Homożercy

„Ludzie, którzy przez zaciśnięte zęby cedzą 'Ojcze Nasz', zapominając czasami, że różaniec służy do modlitwy za nieprzyjaciół, a nie do tego, żeby ich na nim powiesić. Chrześcijaństwo wzrastało, gdy byli ludzie gotowi za wiarę oddać życie. Własne – nie przeciwników. O tym się zapomina, bo milej pogonić masona, niż się za niego szczerze pomodlić, łatwiej walnąć geja kamieniem, niż tak wychować dziecko, żeby samo unikało grzechu.”

To nie cytat z antyklerykalnej gazety, czy lewicowego dziennika. Tak napisał katolicki publicysta Franciszek Kucharczak w „Gościu Niedzielnym”, nr 5/2005. Autor odnosi się pośrednio do spraw homiczych, felieton bowiem dotyczy głównie protestów w czasie procesu Doroty Nieznalskiej. Jak to często bywa, zostaliśmy znów wrzuceni do jednego worka razem z feministkami, Dorotą Nieznalską, Seksualnym Rekordem Świata i statkiem „Langenort”.

Żeby nie było zbyt różowo – Pan Kucharczyk niczego nowego nie wnosi do lini programowej katolików wobec gejów i lesbijek. Jego opinia na temat homoseksualizmu jest zgodna z Katechizmem Kościoła Katolickiego.
A jednak jest to postawa godna pochwały i przyznania OCHA. Warty zauważenia jest niepokój felietonisty wobec zaostrzającej się dyskusji między katolikami a mniejszościami seksualnymi. Były już kamienie, agresywni kibice i rzucane w polityków torty. Były gwizdy i tupanie nogami podczas wykładu. I ze strony naszych mniejszości, i ze strony przedstawicieli radykalnej prawicy.

„Przecież to oni profanują nasze świętości, po to robią te swoje 'marsze równości', byśmy ich obrzucili kamieniami. Ale jeśli to zrobimy, w tej mierze przestajemy być chrześcijanami”.

O ironio, chrześcijanami nazywa się pewna organizacja, w której programie czytamy:
„Prawy porządek chrześcijańskiego miłosierdzia nie zabrania prawowitej miłości Ojczyzny, ani nacjonalizmu; przeciwnie, kontroluje on go, uświęca i ożywia. Pius XI – 'Caritate Christi Compulsi'
oraz
„Nasze działania opierać będziemy na wynikających z nauki Kościoła katolickiego zasadach. (…) Celem absolutnym – tak w wymiarze indywidualnym, jak i społecznym – może być tylko BÓG. Jest On bowiem wartością trwałą, niezależną od biegu dziejów. Jest źródłem norm i praw kształtujących życie jednostki i wspólnoty.”

Oto fragmenty programu Narodowego Odrodzenia Polski. Poniżej można zobaczyć ślady działalności tej organizacji.

Zdjęcie to dostaliśmy od Michała z Wrocławia:
„Na drzwiach mojego bloku na Gądowie zobaczylem taki rysunek. Myślałem, że czasy malowania ludziom 'gwiazd Dawida' albo innych symboli, tłuczenia szyb i tym podobnych już dawno mamy za sobą. Takie 'arcydzieła' są na wielu bramach w mojej okolicy. Nie wiem, czy w nich mieszkaja geje, ale ja czuję się teraz zastraszany”– pisze Michał.

FOCHA dostają osoby, od których w Polsce zależy bezpieczeństwo obywateli. Nie chcę żyć w kraju, w którym karana jest artystka „obrażająca” uczucia religijne, czy dziennikarz drwiący z głowy Państwa Watykańskiego, zaś gejów i lesbijki lży się publicznie, pozbawia głosu i zastrasza.

5 komentarzyHomożercy

 • Jerzyk

  [Re: Homożercy]

  Kucharczyk jest homofobem, bowiem obarcza odpowiedzialnością za gejostwo rodziców. Rzygać mi się chce, gdy to czytam – wcale nie jest lepszy od tyvch, co rzucają kamieniami. Strzelanie amunicją ze słów jest gorsze od kamienia…

 • bukowski

  [Re: Homożercy]

  tak, Kucharczyk jest homofobem. ALe OCHA dostał nie za miłość go homików, ale za próbę wprowadzenia innej metody „dialogu”.

 • [Re: Homożercy]

  Ciekawe… Gdzie tu jest miejsce na tak wpajaną wiernym przez Kościół”miłość bliźniego”?

 • mTV

  [Re: Homożercy]

  absolutnie nie zgadzam się z kucharczykiem!!! powyższe jego słowa są jedynym wyjątkiem w jego myśleniu i pisaniu o homoseksualizmie. każdy jego felioton (dosłownie) i newsy z komentarzami zawierają tematykę gejowską poddaną wyśmianiu. manipuluje faktami (vide akcja z ulotkami Lambdy), dezinformuje, poniża w sposób spotykany u Jerzego Urbana (sic!). czasami się zastanawiam – gdy czytam co u nich piszczy – skąd TAKIE zainteresowanie franka kucharczyka. cytuje wszystkie możliwe strony gejowskie. jest na bierząco z życiem gejowskim, czasem nawet bardziej niz przeciętny gej. jego nieprzeciętne zainteresownia gejostwem plus tak ostra homofobia daje dużo do myślenia, na pewno jednak nie pozytywnego!

 • Weq

  [Re: Homożercy]

  Jak nie chcesz żyć w tym kraju to wyjedź, chętnie żyłbym w kraju, gdzie dewiantów jest mniej, choć to małoprawdopodobne.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa