Gejowski chór we Wrocławiu

Boston Gay Men's Chorus istnieje od 23 lat i jest największym gejowskim chórem na Wschodnim Wybrzeżu USA. Nagrał siedem płyt z repertuarem klasycznym i rozrywkowym oraz muzyką współczesną. W zależności od programu BGMC wychodzi na estradę nawet w 175-osobowym składzie, często z towarzyszeniem orkiestr. We Wrocławiu wystąpi ok. stu chórzystów, a w programie będzie muzyka George'a Gershwina i klasyków amerykańskiego musicalu.

Już teraz wiadomo, że niezależnie od rangi artystycznej będzie to jedno z najgłośniejszych wydarzeń kulturalnych tego lata. Stuosobowy Boston Gay Men's Chorus zaśpiewa w Filharmonii Wrocławskiej w poniedziałek 27 czerwca. Amerykańscy chórzyści – oprócz jednoznacznej nazwy oraz ideologicznej otoczki, propagującej tolerancję i równouprawnienie – nie mają nic wspólnego z krzykliwym sposobem manifestowania seksualnej odmienności podczas głośnych parad w europejskich stolicach. Występują w przepisowych czarnych garniturach, śpiewają muzykę klasyczną i amerykańskie standardy.

Swój prostest przeciwko „promowaniu zboczenia” zapowiadają, jak przy innych wydarzeniach kulturalnych niezawodne prawicowe bojówki. Cieszymy się, że chłopcy w czarnych koszulach dowiedzą się przynajmniej, gdzie we Wrocławiu się znajduje filharmonia.

1 komentarz do: Gejowski chór we Wrocławiu

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa