Biskupi hiszpańscy apelują o „obywatelskie nieposłuszeństwo”

„Lansowana przez rząd ustawa o cywilnej rejestracji związków homoseksulnych jest niesprawiedliwa i prowadzi do destrukcji małżeństwa” – stwierdzili biskupi z Konferencji Episkopatu Hiszpanii (CEE). W opublikowanym komunikacie duchowni zalecili katolikom, by głosowali przeciwko propozycji władz, a w razie wejścia ustawy w życie, do jej ignorowania. Biskupi stwierdzili, że owa propozycja „jest sprzeczna z rozumem i normą moralną”.

W komunikacie możemy przeczytać, że związek osób o tej samej płci jest prawną falsyfikacją małżeństwa. Postawa katolików nie może być niezdecydowana czy pobłażliwa wobec tego projektu prawnego. Katolicy powinni oprzeć mu się w sposób wyraźny i zdecydowany. Nie moga głosować „za” dla tej ustawy. W przypadku prawa, które moralnie nikogo nie zobowiązuje, mogą odwołać się do konfliktu sumienia. Konflikt tego rodzaju powinien być uszanowany przez państwo demokratyczne.

Źródło: Kosciol.pl

1 komentarz do: Biskupi hiszpańscy apelują o „obywatelskie nieposłuszeństwo”

  • SadBoY

    [Re: Biskupi hiszpańscy apelują o]

    tak, jak ustawa wejdzie w życie, cała heteroseksualna część hispanii zignoruje ustwę i nie będzie szukać sobie homopartnera, aby zawrzeć z nim związek małżeński.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa