Co drugi ksiądz gejem?

Szokujące szacunki przedstawia za AP „Rzeczpospolita”. Wynika z nich, że prawie co drugi ksiądz w USA jest gejem.

Z mieszanymi uczuciami przyjęli amerykańscy duchowni zapowiedź wyjątkowo rygorystycznej inspekcji w seminariach duchownych.

117 biskupów oraz doświadczonych pedagogów w kilkuosobowych zespołach podda ocenie stan moralności 220 seminariów duchownych i szkół teologicznych. Ich uwaga skupi się na poszukiwaniu dowodów homoseksualizmu młodzieży oraz odchodzenia kadry profesorskiej od nauk Kościoła.

Agencja Associated Press szacuje, że seminarzyści i księża orientacji homoseksualnej stanowią 25 – 50 procent spośród 42 500 wszystkich osób duchownych Kościoła katolickiego w USA. Nawet wierni wyrażają obawę, że stan duchowny stał się homoseksualną profesją, zaś opinia publiczna uważa brak dyscypliny moralnej wśród seminarzystów i księży za podłoże głośnych w ostatnich latach skandali związanych z pedofilią pracowników Kościoła. Zdecydowana akcja hierarchii zbiegła się z zapowiedzią jesiennej decyzji Watykanu o zakazie przyjmowania do seminariów młodych homoseksualistów. „Inspekcja powinna być jednoznacznym ostrzeżeniem, że od seminarzystów wymaga się życia w czystości” – mówi dziennikowi „The Washington Post” Stephen J. Rossetti, ksiądz i psycholog stojący na czele St. Luke Institute w Silver Spring w stanie Maryland, ośrodka pomagającego księżom znajdującym się na rozdrożu. „Nie przyjmiemy do seminarium nikogo o inklinacjach lub przeszłości homoseksualnej, nawet jeśli ostatnia tego rodzaju aktywność zdarzyła się dziesięć lat temu” – zapewnia arcybiskup Waszyngtonu Edwin O'Brien.

źródło: Rzeczpospolita

7 komentarzyCo drugi ksiądz gejem?

 • spectator

  [Re: Co drugi ksiądz gejem?]

  Rozumiem, ze od momentu podania tej informacji Kościół Katolicki stanie sie ulubioną instytucją gayowskiego środowiska. Gdzie indziej jesteście tak dobrze reprezentowani?

 • marcinmichal

  [Re: Co drugi ksiądz gejem?]

  krążą słuchy, że w NOPie, Młodzieży Wszechpolskiej i LPRze oraz w PiSie ;P

 • marcinmichal

  [rozwijam myśl]

  homofobia wynika między innymi z przerażenia po odkryciu własnej tożsamości psychoseksualnej. dlatego tak wielu krzykaczy o „prawdziwej rodzinie” jest w ukryciu „prawdziwymi ciotami”.

 • ondansetron

  [Re: Co drugi ksiądz gejem?]

  marcinmichal: jakże często w sprawach rodziny i małżeństwa wypowiadają się klerycy, którzy przecież wiedzą o rodzinie tyle co pamiętają z czasu mieszkania z rodzicami ;))

 • wmraf

  [Re: Co drugi ksiądz gejem?]

  Podoba mi się, gdy KK szkodzi sam sobie i jawnia się jego hipokryzję.

 • Waldek Zboralski

  [W Polsce jest TAK SAMO, zapraszam do lektury]

  W Polsce jest TAK SAMO – zapraszam do lektury mojego tekstu na stronie racjonalista.pl:
  http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,1225
  – tytul tekstu: „Watykan przeciwko uświadamianiu seksualnemu”
  A może to właśnie po TYM TEKŹCIE Watykan chce pokazać, że nie zależy mu na homoseksualnym „narybku”?…

 • tomek

  [Re: Co drugi ksiądz gejem?]

  myślałem że tylko ci których znam w mojej parafii

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa