- homiki.pl - https://homiki.pl -

Dzień Zwycięstwa

Kilka tysięcy gejów, lesbijek i heteroseksualistów przeszło dziś ulicami Warszawy w „Paradzie Równości”. Przedstawiamy Wam pierwsze, gorące wrażenia.

Co dziwne – relacje naszych przyjaciół, uczestników marszu znacznie różnią się od hekatombicznych relacji TVP i TVN. W materiałach telewizyjnych dominowali kaprawi młodzieńcy krzyczący „Zboczeńcy” i „Cała Polska z was się śmieje” a także zdjęcia walk i bójek inicjowanych przez Młodzież Wszechpolską. Telewizja publiczna w swoich Wiadomosciach starała się dać pozory obiektywizmu, jednak się okazało że to tylko pozory. Szczytem manipulacji było przedstawienie po materiale z Parady informacji o parodii małżeństwa pary lesbijskiej z Katedry Notre Dame w Paryżu. Informacja ta czekała na swoją publikację w głównym dzienniku TVP cały tydzień. Zdarzenie miało miejsce w ubiegłą niedzielę.

Dla równowagi przedstawiamy relacje naszych przyjaciół. Michał i Marcin wspominają:

„Było bardzo bezpiecznie i bardzo przyjemnie. Na początku, pod Sejmem miny mieliśmy wprawdzie niewyraźne. Było tam około 20 chłopaków z Młodzieży Wszechpolskiej. Tak naprawdę poleciało w naszym kierunku kilkanaście jajek. Tak około jedno opakowanie, czyli tuzin. I trzy pomidory. Butelek i kamieni nie widzieliśmy.

Kiedy Parada ruszyła, o 12:45, było nas już sporo. Jak czoło parady doszło do Placu Trzech Krzyży, koniec demonstracji dopiero ruszał spod Sejmu. Szacujemy, że Parada miała długość ponad pół kilometra. Widzieliśmy profesor Szyszkowską, marszałka Nałęcza i Kutza, była premier Jaruga – Nowacka. Z innych znanych osób był Jacek Żakowski oraz Cezary Kosiński z serialu „Na dobre i na złe”. Cała Parada była bardzo wesoła i radosna. Może dlatego, że nie widzieliśmy – jak się później dowiedzieliśmy – policji usuwającej kładących się na jezdni niczym Rejtany Wszechpolaków. Nie było widać drag queens, wyglądaliśmy raczej na młodzieżową pielgrzymkę, niż na wyuzdaną paradę. Policja sprawiła się na medal. Ochraniała nas, mówiła, co należy zrobić, zresztą na czele pochodu szedł naczelnik warszawskiej policji.

Cała parada była bardzo wesoła. Myślę, że w końcu geje i lesbijki zrozumieli, że naszą bronią jest śmiech. Idąc obok Poczty Polskiej skandowaliśmy: „Czy Poczta Polska jest z nami?” Wyglądający z budynku urzędnicy odpowiadali: „tak”. Przechodząc obok MacDonald's też krzyczeliśmy: „Czy Makdonald jest z nami?”. „Tak” – brzmiała odpowiedź. W Paradzie szło wiele starszych osób, myślę, że obudziła się stara gwardia, której nie widać w trendy klubach gejowiskich. Na Nowym Świecie mijaliśmy transparent „Człowiek tak, homo nie” i skandowaliśmy „niepotrzebne skreślić”. I sobie poszli.

Potem była pikieta przeciw pedofilii krzyczacą „pedały krzywdzą dzieci”. My na to: „to wy wolicie kaczki! nie gwałćcie drobiu!”. Jacyś kolesie przyjechali z głośnikami na rowerach i puszczali „children of the revolution” i takie kawalki. Były oczywiście Kaczuchy, śpiewaliśmy „Na brzegu opodal krzaczka mieszkała kaczka dziwaczka”. Sporo osób do nas dołączało, przypadkowi przechodnie. Rodziny z dziećmi w wózkach. Szli i bawili się z nami. Mieliśmy taką sytuację: Spora grupka z dziećmi dołączyła do nas, ale pożegnali się w połowie drogi. Powiedzieli że są tu przypadkiem i są zauroczeni, ale teraz muszą iść w innym kierunku bo są umówieni.

Szliśmy od 12:45 do 15:00. Tam, pod pałacem kultury przemówienia wygłosili: Robert Biedroń, premier Izabela Jaruga – Nowacka i Szymon Niemiec. Obok stała Młodzież Wszechpolska. Nie mogli nam nic zrobić, bo była policja, byli bardzo agresywnii chamscy, wśród nich parę bardzo nieprzyjemnych dziewczyn. Jedna – nasza ulubienica, z nalaną twarzą szła w puszką piwa w ręce, pociągała z niej i krzyczała, że nas wymorduje.

A oto relacja Aśki z KPH Wrocław:

„Udało się! Po raz pierwszy od dłuzszego czasu mogę powiedzieć – jestem dumna, że jestem Polką! Zwycieżyła Demokracja – w mieście rządzonym przez homofoba i hipokrytę – przeszła Parada Równości !

Szliśmy, nie wierząc, że idziemy, a każdy kolejny krok był krokiem zbliżającym nas do Demokracji i Rówonosci w Polsce! Stało się i trzeba iść dalej! Kocham Nas Wszystkich, bo jesteśmy odważne/odważni i wspaniałe/wspaniali! To historyczny Dzień – Dzień Zwycięstwa Wolności Słowa, Własnych Poglądów i Demokracji! To początek prawdziwej walki o nasze Prawa! Teraz musimy i iść dalej!

I tak było. Nie wierzymy mediom. Media „zakręcają się na prawo”. Prezenterzy i dziennikarze widocznie mają jeszcze usta pełne wadowickich kremówek, dlatego nie stać ich na obiektywizm i prawdę.

Autorzy:

zdjęcie Paweł Walczak

Paweł Walczak [1]

autor zmigrowany z php-nuke – ID: 4; nazwa: pawelwalczak