Fochy i Ochy (2)


W tym tygodniu OCHA wysyłamy do Irlandii, do biskupa rzymskokatolickiego Williego Walsh’a z diecezji Killaloe.

FOCHA tygodnia przyznajemy Stefanowi Wilkanowiczowi z miesięcznika „Znak”.

* * *

OCHA wysyłamy do Irlandii, do biskupa rzymskokatolickiego Williego Walsh’a z diecezji Killaloe. Podczas 10. rocznicy swojego ingresu hierarcha stwierdził, że nie widzi przeszkód w cywilnoprawnym uznaniu par homoseksualnych. Biskup Walsh powiedział ponadto, że orientacja homoseksualna nie jest grzechem, jest po prostu faktem. Wierni usłyszeli także, że nauczanie Kościoła rzymskokatolickiego promowało homofobię, a prawne uznanie partnerstw jednopłciowych uchroniłoby gejów i lesbijki od dyskryminacji.[1]

OCHA wysyłamy błyskawicznie, pocztą lotniczą, bo nie jesteśmy pewni jak długo czcigodny laureat pozostanie na swoim stanowisku. Wiadomo, że Watykan prędko usuwa w cień funkcjonariuszy głoszących niewygodne prawdy.

FOCHA tygodnia przyznajemy Stefanowi Wilkanowiczowi z miesięcznika „Znak”, który w niedawno publikowanym artykule „Homoseksualiści – wychodzenie z podziemia” przedstawia gejów i lesbijki jako osoby szczególnie cierpiące. Zdaniem publicysty, konieczne jest docieranie do naszych cierpień, problemów i doświadczeń, poznawanie naszej społeczności i wymiana poglądów nie w świetle reflektorów, ale w skupieniu i trosce.

FOCHA przyznajemy dlatego, że nie lubimy być traktowani jako nieszczęśliwe ofiary odmienności seksualnej. Pan Wilkanowicz, podobnie jak wiele innych autorytetów Kościoła nie chce z nami prowadzić dialogu, tylko chce nas wyleczyć i nawrócić. Problem nie tkwi w gejach i lesbijkach. Problem tkwi w społeczeństwie, które nas odrzuca.


[1] Wiadomość za portalem www.ekumenizm.pl

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa