- homiki.pl - https://homiki.pl -

Zrywać kołdrę obłudy

Lada moment wielką karierę może zrobić angielskie słowo „outing”, oznaczające ujawnianie nazwisk polityków homoseksualistów wrogo nastawionych do innych homoseksualistów.
W artykule Andrzeja Chylińskiego w „Kulisach” mówią o outingu działacze gejowscy Łukasz Pałucki i Sergiusz Wróblewski.
„- Jestem przeciw temu, nie wierzę, aby do tego doszło, ale mogę zrozumieć, że ktoś chce napiętnować kłamcę i obłudnika, i być może puszczą mu nerwy – mówi Łukasz Pałucki, mówi działacz gejowski z Warszawy. – Znam nazwisko jednego, który na to zasługuje, choć jest ich więcej. Tamci jednak zachowują się normalnie.”

– Geje boją się outingowania, a politycy o tym wiedzą i zbijają na tym swój kapitał – dodaje Pałucki. – Ale póki dzban wodę nosi, póki mu się ucho nie urwie. Samo mówienie o outingu jest formą szantażu, co mi się osobiście nie podoba. Ale póki to to nie geje atakują polityków, tylko odwrotnie. Póki co politycy stosują ją wobec nas polityczną przemoc, a ponieważ wiedzą, że jesteśmy bezbronni (mamy mało prawdziwych sojuszników w polityce) czują się bezkarnie. Ale w wielu innych krajach miarka przebrała się. Na zachodzie Europy outowano polityków i duchownych, lub duchowni sami się outowali. Tak jak to było w przypadku a”rcybiskupa Lyonu.”