Parada Równości – fotoreportaż

Było słonecznie, kwieciście i pogodnie. Nawet awanturujący się, skąd inąd uroczy chłopcy z prawicowych bojówek, nie psuli humoru demonstrantom. Poniżej przedstawiamy fotoreportaż z Parady Równości. Wcześniej kilka słów refleksji autora zdjęć – Adama:

DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! Kilkakrotnie podczas parady kierowaliśmy te słowa do policjantów. W sytuacji gdy Kaczyński pluje się na policję, że śmiała chronić zdrowie i życie zgromadzonych to DZIĘKUJEMY powinno być powtarzane przy każdej okazji.

Dobrze wiemy jak policjanci są nieuczciwie postrzegani (czyżby spadek po negatywnej opinii o milicji?) Ciążą na służbach mundurowych stereotypy (skąd my to znamy…). Jak łatwo wieszać na nich przysłowiowe psy z powodu kilku przypadków nierzetelności czy nieuczciwości. Jak łatwo nam przychodzi akceptować na murach „CHWDP”, a gdy tylko się coś dzieje pierwszymi których chcemy widzieć są policjanci.

Podczas robienia zdjęć często poruszałem się na obrzeżach marszu (tak było szybciej gdy chciałem na przykład z końcówki dostać się na czoło). Musiałem czasem mijać plujących nienawiścią różnej maści faszystowskich zboczeńców oraz sfrustrowanych, nie pogodzonych ze sobą homoseksualistów, którzy tłumią swoje gejowstwo fałszywą litością lub żółcią i jadem (to najsmutniejsze przypadki…). Ale przy okazji ocierałem się o pracę funkcjonariuszy. Naprawdę świetna organizacja. Może coś gdzieś w pewnym momencie zawiodło – ale tak bywa i niewiele na przypadki można poradzić. Jednak reakcje policji były natychmiastowe i skuteczne. Dowodzący oraz ich podwładni doskonale wiedzieli po której stronie są wykolejeńcy zagrażający zdrowiu obywateli.

Wszyscy zastanawialiśmy się jak zachowa się policja w sytuacji zakazu parady. Policja nie zawiodła nas i – co ważniejsze – nie zawiodła społeczeństwa. Panie Kaczyński! Panie Giertych! Policja nie chroniła nielegalnej demonstracji! Policja chroniła życie i zdrowie polskich obywateli. Policja powiedziała stop agresywnemu motłochowi, któremu wy daliście zielone światło. Policja chroniła prawa.

Jeszcze raz DZIĘKUJĘ wszystkim uczestnikom Parady Równości. Mam nadzieję, że w przyszłości nikt w policji nie oślepnie i niezależnie od tego który z polityków będzie się podszywał pod prawość i sprawiedliwość – na policję będziemy mogli liczyć.


antyparadowa nalepka w tramwaju


taki miły chłopiec, a tak się denerwuje…
Autorem wszystkich zdjęć jest Adam – kierownik graficzny naszego portalu.

Autorzy:

zdjęcie Adam

Adam

autor zmigrowany z php-nuke – ID: 131; nazwa: Adam

214 komentarzyParada Równości – fotoreportaż

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa