Przeciw Wierzejskiemu

Łukasz Pałucki, działacz LGBT i członek Platformy Programowej SDPL „Prawa Człowieka i Podstawowe Wolności” złożył w prokuraturze Warszwa-Śródmieście zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Wojciecha Wierzejskiego (LPR), posła do Parlamentu Europejskiego.

Zawiadomienie dotyczy publicznego nawoływania do popełnienia przestępstwa przez W. Wierzejskiego podczas Parady Normalności, którą zorganizowała Młodzież Wszechpolska w dniu 18 czerwca. Oto treść zawiadomienia:

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

Niniejszym informuję o popełnieniu przestępstwa przez pana Wojciecha Wierzejskiego, posła do parlamentu Europejskiego, polegającego na publicznym nawoływaniu do popełnienia występku (art. 255 par. 1 kk).

Uzasadnienie

W dniu 18 czerwca 2005 r. odbywała się w Warszawie tzw. Parada Normalności, której uczestnicy przemaszerowali spod budynków Sejmu na P. Zamkowy w Warszawie. Podczas przemarszu były organizowane krótkie wystąpienia różnych osób, w tym również pana Wojciecha Wierzejskiego (posła do Parlamentu Europejskiego). Według relacji prasowych (Gazeta Wyborcza z dnia 19-06-2005 – w załączeniu) pan Wierzejski miał powiedzieć o osobach należących do mniejszości seksualnych: „Nie zatrudniajmy ich w pracy, przeciwstawiajmy się ich działalności, a osoby, które prezentują się jako skrajni działacze homoseksualni powinni być poddawani obyczajowej, towarzyskiej, skrajnej nietolerancji.”

Wypowiadając te słowa pan Wierzejski publicznie nawoływał do popełnienia przestępstwa określonego w art. 218 par. 1 („Kto, wykonując czynności w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, złośliwie lub uporczywie narusza prawa pracownika wynikające ze stosunku pracy lub ubezpieczenia społecznego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”). Moim zdaniem wyczerpuje to znamiona przestępstwa opisane w art. 255 par. 1 kodeksu karnego („Kto publicznie nawołuje do popełnienia występku lub przestępstwa skarbowego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”).

Załączniki:

Kopia artykułu „Polsce niesiem odrodzenie”, „Gazeta Wyborcza”, z dnia19 czerwca 2005 r.

3 komentarzePrzeciw Wierzejskiemu

 • JakeNYc

  [To odrazajacy i prymitywny populizm]

  przez ludzi takich jak on wsyd mi jest byc Polakiem

 • off.limits

  [Re: Przeciw Wierzejskiemu]

  Bravo! Pan Wierzejski MUSI za swoje slowa i czyny poniesc odpowiedzialnosc i to powinno byc HONOREM kazdego geja i kazdej lesbijki w Polsce.
  Czemu do cholery nie ma info. jak finansowo wesprzec Łukasz w tej super waznej soprawie?
  Pokazmy ze srodowiska G&L licza sie takze finansowo.
  W calym cywilizowanym swiecie nasze srodowiska sa znane z tego, ze jestesmy mocni finansowo.
  Sa tacy ktorzy chca i moga otwarcie walczyc, reszta MUSI ich wspomagac, przede wszystkim finansowo – wtedy wygramy….
  Bez kasy nic nie znaczymy.

 • wszechpolak

  [Re: Przeciw Wierzejskiemu]

  Możesz sobie off-limits pomstować. Sąd takie oskarżenia wrzuca do niszczarki dokumentów. Pan Wierzejski to szanowana osoba, europoseł i człowiek, ktory potrafi i ma za co sie bronić. Może tez liczyć na pomoc.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa