizyjne dla gejów istnieją od dawna”.
W rzeczywistości w Europie od 2002 działa włoski kanał „Gay TV” a we Francji od roku emitowany jest płatny „PinkTV”, który adresowany jest nie tylko do homoseksualnego odbiorcy.
Program kanału GTV ma być mieszanką produkcji własnej oraz zakupów międzynarodowych. Na stronach internetowych można już zapoznać się z planami tourne promocyjnego, castingu na prowadzących program oraz obejrzeć Teaser zapowiadający przyszłoroczne atrakcje.
Trwają też negocjacje i spekulacje fanów dotyczące czasu i miejsca emisji kultowego serialu amerykańskiego „Queer As Folk”. Dotychczas żaden z publicznych i prywatnych nadawców niemieckich nie miał odwagi na zakup tej serii, odkąd jednak plany gejowskiego kanału tematycznego przybrały kształt konkretny z ofertą wystartował potentat ProSieben. Ponoć trwa już udźwiękowienie 2 pierwszych serii (po 22 odcinki każda).

Sidney Beitz potwierdził rozmowy negocjacyjne z kanadyjskimi producentami „Queer As Folk”, gdyż seria ta „jest niezmiernie istotnym elementem programu przyszłej stacji GTV”.
Sam pomysł Gay Television powstał już przed trzema laty. Po okresie intensywnych przygotowań program wchodzi w decydującą fazę: zgłoszenia w urzędach i walka o przydział częstotliwości, tworzenia zespołu redakcyjnego, badania rynku. Start będzie trudny, ale i niezmiernie pożądany, gdyż w samych Niemczech żyje ponad 6,6 milionów osób homoseksualnych, które z wielką nadzieją oczekują inauguracji swojego tematycznego kanału. Życzymy powodzenia.

http://www.gaytelevision.de/
(jbog, dpa)

Autorzy:

zdjęcie Janusz Boguszewicz

Janusz Boguszewicz

tłumacz, belfer, germanista, publicysta, gej, komunista, ateista, czasami „mason” i anty-kaczysta. Ostatnio feminista i antyglobalista. WYKSZTAŁCIUCH. Współpraca z portalami homiki.pl, innastrona oraz magazynem Replika.

4 komentarzeNiemcy – powstaje homicza telewizja

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa