Już 2.5 tysiąca osób w Paradzie Równości

Wedłuch szacunków policji, ponad 2,5 tysiąca osób maszeruje w Paradzie Równości. Na Placu Defilad policja musiał użyć pałek przeciwko agresywnym członkom Młodzieży Wszechpolskiej – poinformowała telewizja TVN24. Na uczestników parady sypią się jajka.
Wśród maszerujących są m.in. członkowie Stowarzyszenia Gejów i Lesbijek na rzecz Kultury w Polsce, organizacji Lambda, Kampanii Przeciw Homofobii oraz przedstawicielki środowisk feministycznych. Jest też wielu zagranicznych gości, w tym dziennikarzy. Do pochodu przyłącza się wielu warszawiaków, a nawet całe rodziny z dziećmi. Wiele osób jedzie na rowerach.

Parada jest bardzo głośna, maszerujący niosą bowiem grzechotki i bębny, wznoszą też okrzyki, m.in.: „Precz z Kaczorem – dyktatorem” i „Dziękujemy policjantom”. Nad tłumem powiewają m.in. fioletowe flagi – symbol środowiska lesbijskiego oraz flagi Unii Europejskiej.

Maszerujący niosą też liczne transparenty, na których przeczytać można m.in.: „Gej to nie pedofil”, „Hitler też zakazał spotkań homoseksualistów, a potem mordował ich w Dachau” i czy „Kaczki na wieś, lesbijki na Wiejską”.

Wicemarszałek Senatu Kazimierz Kutz pytany, dlaczego idzie w paradzie, powiedział: „Dlatego, że jestem obywatelem wolnego kraju i jak próbuje się ukrócać wolność, to mamy prawo wyjść na ulicę”.

źródło: onet.pl, pap

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa