Pamięć ułomna

Oglądając i słuchając wystąpień licznych mądrych i mądrzejszych dotyczących miejsca osób homoseksualnych w pamięci (lub niepamięci) o masowych morderstwach dokonanych przez nazistów, ogarnęło mnie przerażenie. Po jakimś czasie przerażenie ustąpiło miejsca nieodpartemu uczuciu wszechobecnej hipokryzji i to hipokryzji w najgorszym wydaniu, bo dotyczącej wymordowanych Bogu ducha winnych ludzi, którzy zostali skazani na eksterminację za to, że kochali.

Tematem eksterminacji osób homoseksualnych przez nazistów zainteresowałem się, kiedy parę lat temu wpadła mi w ręce książka Heinza Hegera „The Men with the Pink Triangle”. Książkę tę mógłbym właściwie opisać słowami, którymi swego czasu The New York Times podsumował wydane przez Eliego Wiesela opowiadanie „Night” – „a slim volume of terrifying power”. Porównanie to jest uprawnione z dwóch powodów. Po pierwsze książka, a właściwie książeczka Hegera jest cieniutka i rzeczywiście poraża swoją siłą. Ostatnią książką, której czytanie musiałem przerywać co jakiś czas na kilka minut, byli „Sąsiedzi” Jana Tomasza Grossa, a przecież o okropnościach nazistów przeczytałem niezliczone ilości książek i obejrzałem setki, jeśli nie tysiące makabrycznych zdjęć, poza tym, po prostu byłem w Auschwitz-Birkenau, byłem niestety niejednokrotnie.

Temat prześladowania osób homoseksualnych przez nazistów był i o dziwo dalej jest tematem tabu. Tematem wstydliwym, tematem, o którym nikt nie chce mówić, o którym wszyscy chcą zapomnieć. Chcą go przemilczeć nie tylko ci, którzy programowo osób homoseksualnych po prostu nienawidzą i sami by najchętniej powtórzyli dzieło hitlerowców, a takowych w Polsce nie brakuje, ale także wybitne osobistości, osoby, które nazywamy na co dzień największymi autorytetami. „Pedały do gazu!” – to okrzyk młodych polityków partii, która ma duże szanse na współtworzenie już niedługo rządu RP.

Wsłuchiwałem się uważnie w słowa wielkich tego świata podczas uroczystych obchodów 60. rocznicy wyzwolenia Auschwitz-Birkenau i ani razu podczas jałowych przemówień w stylu „nigdy więcej” nie usłyszałem nawet jednego zdania wzywającego do przeciwdziałania nienawiści skierowanej w stosunku do gejów i lesbijek, ani razu, ani jedno słowo. Nie wspomnę już nawet o nie zaproszeniu przedstawicieli organizacji gejowskich na uroczyste obchody, dyrektor Wróblewski zapomniał o różowym trójkącie w jego Muzeum. Odnoszę właściwie wrażenie, że gdyby mógł, to by go w ogóle wymazał.

W dzisiejszych czasach nadużywa się słów, przez co tracą one swoje fundamentalne znaczenie. Jaki pisał Zygmunt Bauman, to są swego rodzaju „słowokęsy”, których już nawet, jako słuchacze, nie jesteśmy w stanie wyłapać. Dlatego pozwolę sobie, zamiast rozbudowanej argumentacji i niezliczonych epitetów posłużyć się niewielkim fragmentem pamiętnika Heinza Hegera, więzionego w nazistowskich obozach koncentracyjnych homoseksualisty, którego wymowa jest po stokroć mocniejsza, niż niekończące się linie tekstu.

„Kiedy tam byłem [w celi bunkra obozu Sachsenhausen – przyp. aut.], więzień z różowym trójkątem, z Insbruku w Austrii był torturowany na śmierć. Był rozebrany do naga a jego ręce były związane tak, że wisiał zawieszony na haku w ścianie w taki sposób, że jego stopy nie dotykały ziemi. Dwóch lub trzech esesmanów, którzy byli przypisani do tego bloku, bo tak nazywano bunkier, stało w koło i czekało na rozpoczęcie „przedstawienia” – tortur tyrolskiego chłopca.
Pierwszą „zabawą”, którą zaczął sierżant SS i jego kompan, było łaskotanie ich ofiary gęsimi piórami po stopach, między nogami, pod pachami i innych częściach jego nagiego ciała. Na początku więzień próbował się zmusić do powstrzymania śmiechu, kiedy jego oczy drgały przerażone, spoglądając w męce raz na jednego esesmana, raz na drugiego. W końcu nie mógł się powstrzymać i wybuchł śmiechem, który natychmiast przerodził się w płacz bólu. Jego łzy spływały po twarzy, a jego ciało szamotało się w łańcuchach. Po tych torturach łaskotaniem, esesmani pozwolili chłopakowi trochę powisieć, strumień łez płyną po jego policzkach, chłopak płakał i szlochał.

Zdeprawowani esesmani zamierzali mieć więcej zabawy z tym biednym stworzeniem. Kapo z bunkra musiał przynieść dwie miski, jedną z zimną, drugą z gorącą wodą. „Teraz ugotujemy ci twoje jaja ty ohydny pedale. Już niedługo będzie ci wystarczająco ciepło” – powiedział radośnie oficer SS, podnosząc miskę z gorącą wodą do ud ofiary, tak by jądra więźnia zanurzyły się w niej. Więzień zaczął krzyczeć i wołać o pomoc, ból był przeraźliwy. Próbował się uwolnić, obrócić się na drugą stronę, ale jego ręce związane były zbyt mocno.
„Daj mu zimnej wody, bo nasza ohydna świnia jest już wystarczająco gorąca” – jeden esesman zaśmiał się brutalnie, kiedy pozostali rzeźnicy wzięli miskę z zimną wodą i podstawili ją między uda ofiary. Chłopak ponownie zaczął krzyczeć w agonii, gdyż zimna woda, podstawiona po gorącej, powodowała rozdzierający ból. Znów próbował uwolnić się z trzymających go więzów, ale tylko męczył się bezowocnie.

Cała procedura była powtarzana kilkakrotnie dopóty, dopóki wymęczona ofiara straciła przytomność. Kiedy wykrzyczał się do nieprzytomności i mógł jedynie wydać z siebie dźwięki podobne do gulgotu, wylewano na niego wiadro zimnej wody i zaczynano tortury od początku. Już tylko kawałki skóry wisiały z poparzonych genitaliów ofiary.
Podczas tortur potwory z SS miały butelkę lub dwie jakiegoś alkoholu, którą cały czas podawali sobie. Byli już całkiem pijani kiedy wymyślili nowe tortury, które mogły się narodzić tylko w głowach kompletnie perwersyjnych ludzi.

„On jest przecież dupojebcą, dajmy mu czego chce” – warknął jeden z esesmanów, biorąc miotłę stojącą w rogu i wpychając jej kij głęboko w odbyt więźnia. Chłopak nie mógł już krzyczeć, jego ciało już tylko drgało i płakało spętane, ale ciągle jeszcze życie nie uleciało z chłopaka. Esesman nie przestawał się śmiać krzycząc na „ohydnego pedała”, który próbował zacisnąć usta by płakać bez wydawania żadnego dźwięku.

Wreszcie odcięli omdlałego człowieka i pozwolili mu spaść na ziemię, na której leżał niczym nieruchoma masa, jego ręce powykręcane, leżały pod nim. Pijany esesman zataczał się ku wyjściu, ale drugi potknął się o ofiarę, która ciągle leżała na ziemi. Zaczął wściekle kopać chłopaka czubem swoich ciężkich buciorów, a ten zaczął się lekko poruszać.
„Ten obrzydliwy pedał ciągle żyje” – wymamrotał strażnik biorąc drewniany stołek stojący przy ścianie i rzucając go z całej siły w głowę ofiary. To w końcu uwolniło więźnia od bólu, teraz chłopak był naprawdę martwy”.

Fragment przesłania papieża Jana Pawła II z okazji 60. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz-Birkenau: „[…] nie można ulegać ideologiom , które usprawiedliwiają możliwość deptania godności człowieka odmiennością jego rasy, koloru skóry, języka czy religii”. Aż się prosi o jeszcze jeden przecinek, jeszcze jeden rzeczownik. Niestety go brak.

Naziści zużyli w swoich obozach koncentracyjnych 15 000 różowych trójkątów.

Heinz Heger, „The Men with the Pink Triangle. The True Life-and-Death Story of Homosexuals in the Nazi Death Camps”, translated by David Fernbach, Alyson Books, Los Angeles-New York 1994, s. 83-85. Tłumaczenie cytowanego fragmentu na język polski: Mike Urbaniak.

Mike Urbaniak jest szefem Sekcji Edukacyjnej im. Rabina Ozjasza Thona w Żydowskim Stowarzyszeniu „Czulent” oraz działaczem Kampanii Przeciw Homofobii. Studiuje stosunki międzynarodowe w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Zajmuje się polityką zagraniczną Izraela, szczególnie stosunkami amerykańsko-izraelskimi, problematyką diaspory żydowskiej oraz Haskalą i judaizmem reformowanym.

mikeurbaniak@yahoo.com

92 komentarzePamięć ułomna

 • Walpurg

  [Re: Pamięć ułomna]

  🙁 Porażający tekst, który powinnien trafić do szerszego grona niż tylko lesbijki i geje.

 • bimbalimba

  [Re: Pamięć ułomna]

  lesbijki nie byly osadzane w obozach wiec do nich zadnych slow kierowac nie ma po co , rosa winkel nosili tez nie ‚homoseksualisci’ ale homoseksualni niemcy, ktorym udowodniono czeste zmienianie partnerow
  /homoseksualista z jednym partnerem nie byl zsylany do obozu/ …

 • Mike Urbaniak

  [Re: Pamięć ułomna]

  Nie mialem zamiaru i nie mam w dalszym ciagu wdawac sie w polemiki z komentujacymi moj tekst. Ale winien jestem slowa wyjasnienia a propos pominiecia przeze mnie lesbijek.Lesbijki byly osadzane niezwykle rzadko. Zrodla podaja wlasciwie kilka przypadkow (udokumentowanych w archiwach obozow koncentracyjnych), ktore mozna policzyc na palcach jednej reki. Nie zmienia to faktu, ze byly w obozach, i byly oczywiscie traktowane w wiadomy sposob i mi tez bez wzgledu na liczbe nalezy oddac szacunek, jako ofiarom zbrodniczej machiny. To nieczeste osadzanie lesbijek w obazach wynikalo z innego traktowania przez nazistow homoseksualnych mezczyzn i kobiet. O lesbijkach bowiem posiadano takie zdanie, jak teraz ma wielu, szczegolnie heteroseksualnych mezczyzn. Tzn. sa to kobiety, ktorym sie nie udalo z facetem, zostaly przez niego w jakis sposob skrzywdzone, wiec zdecydowaly, ze od teraz beda lesbijkami. Dla hitlerowcow byly kobietami, ktore mogly tak czy siak rodzic dzieci dla „rasy panow”, dlatego zamiast wsadzac je do obozow koncentracyjncy, zmuszano szantarzem do zwiazania sie z mezczyznami i rodzenia dzieci.

 • bimbalimba

  [Re: Pamięć ułomna]

  mike, nie bede sie znecal nad twoim artykulem /z roznych powodow/ ale chcialbym, zebys zapamietal , ze dobre intencje moga miec czasem odwrotny skutek

 • magdalenka

  [Re: Pamięć ułomna]

  bimbalimba pisze : „rosa winkel nosili tez nie ‚homoseksualisci’ ale homoseksualni niemcy, ktorym udowodniono czeste zmienianie partnerow”

  znaczy co ? homoseksualny Niemiec to nie homoseksualista ? bimba……

 • Erico

  [Re: Pamięć ułomna]

  bardzo mocny i trudny tekst. warto pamiętać, warto się bać nadal.

 • bimbalimba

  [Re: Pamięć ułomna]

  magda- do obozow szli tylko niemcy ktorym udowodniono czeste zmienianie partnerow- majac jednego partnera, stalego bylo sie w ewidencji gestapo ale na tym sie szykany konczyly. Ja nie chce przez to usprawidliwiac niemieckich zbrodni ale tylko prosze o zachowanie pewnych proporcji – trzeba o tym mowic ale nie zaklamywac liczac na litosc wspolczesnych

 • Mike Urbaniak

  [Re: Pamięć ułomna]

  To nie prawda, ze jak sie czesto zmienialo partnerow, to sie trafialo do obozu, a jak sie mialo stalego, to bylo sie „tylko” w ewidencji Gestapo. Pisze o tym sam Heinz Heger (ktory mial dokladnie jednego partnera…nie zdazyl miec wiecej) oraz chocby Richard Plant w swojej fundamentalnej ksiazce „The Pink Triangle. The Nazi War Against Homosexuals” i inni. „Zaklamywac liczas na litosc wspolczesnych”? Doprawdy…

 • robert

  [Re: Pamięć ułomna]

  bimbalimba,
  wystarczylo byc w 1/8 zyde, zeby wedlug ich tzw. prawa byc uznanym za zyda; wystaczylo bylo miec przy sobie ulotke jakas, zeby byc uznanym za komuniste; wystarczyl donos od wrednego sasiada, zeby byc uznanym za homoseksualiste, nikt nie sprawdzal, nikt nie weryfikowal, nikt nie liczyl partnerow. aime i jaguar widziala? zreszta nie o to przeciez tutaj chodzi. homoseksualisci byli eksterminowani i kropka. cyz byl to jeden partner czy piec tysiecy – egal. pamietajmy. nieulomnie.

 • Mike Urbaniak

  [Re: Pamięć ułomna]

  Amen

 • Fishman

  [A może kilka liczb?]

  „Naziści zużyli w swoich obozach koncentracyjnych 15 000 różowych trójkątów.”

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Holokaust
  „Liczba ofiar holocaustu jest szacowana na 5-6 milionów, choć dokładna liczba nie jest znana z powodu braku kompletnych ewidencji oraz systematycznego niszczenia archiwów i zacierania śladów przez władze niemieckie w obliczu klęski wojennej. Jedna trzecia tej liczby, czyli ok. 2 miliony, stanowiły dzieci.”

  Może gdyby autor artykułu porównał rzędy wielkości, to wiedziałby, dlaczego większość ludzi traktuje prześladowania homoseksualistów jako sprawę marginalną.

 • lothriel

  [Re: Pamięć ułomna]

  To wstrząsające i niech Rydzyk razem z Giertychem najpierw to przeczytają, a potem niech się wypowiadają!!!!!!!!!!!!! Nie wyobrażam sobie jakim trzeba być człowiekiem (a może już nie?) aby robić coś takiego jak SSmani…..

 • Endi

  [Re: Pamięć ułomna]

  Fishman .. przepraszam Cię bardzo. Jeśli 15 000 istnień przy 5-6 milionach jest sprawą marginalną to czemu tak wszyscy przeżywają zawalenie się hali w Katowicach? Przecież to tylko nic nieznaczący wypadek w porównaniu do tragedii World Trade Center.

  Trzeba pamiętać o nich wszystkich.

  Liczby to nie wszystko.

 • Wierny Czytelnik

  [Re: Pamięć ułomna]

  Po pierwsze nie do końca rozumiem o co tak naprawdę chodzi. Przecież ja będąc heterosexualistą ni robie parad, żeby „manifestować” swoją odmienność od gejów i lesbijek. Po drugie geje i lesbijki nie byli jedynymi ofiarami obozów koncentracyjnych. Tymi ofiarami byli przedewszystkim ludzie, nie ważne czy czarni, różowi, zółci , czy fioletowi… Ludzie geje i lesbijki to też ludzie… Zrozumcie obozu koncentracyjnego nie można podawać w sposób:
  Zginęło 15000 Żydów
  4000 Arabów
  2000 gejów i lesbijek
  Tylko…. zginęło 21 000 osób, i wszystkie z tych osób są równoprawne…… jeżeli ktoś byłby w stanie wytłumaczyć mi o co chodzi z tą homofobią zapraszam do otwartej dyskusji przez e mail : jakub.malczewski@poczta.fm
  Bo mnie osobiście wydaje się że to geje mają heterofobię… po drugie to nie jest zgodne z naturą (której częścią jest człowiek) i przy okazji obrzydliwe 🙂
  Pozdrawiam Wierny Czytelnik

 • MIchal

  [Re: Pamięć ułomna]

  osoby homodeksualne byly wykluczane a nastepnieplanowo izolowane i eksterminowane przez III rzesze. obok tach kategorii, populacji, jak zydzi, romowie, slowianie. do lat 2000cznych nikt ofiar – homoseksualistow nie raczyl zapraszac na jakies np skladania wiecow. nikt im nie dawal rent za uszczerbek na zdrowiu. wiecej, w rfn traktowani byli jak kryminalisci, a pieklo uwiezienia dla wielu nie skonczylo sie wraz z wyzwoleniem obozow. nazistowskie paragrafy dla osob homoseksualnych zniesiono w niemczech dopiero na przelomie lat 60 i 70. w polsce, gdzie geograficznie rzecz biorac znajduje sie aushwitz, symbol tamtej kazni, choc osoby homoseksualne wieziono i mordowano raczej w innych obozach, jak grossrosen, pamiec o eksterminacji osob
  homoseksualnych kole i jest traktowana jak error w systemie.
  ot, tyle, az i tylko tyle.

 • michpirog@interia.pl

  [Re: Pamięć ułomna]

  Endi-„liczby to nie wzystko” popieram !

 • I'm not the only one

  [Re: Pamięć ułomna]

  Spieprzyli chłopakowi życie…

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  znów świetny artykuł. obozy koncentracyjne dla gejów były w austrii. te obozy zostały specjalnie zbombardowane przez amerykanów, żeby zniszczyć dowody na eksterminację gejów przez niemców – niemców, nie faszystów, nie nazistów, ale niemców, to niemcy byli zbrodniarzami a do spółki z nimi bandycka ameryka, która nie chciała, aby świat wiedział o eksterminacji gejów. te dane o 15 tysiącach gejów z obozów to dane dotyczące obozów które przetrwały a te zniszczone w austrii? ilu tam zginęło gejów? nikt nie wie….ameryka osiągnęła swój cel, zatarła ślady zbrodni niemieckich na gejach.
  nie dziwne, że ameryka współpracowała z niemcami w czasie wojny. jeszcze zanim zakończyła się wojna to uzgadniano, że zbrodniarze niemieccy dostaną posadę w cia, bo ameryce brakowało speców od podstępnych mordów i terroryzmu.nie dziwne, że potem umieli zabić swojego prezydenta a wreszcie wysadzić w powietrze dwie wieże a także wmówić ciemnotę, że samolot lecący na biały dom ..spadł…..gdzieś w polu, bo ludzie na pokładzie podjęli obronę…..

  co ciekawe, wielu zbrodniarzy niemieckich po wojnie osiedliło się w ameryce i dostało stołki rządowe i tak samo uczyniło wielu żydów…..może to nawet byli znajomi z obozów, esesman i żyd…..a mimo to jakoś się dogadali w nowym państwie…

  rzygać się chce na zakłamanie jakie panuje. ludzie sa karmieni stekiem bzdur o przeszłości. mają dyplomy i są dyplomowanymi debilami w stopniu doktora czy magistra.

  takie artykuły jak te otwierają oczy na świat.brawo i więcej takich informacji. doskonała robota!

 • Olaf Pieck

  [Re: Pamięć ułomna]

  @ vito
  lecz się z nienawiści niemców

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  ani myślę, za zbrodnie należy zapłacić!

 • Olaf Pieck

  [Re: Pamięć ułomna]

  radze zainteresować się swoim polskim podwórkiem i zastanowic się nad niespłaconymi długami bo ta lista jest bardzo długa a dopiero potem wystawiać rachunki innym!

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  nie zgadzam się. fakty to fakty, należy o nich mówić. nie ma tak, że o faktach może mówić tylko ktoś, kto jest nieskazitelny. to absurdalne myślenie w stylu, owszem tak było ale ty o tym powiedzieć nie możesz, bo tez masz cos na sumieniu, ale może o tym powiedzieć ktos kto jest czysty jak łza…absurd, prawda?

 • Olaf Pieck

  [Re: Pamięć ułomna]

  nie jest w moim interesie wdawać się z polskimi nacjonalistami.Myślę, że wystarczającą kara dla Niemiec jest mieć za sąsiada Polskę

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Pamięć ułomna]

  Wynocha, Olaf!!!
  „Myślę, że wystarczającą kara dla Niemiec jest mieć za sąsiada Polskę” – ZDRADA
  Ostrzegam, tak rozumujących osobników na pewno Niemcy też się wstydzą.

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  wystarczającą karą dla niemców jest mieć polaków sąsiadów buhahahahhahahahhah, krzsz niezły tekst, co?
  wiesz co Olaf, nawet przyjmując Twoją niską opinie o polakach a wysoką o niemcach, to wole głupka niż mordercę.

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Pamięć ułomna]

  Dotychczas to na ogół Polacy byli pokrzywdzeni sąsiedztwem Niemców, ale nie przyszłoby mi do głowy, żeby coś takiego powiedzieć czy nawet pomyśleć. Można być kosmopolitą, ale czy trzeba idiotą?

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  nie Krzsz, to nie o idiotyzm chodzi. ludzie mają skomplikowane przesłanki swoich wypowiedzi. zakładając, że Olaf spotyka się z Helmutem, który jest 10 wodą po kisielu, tzn. po dziadku adolfie, to można całkowicie zrozumieć, że ma powody aby popierać niemców. a jeśli do tego ściga go urząd skarbowy w polsce za wyłudzony VAT, to tym bardziej polska wypada blado…

  Jedno jest pewne Krzsz, że uderzyło się w stół a nożyczki się odezwały. Opinia Olafa jest zbyt absurdalna, aby za nią stały obiektywne przesłanki. Olaf kieruje się subiektywnymi powodami lania na polskę a lubienia niemców….no i ma do tego pełne prawo-))

  A my mamy pełne prawo myśleć inaczej i to pisać i ewentualnie robić sobie z Olafa lekkie jaja-))

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Pamięć ułomna]

  Jeśli chodzi o VAT, to rozumiem. 🙂
  Tylko niech spróbuje u Niemca takich numerów… 😉

 • Lilianne E. Blaze

  [Re: Pamięć ułomna]

  „lesbijki nie byly osadzane w obozach”

  Byly. Po prostu nie dostawaly rozowego trojkata tylko czarny. O ile rozowy byl dla „zboczencow” i zboczencow (nie tylko dla homoseksualistow ale rowniez dla pedofili), w tej chwili jest identyfikowany praktycznie tylko z wlasnie gejami.

  Czarny trojkat oznaczal „aspolecznych” i byl dosc szeroka kategoria, wiec w wielu przypadkach po prostu nie ma juz mozliwosci weryfikacji czy kobieta ktora zostala zabita z czarnym trojkatem byla lesbijka czy np. prostytutka lub osoba uposledzona umyslowo, stad „niewidzialnosc” lesbijek w holokauscie.

  „wystarczylo byc w 1/8 zyde, zeby wedlug ich tzw. prawa byc uznanym za zyda”

  W praktyce wystarczylo wygladac na Zyda.

  „Może gdyby autor artykułu porównał rzędy wielkości, to wiedziałby, dlaczego większość ludzi traktuje prześladowania homoseksualistów jako sprawę marginalną.”

  15 tys to dolna granica osob o ktorych wiadomo ze siedzialy glownie „za homoseksualizm”. Poza tym byly „trojkaty mieszane” na samym dole byli oczywiscie Zydzi-homoseksualisci (nalozone trojkaty zolty i rozowy) i Zydzi-race defilers (zolty plus czarny). Poza tym nie wiemy i nie dowiemy sie o ile ta liczba jest zanizona przez bagno jakim bylo 175.

  Poza tym nie chodzi o „przesladowanie”, tylko o zabijanie. Nie ma czegos takiego jak liczba zabitych wystarczajaco mala zeby uznac ja za „marginalna”. Chocby w holokauscie zabito trzech gejow, i zrobiono to z „powodu” ich homoseksualizmu, to to juz jest „wystarczajaco”. Poniewaz wiadomo ponad wszelka watpliwosc ze to byly co najmniej tysiace i wiadomo ze orientacja byla „powodem” ich smierci stwierdzenie ze holokaust byl wymierzony rowniez w homoseksualistow jest w pelni uzasadnione.

  „Zrozumcie obozu koncentracyjnego nie można podawać w sposób:
  Zginęło 15000 Żydów
  4000 Arabów
  2000 gejów i lesbijek
  Tylko…. zginęło 21 000 osób, i wszystkie z tych osób są równoprawne”

  I tak i nie. Oczywiscie, zginelo (w tym przykladzie) 21 tys. osob, ludzi, jednostek. Ale zostali zabici z okreslonych „powodow” i w wyniku okreslonej selekcji wg. okreslonych cech. Wiec o ile nie mozemy sprowadzac tego do „x sztuk, marka Zyd”, o tyle nie wolno nam zapominac ze wlasnie takie sprowadzanie ludzi do okreslonych cech – antysemityzm i homofobia – bylo bezposrednia przyczyna tej tragedii.

  ” niemców, nie faszystów, nie nazistów, ale niemców” „za zbrodnie należy zapłacić!”

  Ostatni Niemcy ktorzy brali w tym udzial dogorywaja w domach starcow. O przepraszam, jeden jest papiezem. Nie wolno zapomniec, ale nie wolno rowniez obciazac ludzi winami ich przodkow. Odpowiedzialnosc zbiorowa jest jedna z glownych cech systemow totalitarnych, takich jak wlasnie nazizm i komunizm.

  Proponuje bardziej martwic sie o to ilu „ludzi honoru” bylych czlonkow PZPR ma ogromne wplywy tu i teraz (a sa we wszystkich partiach, w PO i PiSie rowniez).

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  Krzsz – wyłudzić VAT u niemców – przechlapane-))) jak zaparkowałem częściowo na chodniku, to wzrokiem mało co mnie nie zabili, no ale skończyła się 2 wojna i poprzestali na samym wzroku morderczym, a z kolei jak ktoś też źle zaparkował i laweta zabierała samochód, to tłum niemców gapiów …….bił brawo…

  liliana, w zasadzie masz rację. jednak nie przekonuje mnie, że odpowiedzialność za morderstwa niemieckie w czasie wojny wygasa po wymarciu niemców biorących w niej udział. ich potomstwo zostało wychowane przez nich, przez zbrodniarzy, zatem nie uwierzę, że światopogląd tego potomstwa jest wolny od zapędów zbrodniczych ich wstępnych, że nie udzieliło im się myślenie ich przodków…….być może wnuki morderców niemieckich już są raczej wolne od ideologii bandyckiej ale dzieci morderców niemieckich….wątpię…..gdy się przebywa w niemczech ma się odczucie, że pokolenie 20,30 latków jest dość normalne i nie przejawia szczególnych sympatii zbrodniczych oraz potępia swoich dziadków morderców, ale nie ich rodzice…..

  wobec tego odpowiedzialni za mord wojenny nie są ci, którzy nie byli wychowywani przez zbrodniarzy niemieckich, czyli de facto prawie każdego niemca dorosłego z czasów wojny.

 • Olaf Pieck

  [Re: Pamięć ułomna]

  „Dotychczas to na ogół Polacy byli pokrzywdzeni sąsiedztwem Niemców, ale nie przyszłoby mi do głowy, żeby coś takiego powiedzieć czy nawet pomyśleć. Można być kosmopolitą, ale czy trzeba idiotą? „
  Czy trzeba być chamem?
  „Wynocha, Olaf!!! „
  Rozumiem, że to Polska gościnność?
  „Ostrzegam, tak rozumujących osobników na pewno Niemcy też się wstydzą. „
  Aż się zdziwisz i podskoczysz:) Ostatnie badania opinii publicznej pokazały, że większość Niemców uważa Polskę za trudnego sąsiada.
  „Myślę, że wystarczającą kara dla Niemiec jest mieć za sąsiada Polskę” – ZDRADA”
  Na moim paszporcie jest napis Bundesrepublik a nie Rzeczpospolita, więc nie zdrada a obrona swoich współobywateli przed szkalowaniem.A czytając „tfurczość” kogos takiego jak vito jestem przekonany o swojej racji.
  Cytat „gdyby nie ten dobry człowiek Hitler to żydostwo by nas dziś wpierdoliło” te słowa słyszałem w Polsce nie w Niemczech. Myśmy sie ze swoich fobii wyleczyli może juz czas by Polacy wyleczyli się ze swoich?

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  no tak czuliśmy tu Olaf, że jesteś po kądzieli z imperatorem Adolfem-))) Szkalowanie kogoś polega na bezpodstawnym rzucaniu oszczerstw, a to nie kto inny Olaf jak Twoi kuzyni wymordowali polaków i miliony innych narodowości, zniszczyli warszawę, itp itp chyba nie ma potrzeby tłumaczyć jakim zbrodniczym narodem są niemcy.
  I ci niemcy oskarżają nas, że kradniemy im auta a bezczelnie przemilczają że okradli całą polskę nie tylko z aut ale z dzieł sztuki i ze wszystkiego co wpadło w niemieckie zbrodnicze łapy.

  Trudno o drugi tak zbrodniczy naród jakim są niemcy. Liczą się fakty, to niemcy, to kuzyni Olafa mają krew na rękach, krew milionów osób zabitych dla władzy i chorych ideologii….a teraz ten Olaf zarzuca mi chora ideologię gdy mówię o niemcach, że są mordercami…na szczęście kuzyni Olafa już nie zarządzają Oświęcimiem i nie wsadzą mnie do pieca, jak to czynili z żydami, polakami, romami, gejami, itp.

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  Tekst Olafa:
  Myśmy się ze swoich fobii już wyleczyli, może czas byście się wy wyleczyli ze swoich.

  Oznacza to ni mniej ni więcej jak tylko – myśmy już zapomnieli, że was wymordowaliśmy, gwałciliśmy, upokarzaliśmy, okaleczaliśmy , okradliśmy i zdewastowaliśmy i de facto zafundowaliśmy wam inwazję rosyjską, zesłania i komunizm i biedę.
  Więc i wy zapomnijcie o naszych zbrodniach na was…..i kochajmy się hehehehehe

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Pamięć ułomna]

  @ Olaf

  Ja tu nie pluję na Niemców. A Ty plujesz na Polskę. Ja nie mam nic przeciwko Niemcom i nie mam z Niemcami żadnego problemu, a Ty widocznie masz uraz do Polaków. Dla mnie od antysemityzmu (Żydem zresztą nie jestem) czy homofobii (pedałem owszem) o wiele bardziej dotkliwy jest antypolonizm, m.in. w twoim wydaniu. Proponuję wyżalać się na forach internetowych niemieckich bulwarówek – w języku Goethego. Tam na pewno zdobędziesz poklask i zyskasz uznanie.

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Pamięć ułomna]

  Brawo Witek! A Olafa niech Niemcy ugoszczą, skoro mu polska gościnność nie odpowiada.

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  bo wiesz Krzsz, jakoś nie przekonuje mnie koncepcja, co złego to nie my, zapomnijmy, przepraszam i kwita. aha i jeszcze parę groszy tzw. odszkodowania na otarcie łez.

  jestem osobą która odczuła skutki wojny. moja rodzina odczuła. gdy jadę do pragi to patrzę na piekne stare miasto, gdy jade do krakowa to też widzę piekne miasto i pełno turystów a w warszawie…..dopóki będą żyli ludzie którzy przeżyli wojne, to oni będa mówili takim jak ja o zbrodniach, o tym co przeżyli i jakoś trudno nie mieć żalu delikatnie mówiąc do niemców.

  takich zbrodni jakie wyrządzili niemcy nie zapomina się szybko. może katoliccy szamani szybko uznając się ambasadorami polaków – szybko wybaczyli niemcom ich zbrodnie, co nie dziwi, bo sekta katolicka była sojusznikiem niemców w mordowaniu ludzi a zresztą sama tez uwielbiała mordowac ludzi i miała w tym wielowiekowe doświadczenie, więc szybkie zapominanie o mordach to specjalność szamanów sekty katolickiej.

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Pamięć ułomna]

  @ Witek

  Rozumiem. Moim zdaniem, moja postawa czy Twoja jest do zaakceptowania. Niestety niektórzy próbują odwracać kota ogonem. Nagle okazuje się, że w jakiejś wiosce w odwecie trochę Niemców zamordowano. Albo wypędzono – haha. Takie historie wypływają, źle przekazane i wykorzystywane instrumentalnie mogą wypaczać spojrzenie na historię. A przecież jasna sprawa, że gdy zadaje się gwałt niejednemu narodowi, można samemu nieźle oberwać.

  Zostawmy to z boku. Wkurzył mnie Olaf. Nie dość, że używa tutaj języka polskiego ;), to jeszcze szerzy antypolonizm. Mówię: to gorsze niż homofobia.

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  odpowiedzialność zbiorowa jest jedną z cech systemów totalitarnych jak komunizm czy nazizm?

  a wojna wypowiedziana przez USA Irakowi i Afganistanowi za rzekome rozwalenie przez Osame WTC to nie odpowiedzialność zbiorowa? to co panuje w ameryce, komunizm, nazizm? a może jest tak, że definicje definicjami, teorie teoriami, ładnie wyglądają na papierze czytane zza katedry a życie toczy się swoim, rytmem…..

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Pamięć ułomna]

  W USA mają liberalny zamordyzm i więziennictwo 🙂 nie ma sensu porównywać.

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  Krzsz musi po Tobie bardziej spływać……gruba skóra, inaczej ludzie Cię wykończą. masz własne zdanie i mi się to bardzo podoba, piszesz z sensem i wydajesz się ciekawym facetem-)
  ja ani nie jestem za polakami ani za niemcami, ja mam swoje odczucia i sympatie, mam jakie mi się podoba.
  stronniczy to jestem jedynie za gejami!!!!!! tu zawsze będę popierał i twierdził że super, bo naprawdę jestem szczęśliwy że jestem geje i lepiej trafić nie mogłem, ogromne szczęście że nie urodziłem się babą czy heterykiem!!!!
  ale nienawidzę przemocy a to co dokonali niemcy to zbrodnie których nie można zapomnieć, nie można……czy wiesz, że niektóre ścierwa bandyckie niemieckie jak polacy po wojnie jeździli tam zmywać kible, to płacili im mówiąc – masz polska świnio, to pieniądze, które mój tata zdobył w polsce na wojnie…..

  nowe pokolenie jest niby normalne, mają dużo turków a ci jak to muzułmanie są wspaniałymi ludźmi i trochę odzbrodniczyli niemców, ale tak szybko nie wykorzeni się w tym narodzie niemieckim fascynacji morderstwami, przemocą i złodziejstwem.

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  ciekawe kiedy świat rozliczy USA z ich zbrodni…..niemcom w sumie się upiekło, Olafowi dobrze się żyje z pieniędzy uzyskanych na mordach polaków przez jego dziadków, więc i amerykanie uważaja, że ich eksterminacja muzułmanów też zostanie zapomniana….i co gorsze …wybaczona…….tylko jakoś oni nie wybaczyli tego, że powiedzmy Osama im rozwalił 2 wieże…jakoś nie wybaczyli, tylko napadli na dwa państwa i już 10 lat wyżynają ich mieszkańców!

  śmierć ameryce!!!!!!!!!!!

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Pamięć ułomna]

  @ WItek

  Haha, ja jestem na ogół bardzo spokojny. Tutaj również, ale w końcu to forum internetowe, to mogę sobie takiego niemca jak olaf od czasu do czasu obszczekać. 🙂

  „ogromne szczęście że nie urodziłem się babą czy heterykiem!!!! ” to mi się podoba 😉

  Z kolei: „a ci jak to muzułmanie są wspaniałymi ludźmi” – to mnie niepokoi czy raczej zastanawia. 🙂

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  wyżynają ścierwa amerykańskie muzułmanów przy pomocy polskich najemników, za pieniądze przymusowo mi zabierane.

  śmierć polskim żołnierzom w afganistanie!!!!!

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  wiem wiem, ludzi dziwi że można uwielbiać muzułmanów. a ja ich uwielbiam i popieram. do tego bardzo popieram chiny i w ogóle żółtych.

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Pamięć ułomna]

  Do Chińczyków nic nie mam, a muzułmanów się boję. Jak słyszę, że ktoś przyjeżdża do Europy i mówi, że Islam jest przyszłością Europy to czuję na przemian niesmak i przerażenie. Być może mają oni wiele pozytywnych cech, niestety nie ufam ludziom fanatycznie religijnym. Nie znam żadnych muzułmanów, a rozmawiałem z nimi tyle, co się młodych Arabów podrywało na międzynarodowym czacie. I nawet po tym doświadczeniu mam mieszane uczucia. Jako gej czuję się na celowniku. Podobny niepokój czułbym, gdybym np. jutro obudził się w średniowiecznej, katolickiej Polsce. Oczywiście rezerwa z jaką podchodzę do muzułmanów, Islamu, itp, nie idzie absolutnie w parze z zachwytem nad USA.

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  i na dokładkę podziwiam Fidela, za to, że jako jedyny nie poddał się ameryce, nie lizał jej dupy i nie pozwolił ameryce podbić jego wyspy, oraz za to, że wysłał wojska do angoli aby ja wyzwolić z okupacji europejskiej i po wypędzeniu okupantów białasów – wycofał wojska! no i wreszcie za to, że miał odwagę cywilną powiedzieć, źle zrobiłem, że dyskryminowałem homo!!

  Viva Fidel!!!!!!

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Pamięć ułomna]

  Zachwyt nad Fidelem też wydaje się przesadzony. Tam ludzie już prawie nie mają co jeść. 🙂 Ale gdybym miał wybierać, z dwojga złego, to od Islamu wolę komunizm. Jako gej. Dużo i tak nie jadam. Zresztą, sam nie wiem. Postawiłem się chyba przed zbyt trudnym wyborem. Dawno się tak nie zamotałem. 😉

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  bardzo sensowna wypowiedź Krzsz. nie sposób mieć inne zdanie o muzułmanach nie przebywając wśród nich tam i nie poznając ich życia. nigdzie nie czułem się tak dobrze jak gej jak między arabami. tam w ogóle nie musiałem udawać, mogłem flirtować z każdym ładnym facetem a było ich pełno-))) wyobrażasz sobie taki kraj? idziesz sobie ulicą i możesz na każdego patrzeć i podrywać i on ci odwzajemnia zainteresowanie i patrzy tez dyskretnie i zalotnie? bawiłem się z nimi jak z dziećmi. albo na plaży kąpią się arabowie w koszulkach to im zwróciłem uwagę, że po co te koszulki, lepiej byłoby bez a oni lekko zaskoczeni a po chwili zdejmują je, śmieją się i zagadują mnie, robią sobie fotki, grają w piłkę, uśmiechają się ciągle, itp. takiego raju jak tam ma gej nie ma nigdzie.
  wiesz czego oni nie lubią? i zakazują? żeby facet nie zachowywał się jak baba, czyli ciotki maja tam przechlapane, ale normalni geje – raj! żadne państwo się nie umywa, to raj. a jak odwrócono kota ogonem, że tam gejom najgorzej….ehhh…ja ich uwielbiam i zawsze będę popierał. dużo poznałem ich życia itp.-))

 • Lilianne E. Blaze

  [Re: Pamięć ułomna]

  V:
  Nie wiem czy te historie spiskowe i uwielbienie dla islamistow mnie bardziej smiesza czy nudza.

  Moze w wolnej chwili sie zastanow czy jakikolwiek nazista / ilu nazistow wysadzilo sie w powietrze zeby zabic Zyda i pomysl o czym to swiadczy. (Nie mowie o desperackiej obronie czegos tam podczas otwartej walki, tylko dokladnie o zrobieniu z siebie zywej bomby)

  Nazisci przy calym swoim zle jednak nadal wierzyli ze walcza dla dobra kraju i jakiejs przyszlosci, islamistom zalezy wylacznie na smierci i zniszczeniu, to nie jest dla nich srodek do celu tylko cel sam w sobie, zycie – nawet wlasne i wlasnych rodzin – nie ma dla nich zadnej wartosci.

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  a co miał fidel zrobić? poddać wyspę ameryce? to nie fidel spowodował biedę na kubie ale ameryka obkładając go embargiem a służalcze państeweczka przyklaskały ameryce i przyłączyły się do embarga. słuchały się pana.

  myślę, że fidel jest równym facetem, ma facet jaja, umie się przyznać do błędów, kościół nigdy nie przyznał się do mordowania gejów czy w ogóle np. współpracy ze zbrodniczym narodem mniemieckim w czasie wojny i po wojnie, bo to watykan sfałszował paszporty dyplomatyczne dla niemców morderców i jako watykańskich dyplomatów wysłał ich do ameryki łacińskiej.

  a Fidel jest typowym facetem z wartościami. jak mu ameryka zmanipulowała ludzi na kubie, którzy chcieli do raju amerykańskiego bo niby na kubie tak źle, to Fidel powiedział a spierniczaj hołoto, pozwolił każdemu komu sie nie podoba żeby odpłynął sobie do tej ameryki. a co w tej ameryce? oglądałem piękny film na faktach o pięknym chłopcu uciekinierze z kuby do ameryki, który w ameryce złapał hiv i zmarł jako młodziutki, śliczny towarek…..taka ta ameryka…

  Viva Fidel!

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  buhahaha niezła brednia, liliana. a powiedz no ty mi, ilu to ludzi wymordowali muzułmanie a ilu naziści?

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Pamięć ułomna]

  @ Witek

  Hm, masz dobre doświadczenia. Nie wiem, co tam u nich robiłeś. Ale może tak dobra atmosfera jest tylko w kurortach? Nie wiem tego, nie wiem. Pamiętam jednego młodego Egipcjanina, z którym popisałem trochę. Miły, jak to oni – sam wiesz. Ja akurat nie jestem tak wylewny i chyba sam tego nie potrzebuję, nie na taką skalę w każdym razie. 🙂 Student, chłopak, mając 21 lat, rozumował tak: teraz mam chłopaka, ale już uczę się patrzyć inaczej na dziewczęta, a za jakiś czas nawrócę się na hetero, bo Allah tak bardzo mnie kocha. OK. Jego sprawa. W jego pięknym kraju zabawy gejów podpadają pod paragraf zawierający dosyć ogólne sformułowanie na temat nieobyczajnych zachowań. Gdy pociągnąłem ten temat, to wyszło na to, że on nawet popiera takie rozwiązanie (penalizację homoseksualizmu!). Ja kocham wolność. Nie taką amerykańską, ale tą europejską. Islamu nie da się z tym pogodzić, a przyjazne usposobienie niektórych Arabów – być może. 🙂

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  gdzie to masz liliana tych muzułmanów mordujących ludzi, co? no gdzie? bo ja to widzę tylko masakre muzułmanów przez żydów w gazie niedawno, masakrę liliana, masakrę! ja widzę napaść ameryki i pipirydupków w tym zbrodniarzy polskich na Irak i Afganistan i mordowanie muzułmanów tam.
  A jakoś nie widzę mordowania ludzi innych niż okupanci, przez muzułmanów…..WTC? ehheheh wybuchy metra????na zdrowy chłopski rozum kobieto, czy nie wydaje sie niedorzeczne, że rzekomi terroryści muzułmańscy robili wybuchy w turcji właśnie wtedy gdy ameryka napadła zbrodniczo na Irak? Za co muzułmanie mieliby robic wybuchy w turcji? za to że ich bracia muzułmanie tureccy nie pozwolili ameryce na napaść na Irak z terenu turcji?
  Za co rzekomi muzułmanie mieliby robic wybuch w metrze w hiszpanii? Za to, że hiszpania ogłosiła, że wycofuje wojsko z Iraku?

  Gdzie Ty masz kobieto tych złych muzułmanów…..

  A co, zapomniałaś o wyprawach krzyżowych? Przypomnij to ludziom jak to było, kto to przez setki lat skrzykiwał ludzi z całej europy aby wyżynali muzułmanów z jerozolimy a przy okazji i z całej okolicy?????

  Jakim durniem należy być aby szkalować wspaniałych muzułmanów….

  A kto wyrżnął muzułmanów z półwyspu iberyjskiego?

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  bo cały pic w tym Krzsz, że jeśli facet wkłada facetowi to ten aktywny nie jest ani gejem ani nie jest to coś złego, to jest ok i KORAN tego nie zabrania. problem ma jedynie ten pasywny. ale żeby ich ukarać to muszą być świadkowie ich seksu analnego a to jest bardzo trudne aby takich świadków zdobyć, dlatego przypadki kary za „homo” są tam niezwykle rzadkie.
  oni w ogóle nie uważają się za gejów, nie uważają się też za hetero. dla nich baba to obowiązek a seks z facetem to przyjemność byleby tylko nie dać facetowi dupy bo tego Koran zabrania. no jak dla mnie to super podejście! tam w ogóle praktycznie nie ma ciotek!
  ale północna afryka to tacy zeuropeizowani muzułmanie, poza tym, że owszem są ładni, szczególnie libijczycy i marokańczycy to ich wiara jest słaba, ale arabowie czy persowie, to dopiero wspaniali ludzie!!!!

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Pamięć ułomna]

  @ Witek

  Hmmm, rozumiem to podejście, jasne :), ale to nadal mnie nie przekonuje. Bo jak ktoś bierze, to zawsze musi być chociaż jeden, który daje. 😉 Czyli gdy byłeś u nich, to Ty musiałBYŚ im dawać, skoro im wiara nie pozwala? 😉 Poza tym życie to nie tylko seks, a tam związki mm nie wchodzą w grę.

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  a w koranie są piękne fragmenty, w ogóle bardzo dobrze się go czyta i znacznie jest rozsądniejszy od biblii. otóż jeden z fragmentów mówi o tym, że po śmierci będzie się w ogrodzie pełnym winnic gdzie młodzi piękni chłopcy będą nalewali pod dostatkiem wina do kielichów….jakoś bardziej mi taka wizja leży niż czyściec, a potem klepanie paciorków w niebie….hehehhee

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  nie uprawiam seksu z nimi. dającymi są najczęściej cudzoziemcy i młodzi chłopcy, tacy od dojrzewania do dojrzenia. tacy mają taryfę ulgową, nie są karani, bo uważa się, że nie wiedzą do końca o co w tym chodzi. a więc mamy tu wręcz kalkę ze starożytnej grecji, gdzie powszechny był seks z efebami jako pasywnymi a jak efeb dorósł to już tego nie robiono z nim w roli pasywnej. poza tym arabowie nie mają żadnych ograniczeń w oralu, całowaniu i pieszczeniu-)))

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Pamięć ułomna]

  Hmmm, co do czyśćca: wspomniany chłopak, Tamer, wspominał, że ich religia dopuszcza sytuację, w której kogoś się zabija, by oczyścić jego duszę. Myślę, że to jest scenariusz dla geja. 🙂 A potem już, jak ma duszę oczyszczoną, w raju młodzi chłopcy nalewają mu do kielicha czego sobie tylko zapragnie. 🙂 Niestety słyszałem o tym, że rodziny próbują mordować gejów, bo żyje się dla honoru.

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Pamięć ułomna]

  @ Witek

  Tak, tak, kumam. Do Arabów jadą pasywni, a na Daleki Wschód aktywni. 🙂

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  powiem inaczej, robić seks taki, żeby w kogoś wsadzić to oni robią bez zastanowienia i chętnie i są z tego dumni i zadowoleni, że sobie upuścili. natomiast robią też seks jako pasywni ale…….tylko z kimś komu bardzo ufają to raz a dwa nie każdy, bo praktycznie każdy arab wsadzi facetowi, czy pójdzie z nim na oral, ale dać tyłka da tylko w naszym rozumieniu gej czy biseks. ale co fascynujące, nie ma tam tak, że ktoś z facetem nie pójdzie – każdy pójdzie, to będzie wyjątek który nie pójdzie. a co u nas? heteryk pójdzie na orala z tobą? w życiu! a biseksy? pokręceni na maxa, też nie chodzą a tylko zwalczają gejów. a tam……wsadzić i orala, całować, pieścić się to praktycznie każdy a dać dupy to coś wielkiego i dla bardzo wybranych i świadczy o bardzo silnych więzach.

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  muzułmanie postrzegają seksualność bardzo odmiennie od nas. chłopak z chłopakiem super byleby żaden nie zachowywał się jak baba a baba ma być dziewicą i w nią się tryska prokreacyjnie a nie dla przyjemności-))) dla przyjemności sa faceci, bo facet jest lepszy od kobiety pod każdym względem, tak uważają. i jakoś mi to odpowiada hehehhe

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Pamięć ułomna]

  Rozumiem. Są chętni. Wniosek z tego taki, że baby mają felerne. 😉

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Pamięć ułomna]

  Mnie nie kręci aż takie rozpasanie seksualne. 😉 Ale nie dziwię się sposobowi, w jaki rozróżniają obowiązki od przyjemności. 😉

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  baby mają śliczne. oni po prostu nie czują pociągu do bab jak biali niby heterycy a tylko uważają je za inkubatory. nie dlatego leją na baby że one opatulone w kiecki od stóp do głów, bo jest dużo cudzoziemek, dużo np. dziwek ruskich i te chodzą bardzo rozebrane i co…….w ogóle nie zwracają na nich uwagi wspaniali arabowie!
  wyobraź sobie, że ulicą idą takie ruskie pindy i mijają grupkę chłopaków a liceum idących pod ramie, za rękę i wtulonych w siebie, nie patrzą w ogóle na te pindy ale jak idzie chłopak to na niego lukną i się uśmiechną…..europa do czegoś takiego nie dojrzeje jeszcze za 100 lat! arabowie są wspaniali. a ich religia..to religia pokoju! widac to po muzułmanach, oni mają honor i jak ich ktos atakuje to się bronia i to w całości popieram ale po tych ludziacch nie widzisz żadnej agresji do innych, białych, którzy się śród nich kręcą, po ich wioskach, po ich meczetach….a u nas, arab kręcący sie po kościele czy po wioskach? od razu zabić!

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  A mnie kręci to, że podobanie się chłopaka chłopakowi jest tam normalne i piękne!!!!!!!!! A u nas?
  W jednym z krajów muzułmańskich gdy patrzyłem na towarka ten podszedł i zapytał czemu patrze, ja że mi się podoba a on że bardzo mu przykro ale on woli kobiety jednak jeśli nie stanowi to dla nie problemu to on bardzo chętnie pokaże mi okolice, poopowiada mi itp. jesli tylko nie mam mu za zle że woli kobiety……no wyobrażasz sobie coś takiego u białasów?

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Pamięć ułomna]

  Czyli esencja patriarchatu. To w Europie nie przejdzie. Nadal wolę Europę. Ale tutaj są feministki. 😉 Prędzej zrobią nam seksmisję, tj. seksterminację. 😉

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Pamięć ułomna]

  Kurde, to mnie powaliło. Chłopak przepraszał za to, że nie pójdzie z Tobą na seks, bo jest hetero. 😀 I tak bezinteresownie pokazał Ci okolice? Właśnie, okolice czego? 😉

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  no i w tym rzecz, geje którzy tam spędzili jakiś czas z arabami sa zachwyceni nimi a baby mówią, że gorzej juz nigdzie byc nie może. nawet murzyni sa delikatniejsi i atencyjniejsi dla kobiet. arabowie nawet mogą w ogóle udać że nie słyszą że kobieta coś do nich powiedziała. wyobraź sobie, że arab płaci w kasie w markecie a na kasie siedzi baba i ta baba go o cos pyta, np. czy ma drobne, a ten w ogóle nie odpowiada. heheh. baba na kasie ma powiedziec dzień dobry, dziękuję do widzenia a facet żaden na to nie odpowiada heheheh, no co za raj…..

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  nie że nie pójdzie ze mna na sex. pamiętaj, że muzułmanie praktycznie o tym nie gadają, ani przed ani w trakcie ani po. tam seks jest tematem tabu. nie ma gadek w stylu chodź na seks, to sie samo dzieje, bez słów. tak tak on przepraszał, że woli kobiety i w ten sposób sprawił mi zawód, bo on mi sie podobał a nie mógł tego odwzajemnić w ten sam sposób mi toi wynagrodził mi to pokazywaniem okolicy i opowiadaniem……i jak ja mam ich nie uwielbiac!

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  wiesz Krzsz, jak wracam do europy, np do londynu, to czuje jakbym wrócił do ciemnogrodu, zacofania i bagna! nie znamy muzułmanów, bo mało kto tam ma okazje jeździć a jak jeżdżą to plebs, wycieczkami, dlatego media sterowane politycznie tworzą obraz muzułmanów jaki im sie podoba a lud w to wierzy.
  to tak jak z homo, dopóki heteryk nie pozna homo, to uważa, że to zboczeńcy a jak pozna to mówi – kurde, on lepszy od hetero!
  tak samo z muzułmanami. tak zdemonizowano muzułmanów jak zdemonizowano nas homo.

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Pamięć ułomna]

  Mam przeczucia, że rano przyjdą tu lesbijki i zrobią z tym forum porządek. 😉

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  idziemy spać-)) musimy pogadać sobie sami kiedyś-))dziękuję Krzsz

 • Lilianne E. Blaze

  [Re: Pamięć ułomna]

  Teorii spiskowych i bajek komentowac nie zamierzam, mam tylko nadzieje ze osoby ktore to czytaja nie sa glupie i zamiast jechac w ciemno na „wakacje w raju” poszukaja informacji i posprawdzaja fakty samodzielnie, oraz poczytaja troche o islamie i zapoznaja sie z podstawowymi zasadami i pojeciami, np. z takimi jak taqiyya i dhimmi.

  Co do karalnosci homoseksualizmu w krajach islamskich – tak, teoretycznie potrzeba swiadkow, w praktyce nie, czesto wystarcza plotka lub pomowienie. A bedac martwym ciezko odwolac sie od wyroku.

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Pamięć ułomna]

  Bez przesady. Do raju na razie się nie wybieram. 🙂 Będę kochał ich na odległość. 😉 Dobranoc Witkowi i wszystkim.

 • Olaf Pieck

  [Re: Pamięć ułomna]

  „Ja tu nie pluję na Niemców. A Ty plujesz na Polskę”
  Zdaje się, że tylko w Twoim przekonaniu.

  „Proponuję wyżalać się na forach internetowych niemieckich bulwarówek – w języku Goethego. Tam na pewno zdobędziesz poklask i zyskasz uznanie. „
  W wyżalaniu się nikt Cię nie przebije.W kwsestii uznania chyba oceniasz mnie według siebie.Więc po to komentujesz prawie wszystkie artykuły by Cię podziwiali jaki to mądry jesteś:)

  „Nie dość, że używa tutaj języka polskiego ;), to jeszcze szerzy antypolonizm.”
  O żarcik a la radio maryja.
  Toż to samo co „Boże on się wcale nie mył”:)
  o.Rdzyk o czarnym zakonniku.
  Życzę Ci dużo szczęścia w życiu bo człowiek szczęśliwy to człowiek trzeźwo oceniający innych, tylko nie siedź tyle w domu przed komputerem ale wyjdź do ludzi może spotkasz kogoś kto Cię uszczęśliwi.

  Pozdrawiam po staropolsku „Pięć piw proszę” i to była złośliwość z mojej strony.

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Pamięć ułomna]

  @ Olaf
  „komentujesz prawie wszystkie artykuły by Cię podziwiali jaki to mądry jesteś” – to po pierwsze przesadzone, po drugie nieprawdziwe domniemanie. Jeśli wpędzam Cię w kompleksy, tu trudno, ale na pewno nie robię tutaj niczego dla zdobycia uznania. Podobnie z wyżalaniem – kiedy ja tutaj się wyżalałem? Piszesz głupoty. Poza tym nie wiem, w jakim towarzystwie obracałeś się w Polsce, ale dla mnie te twoje „pięć piw” to coś zupełnie obcego, ani śmieszy, ani złości.

 • Pieck

  [Re: Pamięć ułomna]

  „Jeśli wpędzam Cię w kompleksy”
  Nie schlebiaj sobie.

  „Poza tym nie wiem, w jakim towarzystwie obracałeś się w Polsce….”
  Tu się nie trzeba obracać w towarzystwie to widac na murach polskich miast czy w telewizji i na każdej paradzie lesbijek i gejów.
  W wielu europejskich krajach jest problem z neonazistami ale w większości tych krajów walczy się z nimi także za Odrą.W Polsce zostają oni ministrami oświaty w randze vicepremiera czy prezesami w publicznych mediach a gdy podczas parad organizowanych przez społeczność LGBTQ krzyczą „zrobimy z wami to co Hitler zrobił z Żydami” polski wymiar sprawiedliwości nie dopatruje się w tym znamion przestępstwa.
  Sporo ludzi nie widzi tu żadnego problemu także Ty ze swoim polskim egocentryzmem stwierdziłeś, że nie razi Cię tak antysemityzm czy homofobia (powszechne w Polsce) a mój antypolonizm który sam sobie wymyśliłeś.
  Na przyszłość mniej histerii a więcej pragmatyzmu.

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Pamięć ułomna]

  To raczej Twoja rekcja mi schlebia. Poza tym nie wiem o murach, których miast mówisz. Wybaczcie, czy chodzi o jakieś śląskie miasta?…

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  liliana ilu gejów zabito za to że są gejami w jakimś państwie islamskim a ilu w ameryce w ciągu roku?

  z wikipedii

  In the United States, the FBI reported that 15.6% of hate crimes reported to police in 2004 were founded on perceived sexual orientation. Sixty-one percent of those attacks were against gay men, 14% against lesbians, 2% against heterosexuals and 1% against bisexuals, while attacks against LGBT people at large made up 20%.[111] Violence based on perceived gender identity was not recorded in the report.

  The FBI reported that for 2006, hate crimes against gays increased to 16%, from 14% in 2005, as percentage of total documented hate crimes across the U.S.[112] The 2006 annual report, released on November 19, 2007, also said that hate crimes based on sexual orientation are the third most common type, behind race and religion.[112]

  In 2008, 2,145 different agencies reported hate crimes incidents, while the year before 2,025 agencies did this reporting.

  In total, there were 7,783 hate crimes reported to the FBI last year, and seven murders were categorized as hate crimes.

  Half of all hate crimes are motivated by race, according to the FBI. One out of every five is driven by religious bias, and one out of every six is based on sexual orientation.

  1/6 NA TLE ORIENTACJI SEXUALNEJ TO Z GRUBSZA W 2008 ROKU OFIARAMI PRZESTĘPSTW NA TLE ORIENTACJI SEXUALNEJ PADŁO PONAD 1000 LUDZI!!

  a oto ilu gejów zabito w muzułmanskiej turcji

  Turkey

  * On July 15, 2008 a gay man named Ahmet Yıldız was shot to death in İstanbul.

  JEDNEGO!

 • Peter Pan

  [Re: Pamięć ułomna]

  @Pieck

  Zgadzam się z Tobą.
  Znam bardzo dobrze Niemcy.
  Ktoś kto pisze takie bzdury jak vito pokazuje tylko, że jest prostakiem, który klepie wciąż te same stereotypy i do tego wydaje mu się, że coś wie, bo wymyślił lub przeczytał parę teorii spisku oraz ma złe doświadczenia z parkowaniem w Niemczech.
  Tymczasem choćby te bzdury, które pisze o wychowaniu dzisiejszego średniego pokolenia świadczą o tym, że zupełnie nie ma pojęcia na temat chociażby tak ważnego dla mentalności współczesnych Niemiec, pokolenia ’68.

  Masz absolutną rację co do kwestii zwalczania faszyzmu. Każda manifestacja neofaszystów w Niemczech spotyka się z ogromnymi protestami obywateli. W wielu miastach takie pochody zostały zatrzymane przez zwykłych ludzi. Sam byłem świadkiem takiej sytuacji.
  U nas ONR przechodzi bez żadnych problemów i w ogóle nie ma powszechnej debaty na ten temat. Jest za to na temat ,,dewiantów”, którzy ,,urządzają sobie parady”. To są rzeczy we współczesnych Niemczech niemal niewyobrażalne.
  A w kwestii gejowskiej: wicekanclerz (konserwatywnego!) rządu jest gejem, gejami są też prezydenci dwóch największych miast: Berlina i Hamburga. Trzeba naprawdę zupełnie nie mieć kontaktu z rzeczywistością, żeby myśleć, że to byłoby możliwe w Polsce.

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  peter pan możemy odrzucić tzw. teorie spiskowe pod warunkiem, że wszystkie służby państwowe będą miały obowiązek mówić prawdę o swoich poczynaniach, np wywiad musi mówić co zrobił, dyplomaci też o czym gadali i co ustalili, rząd też ma mówić jakie podjął działania, itp.

  a zatem np policja ma mówić tak: korzystając z ustawy o świadku koronnym wsadziliśmy w dniu dzisiejszym do grupy Dziada jako szpicla naszego oficera X. nasz oficer ma jutro dokonac zakupu kontrolowanego. ewentualnie pojutrze nasz oficer napadnie z innymi bandziorami na magazyn policji gdzie przechowywane są skonfiskowane narkotyki. my wtedy powiemy w telewizji, że napadu dokonali niezidentyfikowani sprawcy, ewentualnie w ten napad wrobimy inna grupe, bo nasz oficer zostawi tam odpowiednie slady….

  trzeba byc skończonym durniem, aby uważać, że teorie spiskowe są bredniami. państwo w swojej działalności posługuje sie niezliczonymi akcjami specjalnymi, intrygami, podstępami, prowokacjami itp i o tym sie nigdy nie mówi prawy a tylko odwraca kota ogonem.

  to jasne, że taka ameryka nie przyzna się nigdy wprost ze saakaszfilego wytrenowała na prezydenta gruzji i zorganizowała ludzi którzy przeprowadzili przewrót i on objął władzę. ta ameryka też nie przyzna się, że wysłała ludzi do iranu aby porostesowali przeciwko wspaniałemu Prezydentowi Ahmedinedżadowi – no ale sie nie udało. Ta ameryka nie przyzna sie też że zabiła swojego prezydenta, choc o tym juz były filmy na discovery, że służby specjalne oficjalnie maczały w tym łapy…

  Gadanie, że teorie spiskowe sa absurdem to gadanie albo durnia albo kogos kto ma interes aby państwo mogło mordować ludzi bezkarnie i robic co mu sie podoba zamydlając ludziom oczy jakims kitem wygłoszonym w tv.

 • Peter Pan

  [Re: Pamięć ułomna]

  @vito

  Nie mówię, że każda teoria spiskowa jest nieprawdziwa. W niektórych może być coś na rzeczy.

  Natomiast, jeżeli chcesz się autorytatywnie wypowiadać na temat jakiegokolwiek kraju, to trochę o nim poczytaj … . I mam na myśli taką całkowicie podstawową wiedzę, której brakiem udało Ci się tu wykazać.

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  nie udało mi się tu wykazać ignorancji, ale nie udało Ci się tu wykazać moje ignorancji. koknreciki facecie, konkreciki i do rzeczy a nie lelum polelum, jak to u biseksów…..

 • Olaf Pieck

  [Re: Pamięć ułomna]

  Poza tym nie wiem o murach, których miast mówisz. Wybaczcie, czy chodzi o jakieś śląskie miasta?…
  Może przestań nosic tak mocno przyciemnione okulary bo się w tej Warszawie o jakiś krzyż potkniesz

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  śląskie miasta? a mówi ktoś mazurskie miasta, mazowieckie miasta, małopolskie miasta? nieeee ale śląskie miasta się mówi! a dlaczego? bo ślązacy nie uważają się za polaków do końca ale za odrębną etnicznie społeczność, która nie jest polakami i nie jest niemcami…..jesteście separatystami i wywrotowcami-)))

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Pamięć ułomna]

  Nie mam nic, żadnego urazu, do Ślązaków, zwłaszcza, że nie znam chyba żadnego. Albo przynajmniej nikt ze znajomych się nie przyznaje. 🙂 W każdym razie, próbowałem jednie odgadnąć, gdzie napisy na murach tak straszą. Zacząłem od Śląska, bo tam jest dużo miast i, jak widzę, od razu trafiłem. To czysty przypadek. 😉

 • Lilianne E. Blaze

  [Re: Pamięć ułomna]

  „In the United States, the FBI reported that 15.6% of hate crimes reported to police in 2004 were founded on perceived sexual orientation.”

  A teraz poszukaj jaki % sprawcow bylo imigrantami z krajow islamskich.

  „a oto ilu gejów zabito w muzułmanskiej turcji”

  Nie ma tam prowadzonych takich statystyk, a w przypadku zabojstw „honorowych” sprawy sa wyciszane ze wzgledu na, wlasnie, „honor”.

  „Gadanie, że teorie spiskowe sa absurdem to gadanie albo durnia albo kogos kto ma interes aby państwo mogło mordować ludzi bezkarnie i robic co mu sie podoba zamydlając ludziom oczy jakims kitem wygłoszonym w tv.”

  Masz racje w polowie. Slepa negacja jest rownie glupia jak slepa wiara. Wiesz, ja tez lubie czytac takie rzeczy, ale glownie dla smiechu i analizy mechanizmow socjologicznych i psychologicznych.

  Pamietasz te teorie o „kontrolowanym wyburzeniu”? O znalezieniu „sladow termitu”? Wiesz co to jest termit? Najprostrzy wariant to aluminium lub magnez plus rdza. Tak, zwykla rdza. Szukajac wystarczajaco dlugo „slady” tego znajdzie sie w prawie kazdym pozarze. Poza tym termit nie zostawia prostych „ciec”.

  http://tinyurl.com/397zbjr

 • Peter Pan

  [Re: Pamięć ułomna]

  @vito

  To znaczy chciałbyś, koleś, żebym Cię uczył całej historii Niemiec, od roku 1945 do dziś?
  Nie mam aż tyle czasu.

  Np. jeżeli ktoś gada, iż w pokoleniu starszym niż dzisiejsi 30- latkowie żyją jeszcze konstrukty mentalnościowe pokolenia, które przeżyło wojnę, to jest to dla mnie dosyć wyraźny dowód na to, że nie ma pojęcia o historii tego kraju.
  Bunt ludzi, którzy mieli między 20 a 30 lat na początku 60 przeciwko pokoleniu ich rodziców był zjawiskiem, które jest dla mentalności tego kraju dzisiaj, mniej więcej tak istotne jak dla współczesnej Polski obalenie komunizmu. TO są fakty historyczne. Przeczytaj sobie o takich postaciach jak Cohn-Bendit, Rudi Dutschke czy Joschka Fischer.
  Ponieważ bardzo wątpie abyś znał niemiecki (to znaczy nie wątpie, że wiesz jak jest ,,młodziak”, ,,obciągać” itp., ale to na pewno nie wystarczy do czytania książek) mogę Ci polecić przetłumaczoną na polski książkę ,,Maj ’68. Rewolta.”

 • vito222222

  [Re: Pamięć ułomna]

  Liliana, a masz dane ile % przestępstw na tle orientacji seksualnej w usa dokonali muzułmanie? Jest mnóstwo opisów poszczególnych przestępstw i w żadnym nie dopatrzyłem się info, że dokonał go muzułmanin, najczęściej występują w roli oprawców …cherześcijanie….

  Wikiopedia podaje statystyki, w turcji zabito jednego geja. Zabójstwa honorowe nie dotyczą gejów, a jeśli to sporadycznie, w każdym razie turcja podała, że zabito 1 homo w ciągu roku. Natomiast zabójstwa honorowe dotyczą głównie bab, które się nadziewają przed ślubem. A to akurat ani z gejami ani z homo nie ma nic wspólnego, więc po co to tu wtrącasz.

  Jeszcze raz podkręślę, w usa około 1000 homo stało się ofiarą nienawiści na tle orientacji ze strony chrześcijan a w turcji 1 homo padł ofiarą nienawiści na tle orientacji ze strony muzułmanów.

  jak dla mnie i każdego chyba ogarnietego człowieka to jasny i konkretny dowód, że mordowanie gejów to powszechna praktyka w usa a sporadyczne zjawisko w kraju muzułmańskim.

  Z teoriami spiskowymi myślę podobnie jak Ty liliana, czasami sa prawdziwe a czasami nie do końca ale najczęściej nietypowe zdarzenia za którymi od razu ida działania ze strony rządów które służą tym rządom…..są dokonane przez terrorystów na zlecenie rządów! Znamy to choćby od hitlera, który aby zabrać się za żydów, to podpalił parlament i powiedział, że to żydzi…no i miał pretekst aby ich mordować….tak? zgadza się? no nie wspomnę o tym, że i napaść na polskę podobnie usprawiedliwił.

  W tym kontekście zburzenie WTC jak ulał jest podobne do podpalenia parmalentu przez hitlera.

  Tak samo tzw. terroryzm czeczeński polegający na masakrze bachorów w Biesłanie. Żaden elementarnie ogarniety Czeczen nie walczyłby z ruskimi poprzez zabijanie dzieci. To są tak rażące przykłady terrorystycznych akcji przeprowadzanych przez rządy na własnych obywatelach, że tylko dureń uwierzyłby, że to ktoś inny niż rząd zrobił. No a ponieważ właśnie terroryzm dokonywany przez rządy jest tak oczywisty, zatem ośmieszono tzw. teorie spiskowe, aby ludzie wyparli z głowy to na co zdrowy rozsądek wskazuje i przyjęli kit jaki daje tv.

  Peter, nie chcę żadn ej nauki historii. Jeśli Ty uważasz, że dzieci morderców niemieckich nie przejęły morderczych fascynacji to jest to Twoja zaledwie opinia a nie prawda.
  To, że młode pokolenie demonstrowało w latach 60tych przeciwko morderstwom popełnionym przez ich rodziców, których kochali i którym zawdzięczali swoja karierę, to czysta antyteza zgodnie z dialetkyką heglowską. Coś jakby heteryk dymał żonkę ale naszło go na faceta, to polazł dymnąć się z facetem ( młodzież poszła na demonstrację ) a potem uważa, że źle zrobił i zonka jednak lepsza…..
  Wiesz….niemcy do 1941 też przyjaźnili się z rosjanami i okazywali sobie gesty przyjaźni, wspólne podejmowali działania wojenne jak rozbiór polski, co za demonstracja przyjaźni i współpracy a w 1941 niemcy wbili nóż w plecy ruskim napadając na nich, pomimo gestów przyjaźni wcześniej okazywanych.

  Zresztą jak gadasz z ludźmi którzy przeżyli wojne i obozy to co mówią? Nie wierzyli, że niemcy moga być morderczym narodem, podkreślam, morderczym narodem, bo przecież niby tacy cywilizowani sie wydawali, tacy porządni…..kto nawqet w berlinie w latach 20stych pomyślał, że za 20 lat niemcy będa smażyć gejów w piecach?

  Zatem mój drogi Peterze, jeśli wierzysz w to, że jeśli niemiec mówi na demosntracji, że nie chce już mordowac ludzi to prawda, to się grubo mylisz…..pokazane przeze mnie przykłady to zaledwie kropla w morzu przykładów, że niemiec udaje cywilizowanego a zapędy mordercze w nim tkwią i w każdej chwili gdy zdaży się okazja będzie mordował..są na to ewidentne przykłady! ładnie gadają ah i oh jacy to kulturalnie ludzie a za chwile obozy koncentracyjne i co? I cały naród to popiera!!! Choć 20 lat wcześniej naród żył razem z gejami i jakoś geje mu nie przeszkadzali, zaledwie 20 lat wystarczyło, aby ten sam naród gejów topił w piecach…tacy są niemcy i tyle jest warty gest pokojowy niemców w postaci parad dzieciaków niemieckich przeciwko morderstwom popełnionym przez rodziców.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa