Bóg tak chciał?

19 lipca br. w irańskim mieście Mashhad powieszono dwóch chłopców, którzy skazani zostali za uprawnianie seksu homoseksualnego. Iran stosuje w tego typu sprawach islamskie prawo shariatu, które przewiduje karę śmierci. Informację o powieszeniu chłopców podała Irańska Studencka Agencja Prasowa (ISNA).
Z niepełnych relacji prasowych wiadomo, iż jeden z chłopców miał 18 lat, a drugi był poniżej 18 roku życia. Agencje podają tylko inicjały ich imion – M.A. oraz A.M.
Przed wykonaniem wyroku, chłopcy przetrzymywani byli przez 14 miesięcy w więzieniu, gdzie poddawano ich torturom.
Według obowiązującego w Iranie prawa karę śmierci przez powieszenie stosuje się już wobec dziewięcioletnich dziewczynek oraz piętnastoletnich chłopców.

Kara śmierci za stosunki homoseksualne stosowana jest również w Arabii Saudyjskiej, Jemenie, Sudanie, Pakistanie i Mauretanii.

W poniedziałek, 25 lipca, o godz. 11 Kampania Przeciw Homofobii wręczy ambasadorowi Iranu oficjalny protest w tej sprawie.

Więcej na temat wydarzenia:
link
link

Zdjęcia z egzekucji:
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie

Adres Ambasady Iranu w Warszawie:

Ambasada Islamskiej Republiki Iranu
ul. Królowej Aldony 22
03-928 Warszawa

Tel: +48-22-617 42 93
Fax: +48-22-617 84 52
E-mail: iranemb@iranemb.warsaw.pl

Informacja: KPH

30 komentarzyBóg tak chciał?

 • krysia

  [Re: Bóg tak chciał?]

  Aż się krew burzy w żyłach…
  Podpisuje sie pod protestem KPH.

 • look

  [Re: Bóg tak chciał?]

  🙁

 • pavle

  [Re: Bóg tak chciał?]

  k*****, co za kraj! głosowanie sobie do tych zdjęć zrobili, plebiscyt, psia mać!

  Kaczyńskiemu pewnie by się to spodobało.

 • wszechpolak

  [Re: Bóg tak chciał?]

  Jak mi przykro z tego powodu…

 • marek

  [Re: Bóg tak chciał?]

  Nie może się skończyć na wysyłaniu petycji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Zoganizujmy manifestację w jakimś meczecie!!!!!!!!!!!!!!

 • marcinmichal

  [Re: Bóg tak chciał?]

  ponad rok temu grupa młodzieżowa kph warszawa zorganizowała pikiety pod ambasadami państw, w których dzieją się takie rzeczy. może jeszcze raz? grrrrr!!

 • Nickolo

  [Re: Bóg tak chciał?]

  Ludzie, to co stało się w Iranie woła o pomstę. Toż to barbarzyństwo i bestialstwo.
  Zamordowano dwóch niewinnych chłopców za to tylko, że odbiegali od tego, co sobie założyli fanatycy religijni. Jestem wstrząśnięty i naprawdę smutny, dokąd idzie ten świat, gdzie są autorytety, które próbowały temu przeszkodzić. Jeśli nie pasowali do reszty to należało ich deportować, ale więzić 14 miesięcy a potem zamordować. Sam dzisiaj wysłałem protest do Ambasady Iranu . Być może nie jest on zbyt poprawny językowo, ale moje wzburzenie jest ogromne. Zróbcie to samo, nie patrzmy na to, że ktoś jest trochę inny od nas, brońmy człowieczeństwa.

 • A.G.

  [Re: Bóg tak chciał?]

  Jestem ciekaw gdzie przez 14 miesięcy podziewało się ILGCN i inne organizacje międzynarodowe oraz krajowe w poszczególnych krajach. Czy sprawa była naprawdę aż tak beznadziejna, że nie dało się kompletnie NIC zrobić? Byłoby dobrze aby teraz odpowiednie stowarzyszenia, od których oczekiwalibyśmy reakcji łaskawie przedstawiły konkretne sprawozdania: co robiliśmy w tej sprawie, co robimy w innych tego typu sprawach, dlaczego się nie udało… … 🙁

 • ks.

  [Re: Bóg tak chciał?]

  Przynam, że jestem pod wrażeniem tego, co się stało. Dzięki Bogu w naszej cywilizacji takie wydarzenia już nie mają miejsca, choć Europa ma na sumieniu również i takie zbrodnie, w czym niestety dużą rolę odegrał Kościół. Piszę o tym ze smutkiem. WIdać jednak, że islam niczego nie nauczył się z błędów historii. Pomodliłem się dzisiaj za tych nieszczęsnych chłopaków. Oby nie było więcej takich newsów. Na pewno Bóg tak nie chciał!
  ks.

 • wszechpolak

  [Re: Bóg tak chciał?]

  Iran to suwerenny kraj i organizacje międzynarodowe nie mają nic do gadanie w tej sprawie. Narzekacie na Kosciol, a ten jak sie okazuje głaszcze was po glowach, narzekacie na polską nietolerancje, a tymczasem zyjecie w tolerancyjnym i łagodnie nastawionym wobec was społeczeństwie. Czujecie nietolerancję? To wyjazd do Iranu, tam sie bedziecie czuc lepiej, wolni od „klerokratii” i polskiego „obskurantyzmu”, „ciemnoty” i takich tam.

 • ondansetron

  [wszechpolaku]

  Moze Ty wszechpolaku byś pojechał do Iranu i tam głosił swoje hasła… ciekawe jak byś sie czuł w roli ofiary i prześladowanego…??

 • Bruno Wątpliwy

  [Prawo tego wymagało!]

  Brawo! Każdy kraj ma swoje prawa, ci młodzi pederaści wiedzieli o tym, a mimo to postanowili te prawo złamać. Cieszę się, że jest na świecie kraj, który dba o szacunek dla swoich praw (jakiekolwiek one by były) i wyroki za ich złamanie wykonuje niejako z automatu.
  Chciałbym, żeby w Polsce prawo działało tak skutecznie jak tam. Dla niekumatych komentarz powoli i dużymi literami – nie mówię o zabijaniu pedałów, ale o skutecznym egzekwowaniu powszechnie znanych przepisów prawa.
  Gdyby w Liberii obowiązywało prawo zjedzenia serca zdradzającej małżonki/a, to znaczy to tyle, że to jest ich prawo zaakceptowane i przestrzegane. Jeśli nastąpi zdrada – serce należy zjeść i nie ma co szukać w tym procederze jakichś kretyńskich odniesień do demokracji, praw człowieka i innych bzdur.
  Brawo Iran i Jego święte prawa, o przestrzeganiu których mówi cał świat, łącznie ze zgniłym moralnie Zachodem!

 • Jerzy

  [Re: Bóg tak chciał?]

  Bruno-sruno! Myslisz, ze oni (18 lat i mniej) mieli cos do powiedzenia na temat prawa, ktore ich obowiazywalo? Czy mieli szanse, by przeciw niemu zaprotestowac? Uwazasz, ze prawo to idealny, wiec nienaruszalny zbiór zasad? Pewnie masz racje, krytykujac nasz europocentryzm i nasze przekonanie, ze tylko nasza etyka, systemy i zasady są słuszne i , że wydaje sie nam iż kobiety isalmu cierpia, zamkniete w domu (choc one pewnie sie tym nie przejmuja i uwazaja to za normalne). ale, na Boga!, czy nie oburza Cie fakt, ze prawo kaze za to jaki się urodziełeś?!!!! co wedlug ciebie powinni byli zrobic? unicestwic się? wykastrować czy moze lepiej ukrywac? Najpierw szok, po przeczytaniu tej informacji i jeszcze wiekszy, po przeczytaniu Twojej wypowiedzi. Czy byłbyś za przestrzeganiem naszego prawa, gdyby prawo karało smiercia gejow, albo matek gejow, albo rudych, za to, ze sa gejami, matkami, rudymi… Pomysl, ze mogloby to dotyczyc Ciebie, gdybys tylko urodzil sie w innym miejscu… Szkoda gadac…

 • wrocław

  [Re: Bóg tak chciał?]

  To co się stało jest przerażające!! Gdzie jest ONZ, NATO, UE, gdzie są Ameryanie walczący w „obronie demokracji”! Wreszcie gdzie jest Lambda i inne organizacje?! Jeśli dompuśmy do władzy LPR i MW u nas będzie to samo! Jestem pewnien, że Ci dwaj chłopcy już są w raju i ceszą sie swoją miłością – Bóg na pewno wynagrodził im cierpienia! A z pewnością ukaże ich morderców.

 • poznań

  [Re: Bóg tak chciał?]

  Jak w Polsce ma być dobrze, skoro krajem rządzą takie oszołomy jak Ci co przyklaskują temu morderstwu w Iranie?! Won z LPR-em i MW!

 • Bruno Wątpliwy

  [Re: Bóg tak chciał?]

  Jerzy -> mylisz skutki z przyczyną. Prawo jest do przestrzegania, a nie dyskutowania, więc NIE MIELI oni nic do powiedzenia.
  Uważam, że prawo to podstawa funkcjonowania państwa. Jeśli zacznie sie o nim dyskutować, to państwo ginie w anarchii.
  Ja jestem za przestrzeganiem prawa, jakie by nie było. Ktoś te prawa ustanowił i jeśli mi się nie podobają, to wyjeżdżam z kraju. Czy ty jesteś w stanie przestrzegać najważniejszego feministycznego postulatu równości płci, gdyby został prawnie zatwierdzony? Postulat brzmiałby – państwo polskie gwarantuje równy 50% udział kobiet i mężczyzn w małżeństwie.
  Nie chcę wszczynać wojny, ale homoseksualistą człowiek się nie rodzi, to zespół cech nabytych. Gdyby homo był wrodzony to bliźniaki jednojajowe byłyby homo, a często nie są (w medycynie wystarczy JEDEN wyjątek, by teoria upadła).

 • ondansetron

  [Re: Bóg tak chciał?]

  Bruno… nie jesteś żadnym autorytetem w dziedzinie biologii, nie badałeś osób homoseksualnych, więc nie wypowiadaj się na temat genezy homoseksualizmu, a w szczególności nie pisz takich głupot… ręce opadają … to jakby ktoś nagle wyparował ze debilnym stwierdzeniem, że cukrzyca się bierze ze zbyt małej ilości stosunków płciowych w wieku dojrzewania…

 • Bruno Wątpliwy

  [Re: Bóg tak chciał?]

  ondansetron -> nie rozśmieszaj mnie, ten portal powinien wiedzieć najlepiej, że homoseksualizm NIE JEST WRODZONY. Nie ma żadnego dowodu na ten wymysł. Nowojorski psychiatra L.Hatterer uważa te domysły za wręcz dziewiętnastowieczne. Badania dra J.Rainera, prof. H.Perloffa, K.Horney`a, Ch.Socaridesa, M.Ecka potwierdzają to – homo jest zwykłą chorobą o podłożu neurotycznym, nie ma to nic wspólnego z genami, z dziedziczeniem itp. Aldred, Stekelnawet, nawet Freud uważali homo za zaburzenia neurotyczne, kompleks niższości, wręcz psyhiczny infantylizm.
  Jeszcze mało autorytetów medycznych? Może coś o genach? Proszę bardzo:-`91r. LeVay odkrył gen INAH3 „ponoć” odpowiedzialny za homo. Dziś sprawdzono, że badania były nierzeczowe, sam LeVay przyznał się do pomyłki.
  Dalej – badania Baileya i Pillarda w `91-92 – odkryto że wiele bliźniąt jednojajowych bywa homo. Okazało się to pomyłką medyczną, badacze sami przyznali, że NIE MA GENU HOMOSEKSUALIZMU, a badania robiono na niereprezentatywnej (pod tezę) próbce chorych.
  Dalej – Xq28 prof. Hamer odkrył tę sekwencję genetyczną u homo, która ponoć warunkuje tę chorobę. Po 5 latach okazało się, że badacz KŁAMAŁ, ZATAIŁ część badań i znów – genu homo nie ma, a wszystko było oszustwem.
  Wierz mi – setki naukowców-gejów i hetero próbuje udowodnić tę tezę genową – żadnemu się nie udało, bo albo kłamią, albo są nierzetelni, albo opowiadają bzdury weryfikowane potem przez świat medyczny.
  Zatem nie wciskaj ludziom na tym forum cięzkich głupot. Homo to choroba neurotyczna, z powodzeniem leczona na Zachodzie i w Polsce także.

 • ondansetron

  [Re: Bóg tak chciał?]

  Bruno… jesteś zabawny i to przeogromnie… Wrodzony nie oznacza, że genetyczny.
  Oczywiście, że nie ma dowodów na teorię genetyczną.
  Nie ma też dowodów na to, że jest to rodzaj nerwicy jak próbujesz insynuować.
  Przy okazji ośmieszasz się jeszcze bardziej, bo znalazłeś gdzies jakieś dane na temat teorii homoseksualizmu i nawet nie potrafiłeś ich przekazać w sposób prawidłowy.
  Otóż nie istnieje nic takiego jak gen INAH3 i nigdy nie było… istnieje coś co ma skrót INAH3, ale gdybyś miał choć odrobinę wykształcenia medycznego, albo lepiej się przykładał na studiach, to byś wiedział czym jest INAH3 (twór taki istnieje, ale na jego podstawie nie można wnioskować kompletnie nic na temat genezy homoseksualizmu).
  Proszę więc nie pisać więcej bzdur (śmiało mogę tak napisać, bo podałeś niesprawdzone informacje) i znów podtrzymuję tezę, że wiesz niezwykle mało na temat homoseksualizmu, pewnie o homofobi też wiesz niewiele więcej.

  A przy okazji… prosze o większe rozumienie słowa pisanego, bo oskarżasz mnie o pisanie ciężkich głupot, a ja nie podałem żadnego twierdzenia na temat genezy homoseksualizmu, a ty się przy okazji wygłupiłeś…
  hahahahahaha gen INAH3… no nie mogę …

 • Bruno Wątpliwy

  [Re: Bóg tak chciał?]

  ondansetron -> Dowody na neurozę mieli ci trzej cytowani przeze mnie naukowcy, nie ja. Podobnie jak wyniki badań innych autorytetów medycyny. Jeśli ja je podałem jako kontrtezę na zarzuty Jerzego, a Ty piszesz, że „ręce opadają”, że „głupoty” itd. to mam wrażenie, że nawiązujesz do głównej tezy mojego postu. Niestety myliłem się, bo nie nawiązujesz do meritum, a do łapania za słówka. A wiesz oczywiście (bo wydajesz się inteligentny), że komentarz pod newsem nie jest miejscem na długie dyskusje i pozwala na operowanie skrótami. Uznałeś jednak, że pominiesz całkowicie meritum sprawy i „pogrążysz” mnie w zamęcie szczególików i znaczeń słownikowych.
  Jakoś nie chce mi się wdawać w wielostronicowie objaśnienia medyczne grupy neuronów o nazwie INAH3 z podwzgóza mózgowego, które mylnie uważano za odpowiedzialne za „bycie homosiem” w ramach poszukiwań genów odpowiedzialnych za tę chorobę. Nie o to tu chodzi. Temat zaczął Jerzy (miło i merytorycznie zagaił na poziomie – oby nie wszystkich z jego kręgu – „Bruno-sruno), który mówił o „urodzeniu się” homosiem. Gdybyś miał troszkę logicznych argumentów, to byś je wyłuszczył. Nie masz ich, więc dyskusja mija się z celem. Cześć i czołem!

 • ondansetron

  [Re: Bóg tak chciał?]

  Wymieniłeś wiecej niż trzech naukowców, z czego niektórzy udowadniali, że homoseksualizm nie jest dziedziczony, nie ma genu homoseksualizmu, badania niektórych są kompletnie nieadekwatne do metod badawczych, niektóre badania były przeprowadzane jakieś ponad pół wieku temu i obecnie się zdezaktualizowane, ale … to nie świadczy o nerwicowym podłożu homoseksualizmu. To, że taki pan J. Rainer nie znalazł podłoża genetycznego, znając jedynie podstawy genetyki z lat 60 nie pozwalało mu twierdzić, że homoseksualizm jest schorzeniem neurotycznym!! Jego badani wcale tego nie potwierdzają!! Widzę, że po prostu argumenty wyrzucasz tylko z tego co napisano na stronach NOPu, podchodząc zupełnie bezkrytycznie do treści tam zawartych…
  Ja powtórze jeden ważny argument merytoryczny (czytaj uważnie!!): stwierdzenie, że homoseksualizm jest wrodzony nie musi oznaczać, że jest on oparty na mechaniźmie genetycznym! Zatem stwierdzenie, że ktoś się „rodzi osobą homoseksualną” może być prawdziwe, a najprawdopodobniej tak jest… odsyłam do bardziej naukowych opracowań niż strony NOPu…

 • jerzy

  [Re: Bóg tak chciał?]

  bruno! to skad się bierze prawo?! czy nie powstaje na drodze dyskusji? Czy raz ustanowione ma sie juz nigdy nie zmieniac? „sruno” wzial sie ze denerwownia. przepraszam, aczkolwiek zdenerowany nadal jestem. jestem za przestrzeganiem prawa, ale prawa ktore ewoluuje razem ze spoleczenstwem. dla ktorego chyba jest. czy nie? co na to prawnicy?

 • tylko_chwila

  [Re: Bóg tak chciał?]

  bruno a kim ze ty właściwe jesteś żeby udowadniać na forum swoje pełne przestrzeganie prawa ciekawam czy aby nie przestrzegasz w tych komentarzach swego prywatnego tylko płynie z nich straszna chęć władzy uważaj na siebie byś z fanatyzmu nie musiał się leczyć a neurozę zostaw w spokoju bo i tak tłumaczenie ci nic nie da zbędna gadka a i mam nadzieję że nigdy nie nie będziesz miał okazji poznać irańskiego prawa chyba że czytając !

 • Hubert Koncki

  [Re: Bóg tak chciał?]

  WIęc tak, odnośnie topiku – to strasznie mi przykro, że takie herezje i zabobony mają miejce na świecie, zbijanie za to, że ktoś jest inny niż „wszyscy” – gdzie wszyscy nie oznacza całego narodu bo nie wierzę że byli to jedyni homeoseksualiści w tym pozbawionym rozumu fantycznym kraju. Miejmy tylko nadzieję inni homoseksualiści z krajów równie liberalnych co „LPR” i „bojówki wszechpolskich homofobów” wyjadą do chociażby Polski i tutaj osiądą nie obawiając się że spacerując po paku ktoś ich zastrzeli (chyba ze bedzie to part im. adolfa giertycha)
  do Bruno – faszysty: kolego (nie mój) twierdzisz, że jesteś zwolennikiem 100% przestrzegania prawa jakie by ono nie było tak? To zapominasz, że nazywanie kogoś „homosiem” jest obrazą a to w naszym kraju jest KARALNE, reasumując Ty i Tobie podobni przestrzegacie prawa ale tego które jest dla Was wygodne bo przecież rzucanie kamieniami w paradę gejów w waiwe nie jest łamaniem prawa tylko obroną normalności tak? hah ża mi Was ograniczonych umysłowo zindoktrynowanych faszystów, gotowych bronić swoich ideałów „chlopak i dziewczyna…ble ble ble” tylko jak oglądam Wasze występy w TV to włos mi się na głowie jeży ponieważ jeśli wierzyć Waszym demonstarcjom to ideałem dla Was jest rodzina zbudowana z DWÓCH łysych skinhedów – tak?! bo kobiet to ja tam mało widziałem.
  Dla mnie chorobą nie jest homoseksualizm – mimo iż jestem heteroseksualistą, lecz chorobą jest uprzedzenie, nienawiść za inność i ślepe bezmyślne wierzenie wynikom badań sprzed 100 lat.

 • river

  [Re: Bóg tak chciał?]

  … co się dzieje na tym świecie

  … jaka jeszcze mniejszość straci prawo do życia

  … po prostu nie mogę uwierzyć w to co sie stało

 • Pe De

  [Re: Bóg tak chciał?]

  DOŹĆ Gdy patrzyłem na te zdięcia łza zakręciła mi się w oku wysłałem protest do ambasady Iranu w postaci maila ale nie doszedł chyba zablokowali swój serwer bo wiedzą te klerykalne skurwiele co ich czeka świat ma dość barbażństwa i religijnego pierdolca

 • Pe De

  [Re: Bóg tak chciał?]

  Marek podałeś pomysł żę by zrobić manifę
  w jakimś meczecie, ja probonuje jakiś meczet podpalić, kurwa niema czegaś takiego jak uczucia rekigijne oni naszych uczuć nie uznają wręcz za nie karają vide Iran.
  WSZYSTKIE RELIGIE MASJĄ COŹ NA SUMIENIU
  z pozdrowieniem A . T . E .

 • Pe De

  [Re: Bóg tak chciał?]

  probonuje wykopać z naszego portalu pana o zwanym Bruno, on powinien takie pierdoły
  wygłaszać ale na stronach Naszego Dziennika,
  CZE pierdilniętego Radia które Ma ryja ha ha

 • pede

  [Re: Bóg tak chciał?]

  Wczesniej podpisywałem się Pe De teraz tak jak jestem zalogowany czyli bez odstępu PeDe nara ludzie pisz ta co

 • Thomo

  [Re: Bóg tak chciał?]

  Smutne, bardzo smutne 🙁
  Człowiek postawił się poraz kolejny na miejscu Boga…

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa