Kard. Ratzinger Papieżem

Kardynał Joseph Ratzinger, dotychczasowy Prefekt Kongregacji Doktryny Wiary i dziekan Kolegium Kardynalskiego został wybrany na Papieża.
Papież Benedykt XVI – bo takie imie wybrał Ratzinger – jest znany jako „niełomny obrońca dojrzałej wiary”, odporny na „prądy mód i nowinek”.

Papież Benedykt XVI był współpracownikiem Jana Pawła II i jest uważany za kontynuatora jego działalności.

W 1986 roku ogłosił ostre potępienie małżeństw osób tej samej płci. Dokument Kongregacji Doktryny Wiary wydany w 2004 roku stanowczo zganił „radykalny feminizm” jako ideologię, która podkopuje rodzinę i zamazuje naturalne różnice między mężczyzną i kobietą.

Wybró Kardynała Ratzingera budzi mieszane uczucia, zwłaszcza wśród osób wyczekujących na złagodzenie nauki Kościoła i większe otwarcie.
Jak podaje portal www.kosciol.pl, niemiecki ksiądz i teolog Gotthold Hasenhüttl uważa, wybór kardynała Józef Ratzingera na nowego papieża za jedną wielka „katastrofę”. Hasenhüttl powiedział że Ratzinger będzie kontynuował politykę Jana Pawła II, co spowoduje zahamowanie reform w kościele katolickim i że Ratzinger rządzić będzie jak dyktator albo autokrata.

Inny kontrowersyjny teolog Hans Küng również okazał swoje rozczarowanie wyborem. Stwierdził jednak, że wybrane przez nowego papieża imię Benedykt XVI daje jednak nadzieję, że wybierze on umiarkowany kurs.

Również zagraniczne portale gej-les nie kryją swojego rozczarowania. Kardynał Ratzinger słynie z ostrego sprzeciwu wobec udzielania gejom i lesbijkom jakichkolwiek praw. Portal www.365gay.com artykuł o wyborze zatytułował „Ekstremalny homofob Raztinger wybrany nowym Papieżem”.

4 komentarzeKard. Ratzinger Papieżem

 • primo19

  [Re: Kard. Ratzinger Papieżem]

  I jeszcze coś moi kochani??… :-/ Żenada… żenada… żenada…

 • magdalenka

  [Re: Kard. Ratzinger Papieżem]

  Hm…..proszę Erico o źródło informacji o Benedykcie XV, ale o źródło pierwotne, bo strona internetowa sama w sobie nie jest chyba wystarczająca.
  Co do wyboru Ratzingera i jego poglądu na temat homoseksualizmu, to jest to zwyczajowe katolickie współczucie bez zrozumienia. Nic nowego i niczego innego spodziewać się nie można. Bardziej dziwi mnie jego stosunek do innych wyznań (na przykład kwestia symboli religinych w szkołach) który nie znamiomuje traktowania islamu, judaizmu na równi z katolicyzmem w tej mierze. Takie odniosłam wrażenie z wywiadu z nim.

 • Erico

  [Re: Kard. Ratzinger Papieżem]

  racja Magdalenko, opis o Benedykcie XV był wklejony bez pomyślunku. mea culpa.

 • Chocolate

  [Re: Kard. Ratzinger Papieżem]

  Kiedy ukazal sie na balkonie bazyliki sw. Piotra nie skakalem z radosci. Odnosze wrazenie, ze ten pontyfikat bedzie dla homoseksualistow czasem straconym… Co prawda okaze sie dopiero w trakcie, ale czego mozemy sie spodziewac po konserwatyscie?
  Pozdrawiam cieplutko.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa