Nie będzie już księży – gejów?

Jak podała PAP, bezwzględny zakaz wyświęcania homoseksualistów na księży zawarty jest w podpisanym przez Benedykta XVI dokumencie na temat zasad, którymi należy się kierować wobec kandydatów do kapłaństwa.

Powołując się na nieoficjalne informacje, dotyczące zawartości budzącego ogromne emocje dokumentu, gazeta „Corriere della Sera” wyjaśnia, że na księży nie będą wyświęcani kandydaci, wykazujący najmniejsze nawet skłonności homoseksualne oraz tacy, którzy nie zdołali dochować celibatu przez trzy lata. Dyskwalifikować będzie nie tylko publiczne manifestowanie homoseksualizmu, lecz również prywatne zainteresowanie książkami, filmami oraz stronami internetowymi na ten temat.

Licząca 16 stron instrukcja, o której wcześniej informowała amerykańska prasa, ma zastąpić poprzedni dokument z 1961 roku i uwzględnia najnowsze rezultaty badań psychologicznych i medycznych w tej materii. Oficjalnie zostanie prawdopodobnie ogłoszona na początku listopada; ma ją opublikować między innymi watykański dziennik „L'Osservatore Romano”.

Od redakcji: Dokument Watykanu pokazuje, że prawdopodobnie Kościół katolicki będzie starał się zapewnić sobie alibi i tzw. „czyste ręce”, przed kolejnymi publikacjami i działaniami uderzającymi w osoby homoseksualne. Jest to jednak zapis pozostający wyłacznie na papierze. Księża – geje byli, są i będą, co pokazują rzadko wychodzące na światło dzienne afery, takie jak z abp. Paetzem, czy z austriackiego seminarium.
Jest to kolejny przykład seksizmu i dyskryminacji kobiet. Nie ma bowiem słowa o lesbijkach bedących siostrami zakonnymi.

źródło: http://fakty.interia.pl/news?inf=674048

4 komentarzeNie będzie już księży – gejów?

 • marcinmichal

  [Re: Nie będzie już księdzy – gejów?]

  a ja dodam, że słowo katolicki – powszechny, odchodzi do lamusa. powiedziano – panom dziękujemy. z resztą, co tu orientacja psychoseksualna ma do rzeczy?

  posunięcie bene – efekciarstwo. dla wielu krzywdzące, ale to insza inszość. smacznego.

 • Czarek

  [Re: Nie będzie już księdzy – gejów?]

  Bedzie jeszcze troche wiecej hipokryzji. I tyle.

 • MArek

  [Re: Nie będzie już księdzy – gejów?]

  Jak szefowaćseminarium będzie ktoś taki jak pan Paetz to nie trzeba się przejmować tą makulaturą. A jak nie, to zabraknie kapłanów kk. I też dobrze.

 • Paulusjan

  [Re: Nie będzie już księdzy – gejów?]

  powinno być – księży…

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa