- homiki.pl - https://homiki.pl -

Nowa wszechpolska ortografia

„Poleciało klikanaście jajek i jedna butelka.” – relacjonuje Adam, nasz wysłannik z Placu Defilad. „Udało nam się przejść głównie dzięki Policji i to jej trzeba w pierwszej kolejności podziękować. W jednej chwili stałem między dwoma kordonami Policji.

Dużą wesołość uczestników parady wzbudził transparent zwolenników Młodzieży Wszechpolskiej „PRECZ z BESZCZELNĄ AGITACJĄ HOMOSEKSUALIZMU”. „Do szkoły” – wołali geje i lesbijki. Humor nie opuszczał demonstrantów przez cały czas. Na lecące jajka odpowiadali „I tak was kochamy”. Skandowano też „Niech zyją geje, lesbijki i Młodzież Wszechpolska”.

Jak podaje onet.pl, „Podczas Parady Równości zatrzymano kilkanaście osób – poinformował rzecznik stołecznej policji Mariusz Sokołowski. Dodał, że osoby te próbowały doprowadzić do starć z uczesstnikami manifestacji, a dwie z nich rzucały kamieniami.
Według Sokołowskiego dwie osoby zostały lekko ranne od uderzenia kamieniem. Zatrzymani zostali przewiezieni do komendy stołecznej policji.
Rzecznik dodał, że przebieg całej manifestacji był nagrywany na video, a taśmy posłużą jako dowody w postępowaniu policyjnym.”

już niebawem w naszym portalu fotoreportaż z Parady Równości.