Teraz Ty!

Jeszcze przez kilkanaście dni mamy szansę wspomóc ruch gejowsko-lesbijski w naszym kraju. Do końca kwietnia można przekazywać na rzecz organizacji pożytku publicznego 1% podatku jaki musimy zapłacić do Urzędu Skarbowego.

To wyjątkowa możliwość wpływu na rozwój ruchu i wzmocnienia organizacji gejowsko-lesbijskich. Teraz możesz to zrobić przekazując Twój 1% podatku na rzecz Kampanii Przeciw Homofobii – znanej i cenionej, ogólnopolskiej organizacji pożytku publicznego.
Kampania Przeciw Homofobii w środowisku gejowsko-lesbijskim nie wymaga prezentacji. Znana jest ze swojej aktywności w wielu miejscach naszego kraju. Pamiętamy legendarną już akcję „Niech Nas Zobaczą”, która była pierwszą w Polsce kampanią społeczną przeciwdziałającą dyskryminacji osób homoseksualnych. Akcja wywołała olbrzymią debatę społeczną nad obecnością gejów i lesbijek w przestrzeni publicznej, nad ich prawem do bycia obecnym na równych prawach w społeczeństwie. Wywołała dyskusję, której potrzebowaliśmy – do tej pory temat gejów i lesbijek był tematem tabu, tematem który traktowany był w sposób stereotypowy. Gej przedstawiany był często z zasłoniętą twarzą, opowiadając o swych przygodach seksualnych lub ciężkim losie człowieka żyjącego z AIDS. Z kolei lesbijki były kompletnie nieobecne w przekazach medialnych. Kampania Przeciw Homofobii przedstawiając 15 par gejowskich i 15 par lesbijskich przełamała nie tylko milczenie, ale dodała również otuchy i odwagi wielu z nas.
Wydarzenia związane z Dniami Kultury dla Tolerancji w Krakowie odsłoniły olbrzymie pokłady agresji wobec gejów i lesbijek pozostające w naszym społeczeństwie. Okazało się bowiem, iż wiele środowisk nie „życzyło sobie” aby geje i lesbijki mieli prawo do prezentacji swojego dorobku kulturalnego, by mogli na równych zasadach korzystać z budynków publicznych, takich jak uniwersytet, galerie sztuki, itp.
Kampania Przeciw Homofobii to nie tylko obecność w przestrzeni medialnej. To również codzienna, nie medialna praca. Zwalczamy homofobię w szkołach – w ramach prowadzonej przez nas Pracowni Tolerancji szkolimy nauczycieli, pedagogów i studentów pedagogiki by potrafili rozmawiać o homofobii i przemocy w szkołach. Uczymy tolerancji i szacunku młode pokolenia, które będą miały w przyszłości wpływ na to jak będzie się żyło gejom i lesbijkom.
We współpracy z prof. Marią Szyszkowską, grupa prawna Kampanii przygotowała projekt ustawy o rejestrowanych związkach osób tej samej płci. Kampania silnie lobbuje w polskim parlamencie na rzecz przyjęcia ustawy. Kilka tygodni temu przygotowaliśmy, we współpracy z portalem Lesbijka.org., broszurkę wyjaśniającą szczegóły ustawy i obalającą mity na jej temat wyrosłe. Broszurka przesłana została do wszystkich posłów i posłanek w Sejmie. Otrzymało je także około 100 dziennikarzy i redakcji medialnych.
To tylko przykłady z codziennej pracy Kampanii Przeciw Homofobii. Oddziały Kampanii, rozsiane w 6 miastach naszego kraju, codziennie prowadzą poradnictwo psychologiczne i prawne, udzielają dziesiątek odpowiedzi na Wasze zapytania, organizują spotkania z ciekawymi ludźmi i pokazy interesujących filmów. W Kampanii działa już około 300 osób, które swój czas poświęcają dla naszego wspólnego dobra. Ta praca została nagrodzona. Tylko w ubiegłym roku Kampania i osoby w niej działające otrzymały kilka nagród – w tym Nagrodę Odwagi Cywilnej (prestiżowa nagroda niemiecka, za propagowanie idei tolerancji) oraz tytuł Człowieka Tęczy (Robert Biedroń).
Potrzebujemy teraz Twojego wsparcia. Jesteśmy gotowi poświęcać nasz czas na rzecz pracy dla Kampanii, ale niestety bez środków finansowych nie jesteśmy w stanie wiele zrobić. Przekazanie 1% na rzecz Kampanii Przeciw Homofobii nie kosztuje Ciebie nic – całość możesz odliczyć sobie od podatku, który przekażesz do Urzędu Skarbowego. Warto skorzystać z tej szansy. Warto budować wspólnie nasz dom, w którym będzie miejsce dla każdego, bez względu na orientację seksualną.
Więcej informacji o tym jak przekazać 1% podatku na rzecz Kampanii: www.1procent.kampania.org.pl

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa