- homiki.pl - https://homiki.pl -

Buddyści mantrują za Papieża

Szacunek i hołd zmarłemu papieżowi oddaje cały świat. Modlą się przedstawiciele religii, oświadczenia wydały prawie wszystkie Państwa. Ale pamięć ta to nie tylko oświadczenia i oficjalne modlitwy.

Oto fragmenty z buddyjskiego forum www.budda.pl:

bardzo_maly_budda_: Jan Pawel II nie żyje.Pomódlmy się za to, by odrodził się w Czystej Krainie Buddy Amitabhy. Postarajmy się zebrać ok.100 tys. powtórzeń „OM AMI DEWA HRI” (OM AMI DEŁA SZRI). Niech każdy wpisze tu, ile razy powtórzył mantrę. Będę pierwszy.Na razie 1376 razy.

Nina2: Hm, mantra na odrodzenie sie w Czystej Ziemi to Nembutsu (Namu Amida Butsu) wypowiedziana w godzinie smierci. (Sekta Amidystow – najpopularniejsza religia Japonii.)
Na poziomie papieza – to moze juz jemu decydowac gdzie sie odrodzic by jego dzialalnosc przyniosla pozytek najwiekszej ilosci istot? A zreszta ta Wysoka Religia to moze dla tych, co zyja juz ostatni raz?
Ale ok, przezorny zawsze ubezpieczony – odmowilam Twoja mantre 5 x.

kunzang: Cóż, rzec. Pokłon składam Człowiekowi i… powodzenia, na niwie – szacunek.
(…)
PS. Z mej strony: ''Sześć Loka'' i… powodzenia.

Nina2: Buddysci raczej zmarlym odczytuja Bardo. Ale Bardo to dla tych, co sie gubia w zaswiatach, JPII z pewnoscia rozpozna Biale Swiatlo.
Nie nam tu decydowac. Wazne, ze intencje miales dobre.
Ja wzywalam dla niego opieki NMP (wspolczucie, Czenrezig).
PS Na Karma-Lingu (Vajra, Kagyu) za zmarlych recytuja 3 x Emaho. Tam tez jest mowa o odrodzeniu sie w Dewaczenie(Czystej Ziemi).

Karol Detu: Odszedł od nas Wielki Człowiek, jeden z największych przywódców duchowych świata, nadzwyczajny świadek duchowego zawierzenia swojej wiary.

jw: Dlaczego mielibyśmy odciągać go od tego w co sam wierzył? Ja życzę mu szczęścia – niech odrodzi się jak najlepiej, tam gdzie sam tego by pragnął najbardziej.