Nie będzie Marszu w Krakowie

Oświadczenie organizatorów Dni Kultura Dla Tolerancji:

W związku ze śmiercią papieża Jana Pawła II organizatorzy Dni Kultura dla Tolerancji podjęli decyzję o odwołaniu Marszu Tolerancji oraz zmianie charakteru całych Dni Kultury. W obecnej sytuacji uznaliśmy za właściwą bardziej wyciszoną i stonowaną formę planowanych wydarzeń.
Kraków jest bardzo specyficznym miastem w Polsce – miastem, które jest najbardziej związane z Janem Pawłem II. To tutaj mieszkał, studiował i nauczał przez blisko 30 lat, nim nie został wybrany papieżem. Wielu mieszkańców znało go osobiście, wielu uczestniczyło w mszach przez niego odprawianych, wiele osób wreszcie ma bardzo osobiste wspomnienia związane z Janem Pawłem II i przeżywa autentyczny żal po jego odejściu.

W Krakowie żałoba po Papieżu będzie trwała dłużej niż gdziekolwiek indziej. W momencie, w którym będzie odbywały się Dni Kultury, wiele osób wciąż będzie przeżywać żałobę, na ulicach będą płonąć znicze i w wielu miejscach Krakowa będą odbywać się wspólne modlitwy.

W tym miejscu i w tym czasie Dni Kultury nie mogą odbyć się w takim charakterze jak planowaliśmy – pogrążony w żałobie Kraków nie jest teraz właściwym miejscem na to. Dlatego też jako organizatorzy bardzo prosimy wszystkich uczestników o uszanowanie uczuć mieszkańców Krakowa podczas trwania Dni Kultura dla Tolerancji.

W imieniu organizatorów Dni Kultura dla Tolerancji

Ida Łukawska
Tomasz Szypuła

Koordynatorzy Dni Kultura dla Tolerancja

4 komentarzeNie będzie Marszu w Krakowie

 • Erico

  [Re: Nie będzie Marszu w Krakowie]

  Bravo! Madra decyzja!
  Najglupsze, co w obecnej sytuacji moznaby zrobic, to upierac sie przy swoim. Lud zjednoczony szuka teraz wroga publicznego nr 1. Poza tym, swietnie, ze organizatorzy uszanowali wierzacych gejów i lesbijki.

 • M-d

  [Re: Nie będzie Marszu w Krakowie]

  Rozsądna decyzja. Dobry argument na przyszłość, że geje i lesbijki szanują uczucia religijne. Ale czy mieszkańcy Krakowa potrafią to docenić i nie obrócić przeciwko nam?

 • M-d

  [Re: Nie będzie Marszu w Krakowie]

  Rozsądna decyzja. Dobry argument na przyszłość, że geje i lesbijki szanują uczucia religijne. Ale czy mieszkańcy Krakowa potrafią to docenić i nie obrócić przeciwko nam?

 • tona

  [Re: Nie będzie Marszu w Krakowie]

  Popieram całkowicie decyzję Organizatorów. Uważam że jest przejawem autentycznej troski o przyszłość społeczności LGBT w Polsce. Nie chciałabym podpisywać się w tej sytuacji pod desperacką inicjatywą, w której, jak przypuszczam wzięłoby udział tylko niezbyt zrównoważone grono desperatów.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa