Parada – plan „B”

Prawie wszyscy dowiedzieli się już z mediów, że parady nie będzie. Parada jednak będzie! Ale niestety nie taka, o jakiej marzyliśmy: wolna, równa, wesoła. Nie znaczy to jednak, że zrezygnowaliśmy – wciąż jesteśmy radośni i dumni. I żaden homofob nam tego nie zabroni. Nasz plan „B”, choć bez platform, muzyki i tańców, nie jest rezygnacją, lecz tylko wyjściem awaryjnym. Na trasie, którą miała przebiegać pierwotna parada – odbędzie się kilka wieców.
Wiece zgłosiły prywatne osoby. Uzasadnieniem dla takiej decyzji była kwestia czysto formalna – na pokojowe zgromadzenie nie trzeba zgody z ratusza, wystarczy tylko je zgłosić. Zgłosiliśmy w sumie 8 „zgromadzeń pokojowych” na trasie zbliżonej do pierwotnej. Dojdziemy spod Sejmu pod Pałac Kultury!

Będziemy przechodzić z wiecu na wiec. Nie łamiąc prawa, iść będziemy po chodniku, nie zakłócając ruchu. Jest to metoda skomplikowana, ale być może jedyna, żeby domagać się respektowania praw człowieka w naszym kraju. Nasze wiece, które mam nadzieję przerodzą się w jeden długi pochód, będą wielką manifestacją osób sprzeciwiających się łamaniu praw człowieka w Polsce. To już nie Parada Równości, to Parada Wolności.

1 komentarz do: Parada – plan „B”

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa