Seksistowski wierszyk jogurtowy

„Trybuna” pisze o wierszyku, który na opakowaniach swoich serków umieścił koncern Danone. Zdaniem organizacji kobiecych jest on niezwykle seksistowski i urąga kobietom.

Utrwala stereotyp, że nadają się one tylko do garów i posługi mężowi. Agnieszka Grzybek z Ośrodka Informacji Środowisk Kobiecych nawołuje już do bojkotu koncernu. Rymowanka brzmi: „Młoda mężatka z Górniczej Dąbrowy/ Nie traci fasonu, gdy obiad niegotowy/ Danio kładzie na stół/ I kłania się wpół /Tak oto karmienie męża ma z głowy”.

Pełnomocnik wojewody śląskiego do spraw równego statusu kobiet i mężczyzn Dorota Stasikowska-Woźniak mówi, że wierszyk nawiązuje do tekstów na 19-wiecznych makatkach, które wisiały w śląskich kuchniach. Pełnomocniczka uważa, że szkodzi on wizerunkowi mieszkanek Śląska. Jej zdaniem upowszechnia w całej Polsce stereotyp, że Ślązaczka siedzi w domu, a wieczorem posłusznie myje nogi mężowi, jak na filmach Kazimierza Kutza.

Polskie Radio Online

1 komentarz do: Seksistowski wierszyk jogurtowy

  • Misiolek

    [Re: Seksistowski wierszyk jogurtowy]

    Coż.. niektórzy chyba nie mają większych problemów i poważniejszych zajęć jak wierszyki na wieczku serka czy jogurtu….Zazdroszczę

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa