Głośno o Lubiewie

Nie milkną echa publikacji Michała Witkowskiego. Większość znaczących gazet ukazujących się w Polsce nie przeszła obojętnie obok powieści wrocławskiego geja-pedała. O „Lubiewie” pisały m.in. Gazeta Wyborcza, Przekrój, Polityka i Trybuna. Także portale gejowskie i lesbijskie wzięły w obroty Witkowskiego i jego powieść. Nadal toczą się dyskusje – czy Lubiewo jest za czy przeciw gejom?

Dowodem na popularność książki są liczby. Piotr Marecki z Korporacji Ha!Art! – wydawca książki zdradził nam, że pięciotysięczny nakład już dawno się wyczerpał a do księgarń trafiła kolejna partia „Lubiewa”. Także nasza homikowa skrzynka redakcyjna zasypywana jest listami i recenzjami książki.
Pod artykułem podajemy linki do dwóch ciekawych tekstów o Lubiewie.

3 komentarzeGłośno o Lubiewie

 • Erico

  [Re: Głośno o Lubiewie]

  Najbardziej rozbrajająca była Pańcia z Polityki, która napisała (nie dosłownie):
  „We Wrocławiu na spotkaniu autorskim geje mówią: To ksiażka o nas”

  omatko, to nie tak miało być!

 • arkh

  [Re: Głośno o Lubiewie]

  Dla mnie to książka ani za ani przeciw, ot taka plotkarska pozycja. Bardzo łatwo, lekko i przyjemnie się czyta.
  Co do ilości troche się przysłużyłem -kupiłem całe 2 egzemplarze:) No i z tej ksiązki właśnie dowiedziałem się o istnieniu Waszego (naszego) portalu.

 • look

  [do Czarka]

  O, matko! Czarku, skad te uprzedzenia? Domyslam sie, ze wedlug Ciebie tylko „pawdziwi” heteryczni Polacy katolicy moga pisac ksiazki… Buahahaha… Dobre! I co w tym zlego, ze pisarz czerpie korzysci materialne ze swojej pracy? Nic tylko pogratulowac sukcesu Witkowskiemu, bo ksiazka bardzo dobra a przy okazji dobrze sie sprzedaje. I tak powinno byc! Przemawia przez Ciebie zwykla zawisc. Zamiast ja tutaj wylewac, moze sam sprobuj napisac ksiazke i dotrzec z nia do jak najwiekszego grona czytelnikow, to wtedy pogadamy…

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa