Warszawski ratusz zakaże Wieców Równości

Warszawski ratusz nie daje za wygraną. Choć Lech Kaczyński jest już zmęczony „sprawą gejowania”, dziś jednak zabroni wieców, które miały się odbyć w miejsce zakazanej w ubiegły piątek Parady Równości.

Parada była zaplanowana na 11 czerwca. Organizująca ją Fundacja Równości chciała przez to zwrócić uwagę na dyskryminację gejów, lesbijek i innych mniejszości.

Prezydent Warszawy Lech Kaczyński od razu powiedział, że jej zakaże „obojętnie co organizatorzy napisali we wniosku”. W ubiegły piątek Parada została formalnie zakazana z powodu braku projektu organizacji ruchu. W poniedziałek organizatorzy Parady zarejestrowali więc siedem wieców, które miały się rozpoczynać w różnych punktach miasta co 10 minut.

Teraz miasto znalazło kruczek, żeby i ich zakazać. – Ku własnemu zdziwieniu znaleźliśmy kolejny błąd formalnoprawny – nie krył wczoraj radości Lucjan Bełza, dyrektor stołecznego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego.

Dziś prezydent Warszawy Lech Kaczyński podpisze zakaz. I, jak mówi, dość ma już tłumaczenia się „w sprawie gejowania”. – Rzeczywiście niektóre z tych wieców mają słuszne cele, jak przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, ale są częścią całości, czyli Parady. Zostaną zakazane wszystkie – wyjaśnił.

Na jakie uchybienia formalnoprawne warszawski ratusz się powoła? Dyrektor Bełza wczoraj nie chciał tego zdradzać. Czekał na opinię policji w sprawie bezpieczeństwa, bo do wczoraj zgłoszono w tym dniu 11 kontrdemonstracji.

Źródło: Gazeta Wyborcza

2 komentarzeWarszawski ratusz zakaże Wieców Równości

 • travia

  [Re: Warszawski ratusz zakaże Wieców Równości]

  ….a potem na Umschlagplatzu prezydent Kaczynski podstawi mile wagony i wszystkich INNYCH wywiezie do Treblinki i Auschwitz.Oto jak opozycjonista zamienia sie w tyrana.Pakujcie walizki kochani, pakujcie…

 • Erico

  [Re: Warszawski ratusz zakaże Wieców Równości]

  Taaak, bo to paskudni sodomici i trybady poszerzają horyzont żądań!
  I jak pisze pan SEMKA w dzisiejszej Rzepie…zezwalanie na takie parady to „dewastacja demokracji”

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa