Mówią, że pójdą

22 kwietnia, o godz. 14 spod Wawelu ruszy Marsz. W tym roku ponownie chcemy świętować ideę tolerancji i akceptacji dla różnorodności.

Zeszłoroczny Marsz Tolerancji okazał się trudną próbą dla konstytucyjnych zapisów o wolności zgromadzeń i zakazie dyskryminacji. Pokojowy pochód został zaatakowany przez chuliganów i skrajną prawicę. Policja nie była w stanie poradzić sobie z nimi, a winni pobić do tej pory nie zostali ukarani. Większość uczestników Marszu była wówczas zaszokowana skalą agresji napastników i nieporadnością policji.

Nie pozwólmy jednak zastraszyć się skrajnej prawicy i chuliganom. Jesteśmy obywatelkami i obywatelami tego państwa, mamy prawo tu być. Wszyscy mamy prawo korzystać z przestrzeni publicznej i jawnie prezentować nasze poglądy. Nie godzimy się z tym, żeby przemoc stała się formą regulacji życia społecznego.

Po czasie żałoby i refleksji zawsze przychodzi czas radości. Chcemy się cieszyć tym, że jest nas tak wiele, nie ulegliśmy presji otoczenia i nie zmuszamy samych siebie do życia wbrew sobie. Żyjemy, kochamy, działamy i nie opuszcza nas nadzieja, że kiedyś znikną wszelkie rodzaje dyskryminacji.

Zapraszamy na marsz lesbijki i gejów, przyjaciół oraz wszystkim, którym jest bliska idea tolerancji i akceptacji dla różnorodności.

Kraków, 18 kwietnia 2005 roku

Fundacja LGBT

1 komentarz do: Mówią, że pójdą

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa